Boar

Mark Smythe

Kostýmy:

Monica O'Brien
  • castor

Rádoby děsivé kvičení se ozývá z polí, aby si pořádný macek vzápětí ulovil nějakého toho nešťastníka. Potravou se stávají lidé z jednoho vidlákova, kteří nejednou předvádí ochotnické výkony a dialogy jen natahují už tak dietní stopáž. Leccos probíhá mimo záběr kamery, když už se dočkáme, žádných lákavě vypadajících scén si neužijeme. Snad i naše přes šedesát let stará Cesta do pravěku na tom byla s triky lépe. Australské horory mají určité kouzlo, dané zejména prostředím. Občas navíc bývají sympaticky cynické a syrové. Naprosto podprůměrný Chris Sun nám ovšem nic takového nedopřeje. Ztráta času.(7.10.2018)

Po dvouletém čekání nám vyšel očekávaný Australský Boar od režiséra Chris Sun, který šokoval svou prvotinou Daddy´s little girl, nechal nás na rozpacích svým Charlie´s Farm a nyní přichází s Boar, který však velkou díru do světa neudělá. Pamatuji si, že se na tenhle film sbíraly peníze, aby vůbec vzniknul, takže i přes nízký rozpočet s tím režisér udělal celkem slušnou práci. Příběhově je to sice úplně o ničem a postavy jsou velmi nezajímavé byť se zde objeví Bill Moseley, anebo John Jarrat záporák z Wolf Creeku a dokonce i Nathan Jones obří wrestler, který si zahrál i v Charlie´s Farm a ve filmu je i pěkná náražka na film, bohužel postavy nemají, co hrát a když na scéně zrovna neřádí divočák, tak je to celkem opruz. Samotný divočák vypadá slušně, chvála za praktické efekty byť se kamera soustředí především na jeho rýpák a potom samozřejmě Gore, což je snad jediné, co režisérovi jde. Tentokrát mi však přišlo, že půlka úmrtí je mimo záběr a druhá půlka je ukázána, což příliš nechápu, ale bylo se na co dívat. Ocenil bych kdyby režisér začal pracovat i s napětím či zábavnějším tempem, mohlo to být daleko výživnější, takhle jen lepší průměr. 65%(16.8.2018)

Ťažko si pri tomto horore nespomenúť na kultový (a tiež austrálsky) "Razorback", ktorého som si zhodou okolností akurát včera zopakoval. V novodobom 4K blu ray remasteri ešte viac vynikla jeho prelomová audio-vizuálna stránka, atmosférický apokalyptický nádych a veľké zabijácke prasa, ktoré z neho urobili originálny zážitok. "Boar", ktorý bol zo začiatku mylne označovaný ako Razorbackov remake, originálny nie je, audio-vizuálne unikátny tiež nie a kultom sa určite nestane – ale v dnešnej dobe sa ním už nestane takmer nič. Film trpí podobnými nedostatkami ako režisérove predchádzajúce kúsky a to občasnou rozvláčnosťou a nezaujímavými postavami, no okrem toho je to obstojný animal-horror; o chlp slabší ako napr. nedávny, holandský "Prooi".(15.8.2018)

Já jsem celkem spoko. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil nebo se mlátil do hlavy pokaždé když prasátko Babe přišlo na scénu. Chvála patři hlavně za praktické efekty. Monstrum je živé, jde osahat a rozhodně se Sun pochlapil. Samozřejmě, že malý rozpočet je znát v některých částech, ale budiž, jsou i horší kusy. Díry v logice či postavách neřeším, protože mi nešlo o postavy, ale jen o to jak kdo umře. Sun umí pracovat s gore a díky tomu se na film kouká zas o něco snáze. Po Tatínkové holčičce sice odklon do průměrnějších vod, přesto koukatelný kousek. Snad Sun Soon vydá něco dalšího.(30.9.2018)

Po "revenge" skúsil "slasher", aby následne presedlal na "animal", a Ja nie som nijak sklamaný. Z Chrisa "Slniečko" sa javí celkom solídny, všestranne zameraný, hororový "nadšenec". Škoda, že nie je samotný záver viac v "žiari reflektorov", aby si ho divák ešte viac užil, no i napriek pár okamihom, kedy cítiť nižší rozpočet, nie je "Boar" žiadnym, vysloveným sklamaním.(17.8.2018)

• - Když jede Bernie (Nathan Jones) Jeepem, tak začne hrát známá píseň od Vanilla Ice – „Ice Ice Baby“, kterou zároveň i začne zpívat. (Yoshimitsu)