Sonyeo

Romantický / Thriller / Film-Noir

Jižní Korea, 2013, 110 min

Jin-seong Choi

Tae-seong Kim

Ze začátku jsem nevěděl, co si o tom mam myslet, setkání dvou teenagerů, kteří mají existencionální problémy a jejich vzájemné porozumění. Ze začátku se to může zdát jako mysteriózní drama, které se pak přemnění ve thriller nebo něco tomu podobnému. Dobře vyprávěné, občas možná moc natažené, ale celkový dojem je kladný, takže nějakých 75%.(20.5.2014)

"COLD WINTER love story" ľady topí. Možno v niektorých momentoch celý pokus padá na podsúvanej emo forme, no spokojnosť. Vkusná réžia to hravo prevalcovala aj vďaka ústrednej dvojici a citlivo (miestami seriózne mrazivo) úspešne vykorčulovala(!) lovethrill, ktorý ma neuzíval. Tohtoročná mikro snehová nádielka záujem o snímok samozrejme posilnila.(21.3.2014)

Tajemná, ponurá EMOLove story z jedné zapadlé Jihokorejské vesničky. Film balancující nad propastí nudy a nepochopení. Zároveň však poutavá vtahující podívaná o dvou teenagerech, kteří nemají zrovna lehký život. A to jim bude ještě pořádně naloženo. Jihokorejský pokrytecký vesnický kolorit, žáky ponižující kantor,nepochopení a nenaslouchání, to vše vede k tomu, že Sonyeo na závěr graduje a ze dvou lidí, kteří mohli být i docela šťastni se stávají......(21.4.2015)

Mysteriózně laděný thriller. Ona je outsider, on populární nováček. Oba mají problémy. Zamilují se. Pak se to začne všechno komplikovat a začíná fáze odhalování důvodu problémů. Informace film odhaluje postupně, takže diváka napíná až do samého konce. Posledních 15 minut bych ale klidně vystřihla a cítila se po shlédnutí mnohem líp.(30.6.2014)

Áno, som romantik, ktorý má rád kórejské filmy. Po dlhšej odmlke som sa rozhodol znova vrátiť ku Kórejcom a stavil som na dobrého koňa. Ako už u nich býva zvykom, aj tu sa pekne vyhrali s emóciami bez zbytočného presýtenia. Dráma, z ktorej miestami mrazilo, existenčné problémy dvoch zdanlivo protikladných tínedžerov, ani to občasné naťahovanie mi nevadilo.(28.12.2014)