Sledujte v přímém přenosu příběhy hrdinů, kteří měli odvahu postavit se zlu. Předávání cen paměti národa moderuje Jakub Železný. Hrdinové Paměti národa je čtvrtý ročník slavnostního večera spojený s udílením cen Paměti národa osobnostem, které našly odvahu postavit se zlu.
Příběhy letošních oceněných osobností Felixe Kolmera, Františka Wiendla, Dany Němcové a Jiřího Stránského ztvární mladí filmoví tvůrci pod vedením respektované světové režisérky Agnieszky Holland a na Žofíně budou uvedeny ve světové premiéře.
Slavnostním večerem budou znít dobové šlágry v podání současných interpretů (Lenka Dusilová, Ivan Hlas...) za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. (Česká televize)

Alca

Naprosto adekvátní, žádné přehrávání, žádné vyhrocené situace, uvědomujeme si všichni, proč a za co dostávají laureáti Cenu paměti národa a patřičně to ztvárníme, ale decentně. Skvěle. ()

Sakulnikov

Velice decentní ocenění polozapomenutých zásluh, a proto je třeba si je připomínat. Zaujalo mě zpracování jejich příběhů. Jediné, co to kazilo byl závěrečný falešný zpěv. ()