Reklama

Reklama

Yeolhanshi

Recenze (8)

AmunRa 

všechny recenze uživatele

Slušná kombinace SF, akce a detektivky má sice zjevně nízký rozpočet, ale nevyplýtvala ho na digitální chaos. Klaustrofobické prostředí podmořské stanice tvoří dusnou atmosféru, která filmu sluší, ale nestačí na vytvoření skutečně strhujícího dramatu. SF zápletka není nijak dějotvorná a větší roli má detektivní žánr a akce - odcestujete den do budoucnosti, něco zjistíte a zpátky v současnosti pátráte po příčinách katastrofy v hroutící se stanici. Autoři scénáře kvalitně zapracovali a předkládají falešné stopy a uvěřitelné zvraty, které nejsou úplně průhledné a mají logiku. Herci neurazí, ale špičkové výkony nepodávají. Filmu by slušela alespoň jedna charismatická hlavní postava - reálně podané postavy mají něco do sebe, ale sympatická není ani jedna a místo zaujetí bojem o život divák jen trpně přihlíží, jestli někdo přežije (což u asijské tvorby není zdaleka jasné). Celkově film hodnotím jako průměr - stojí za shlédnutí, ale vracet se k němu nebudu. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný sci-fi thriller. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, keď sa vedcom v rozľahlom podmorskom stredisku podarí objaviť stroj času a tak sa ho časom rozhodnú využiť aj na ľudskej posádke a dvojica vedcov cestuje časom do jedenástej hodiny ráno nasledujúceho dňa. Lenže tu zisťujú, že na základni došlo k ničivej explózii, ktorá spôsobila smrť viacerým vedcom a tak po príchode späť musia všetci spojiť svoje sily, aby zabránili nepríjemnej až veľmi blízkej budúcnosti a odhalili vinníka. Spracovanie je ale iba priemerné, filmy s podobnou tématikou mám rád, väčšinou potešia prepracovaným a inteligentným dejom, viacerými výbornými nápadmi a zaujímavými zvratmi, lenže v tomto prípade to nanešťastie nevyšlo. Zase nemôžem tvrdiť, že by to bolo zlé, film si aj kvôli ideálnej dĺžke udržuje svižné tempo, obzvlášť v poslednej tretine a veľkým plusom je aj samotné prostredie podmorského strediska, čo bol dobrý nápad a nájde sa tu niekoľko scén, ktoré sa mi páčili, obzvlášť v závere. Ale na tej samotnej zápletke so zisťovaním príčin výbuchu, čo je tu prvoradé, si tvorcovia vôbec nedali záležať, pôsobí to až príliš jednoducho, prakticky bez nápadu a aj tých pár situácií s nejakým zvratom boli buď predvídateľné, alebo nezaujímavé, takže mi bolo úplne jedno, ako sa to vyvinie. A nanešťastie ani o nejakej akcii sa tu moc hovoriť nedá, to je len pár zanedbateľných maličkostí. Herecké obsadenie je výborné, tvorí ho len pár postáv, ale takmer všetky sú tvorené mojimi obľúbencami, samozrejme obzvlášť Jung Jae-Young v hlavnej úlohe, sympatická Kim Ok-Vin, tradične poteší Park Chul-Min, ale aj so zvyškom som dosť spokojný. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite musím pochváliť prvotriedny vizuál a efekty, k tomu aj spomínané prostredie strediska, ale inak tu nie je o čo stáť, atmosféra alebo napätie úplne chýbajú a celé je to až príliš povrchné. Škoda, skvelé obsadenie, vizuál a prostredie, takže rozpočet viditeľne nebol žiadnym problémom, ale dejovo to za väčšinou podobných filmov výrazne zaostáva. Takže na to jedno pozretie môže byť, určite som sa nenudil a spomínané klady to na ten priemer s ľahkosťou vytiahnu, ale potenciál bol omnoho väčší. 57% ()

Reklama

Cedr 

všechny recenze uživatele

Nevyzrálé sci-fi béčko o cestování v čase, které se, aspoň pokud trochu přimhouříte oči, přesto dotkne několika chytlavých myšlenek. Co se týče cestování časem tak podobně komorní španělský Timecrimes jej samozřejmě s přehledem drtí na všech frontách. 11:00 AM je ale přesto solidní i když nedotažený nadprůměr. S kulisami a celou to "sci-fařinou" to s nízkorozpočtováky bývá často ošemetné, ale podmořská základna se v 11:00 AM v rámci možností celkem povedla a dodává filmu slušně dusnou atmosféru. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Ubohá výmluva pro scifi, když jde o špatnou detektivku, kdo nebo co způsobil výbuch v laboratoři pod mořem. Místo vynikající námětu zmíněného na začátku filmu, kdy Korejci s pomocí Rusů udělají stroj času, aby vyměnili Stalina za Trockého, tak sledujete FD ve slabší chvilce v pseudovědeckém hávu, jsem krajně iritován, rozlčilen a podrážděn. No nic steampunkové scifi alternativní historie, kdy Trockij trochu potuní svět po svém si budu muset natočit sám, asi nejlépe jako TV seriál... ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Zajímavá zápletka, ať už spoluprací s Rusy a nadhozením potenciální vize "Kam by se dostalo Rusko, kdyby se tehdá nedostal k moci Stalin ale Trockij", která je ale vzápětí dějovým skokem o tři roky dále zcela zahozena a my tak sledujeme jen partu vědců (těm hercům věřím jejich vědátorství asi stejně, jako že s Trockým by se měl svět lépe...), kterak za tři roky nepostoupili nikam a jedinou možností o "jejich záchranu" je tak zoufalý pokus o skok časem o jeden den v před na pouhých patnáct minut. Stane se, dvojice vědců "skočí", zjistí, že základna pod mořem se po nějaké explozi bortí, navíc jednoho z nich chce někdo zabít a druhá nestihne návrat. Popravdě, tady jsem se začal ztrácet, protože po návratu zpět jednak přeživší vědec z nějakého důvodu o následné katastrofě ani ději okolo ztráty kolegyně nijak moc nemluví a nikdo se ho na nic moc ani neptá, pak se v časové kaspli objeví pod schody ona zmizelá, která to ale nestihla, tak...? Pak až po nějaké době vypadne z vědátora, že zítra se něco hodně posere, začnou pátrat, nějak zjistí, že se tak stane v 11 dopoledne a začne vyšetřování a hledání příčiny, aby se jí zabránilo... Blablabla, začínalo mě to pěkně nudit, kdo koho škrtil mi bylo jasné už při škrcení, "časová rošáda" příčiny a důsledku mi taky byla jasná takřka od zjištění děje a vůbec to bylo... televizní, nenáročné, nezajímavé, nudné a jak se ze začátku a první třiny filmu nabízely dvě potenciálně zajímavé dějové linky, autoři je absolutně nevytěžili a vzniklo něco, u čeho můžete klidně něco dělat a ani nečíst titulky, pokud jihokorejštině nerozumíte - je to totiž úplně jedno. Žádného WOW efektu a překvapení ke konci nedojdete, jen "A to je celý?". ~~~ Jak na Nový rok, tak po celý rok? Hm, skvěle... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Původním záměrem filmařů bylo obsadit do hlavní role jihokorejského herce Moo-yul Kim. S tím se ale po kontroverzním incidentu, kdy nenastoupil na povinnou dvouletou armádní službu, nedokázalo smířit veřejné publikum. Herec od natáčení odstoupil a jeho pozici zaujal herec Daniel Choi. (Conspi)

Reklama

Reklama