poster

Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu (festivalový název)

 • USA

  The Lost Skeleton of Cadavra

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2001, 90 min

Režie:

Larry Blamire

Scénář:

Larry Blamire
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nooly
  ****

  Pro mě osobně skvělá, zábavná podívaná, některé hlášky mi zdomácněly. Jedná se o film, který udělá fandům žánru zaručeně radost, ale vychutnají si ho i 'ti druzí', pokud mají smysl pro humor. Film doprovází stylová hudba, která skvěle zoceluje atmosféru. Vadami na kráse jsou v jistých částech velmi špatný zvuk a zbytečné protahování některých scén, existence několika z nich mohla být eliminována úplně. Na tyto scény bych se rád podíval třeba jako na DVD extras a takto odlehčený film by měl rázem větší spád... I sleep now =)(4.1.2008)

 • Pecival
  ****

  Být to prostříhané tak o dvacet minut, čímž by se to vyhnulo některým hodně hluchým místům, jednalo by se o takřka dokonalý počin. A to upozorňuji, že nejsu nějaký fanatický milovník béčkového sci-fi (ikdyž takový Giant Claw je fakt úlet). Tento film si imho užije každý, kdo se umí trochu u filmu odvázat a rád zkoukne poněkud netradiční formu. Ještě třeba zmínit hodně stylovou, téměř neustále hrající hudbu. Některé scény (jmenujme za všechny první setkání mimozemšťanů a doktora s ženou) jsou proste legen....wait for it...dary !(13.4.2010)

 • (mOnkey)
  ****

  Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu je film, který se podle mě jednoduše nedá hodnotit špatně. Ono ačkoliv jsou filmy, které mu slouží jako předobraz, často tak špatné, až jsou zábavné (ale občas taky tak špatné, až ani zábavné nejsou), Kostlivec je v interpretaci jejich odkazu a plnění cíle, jenž si tvůrci vytyčili, opravdu důsledný. Proto tu najdete to nejlepší, co dané snímky proslavilo - navíc bez ostychu namíchané hned z několika zástupců onoho padesátkového nízkorozpočtového braku. Jsou tu štěrkovité kalifornské kopce a prašné cestičky, nějaká ta jeskyně, vetřelci z vesmíru v alobalových oblecích, útlá raketa, jejíž interiér se rozpíná, když člověk vejde dovnitř, chlápek navlečený v gumovém obleku monstra, zvířecí žena a další obskurnosti. Kdybyste dali do mixéru Woodův Plan 9 s Robot Monster, vyleze vám z toho právě tohle.(25.8.2012)

 • ivan_drago
  ****

  Film, ve kterém se nehraje, ale jen se pronášejí jednotlivé repliky, a to stejným tónem hlasu i výrazem ve tváři.. Dialogy posouvají děj asi jako severokorejský režim demokracii … Úchvatné sci-fi propriety a triky ohromují v každém záběru a svou mimózností si film dokáže udržet divákovu pozornost, např. takový výstup mimozemšťanů po schodech, scéna při večeři, „sexy“ taneček té „kočky“ a samotný mutant… Ještě musím zmínit hlášku „Amish terrarium” “Do not they live in an open space like us…” I přes svou 90-ti minutovou stopáž se táhne jen na pár místech… jako pocta žánru a parodie však funguje více než dobře… A nemohu se zbavit pocitu, že jsem viděl instruktážní film o druzích smíchu a jeho nacvičování před kamerou…(20.2.2013)

 • Djkoma
  ****

  Zvláštní zážitek, který mi ihned připomněl všechny filmy Eda Wooda a také filmy jeho doby. Černobílý, herecky kostrbatý snímek, který je svým způsobem pocta filmům té doby, z kterých si bere naprosto vše. Mimozemšťany, zbraně měnící zvířata na lidi, neskutečné dialogy, které jsou ve stylu obcházení kolem horké kaše apod.. Scifi béčka jsou stále některými fajnšmekry milovány a tohle je přesně ten snímek, který budou takový lidé milovat. Nechybí tomu jistý vtip a tak se nebojte, že by šlo o vážnou záležitost.(18.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace