Sonyeo

Steel Cold Winter

Romantický / Thriller / Film-Noir

Jižní Korea, 2013, 110 min

Jin-seong Choi

Mysteriózně laděný thriller. Ona je outsider, on populární nováček. Oba mají problémy. Zamilují se. Pak se to začne všechno komplikovat a začíná fáze odhalování důvodu problémů. Informace film odhaluje postupně, takže diváka napíná až do samého konce. Posledních 15 minut bych ale klidně vystřihla a cítila se po shlédnutí mnohem líp.(30.6.2014)

Ze začátku jsem nevěděl, co si o tom mam myslet, setkání dvou teenagerů, kteří mají existencionální problémy a jejich vzájemné porozumění. Ze začátku se to může zdát jako mysteriózní drama, které se pak přemnění ve thriller nebo něco tomu podobnému. Dobře vyprávěné, občas možná moc natažené, ale celkový dojem je kladný, takže nějakých 75%.(20.5.2014)

Wow, korejský horor/thriller s minimalistickou romantickou myšlenkou. Sice tam byly postavičky mrtvol, které by se uplatnily v regulérním hororu, přesto tahle kombinace Šestého smyslu a Beverly Hills 90210 mne zaujala spíš jako kriminálka s napětím a hlavně skvěle vyprávěné. Hvězdu navíc dávám za postavu strýčka a jeho dušici.(3.5.2017)

• Zíza

Byly tam chvíle napětí, kdy si člověk říkal, co za tím vším asi vězí. Hádanky kolem bruslící slečny byly vystavěny obstojně. Ale to všechno ničila prázdná místa. Ačkoliv někdy ta místa chtěla něco povědět a třeba na konci se sem tam něco z nich hodilo, tak to nestačilo. Tajemná atmosféra nevydržela. A nestačila. Upřímně mi přišlo, že hlavní hrdinka neumí zahrát víc než jeden a půl výrazu, takže ani od ní jsem se ničeho moc nedočkala. Jak to nedokázalo upoutat pozornost tajemnou atmosférou, ani hereckým výkonem, tak mi film přešel děsně dlouhý, ačkoliv nemá ani dvě hodiny. Tohle žití na vesničkách, šikana, pomluvy a zlo je v korejských filmech a seriálech tak častá věc, že tato úroveň prostě ani na průměr nestačí.(16.1.2017)

"COLD WINTER love story" ľady topí. Možno v niektorých momentoch celý pokus padá na podsúvanej emo forme, no spokojnosť. Vkusná réžia to hravo prevalcovala aj vďaka ústrednej dvojici a citlivo (miestami seriózne mrazivo) úspešne vykorčulovala(!) lovethrill, ktorý ma neuzíval. Tohtoročná mikro snehová nádielka záujem o snímok samozrejme posilnila.(21.3.2014)