Fight Club (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2010

I když se to postupně překlopilo z nadšenecké kecárny ve skoro seriózní pořad, hlavně díky Pavlu Dobrovskému, a objevují se tam, krom stálic české herní scény, i někteří méně známí či zcela neznámí hosté, nikdo mi nevymluví, že tam za paravánem nefetujou nějaký veselý drogy. Je zajímavý pozorovat ty jednotlivé charaktery zainteresovaných lidí, jak se hezky profilují v rámci herních a s hrami souvisejících témat. Ale mozná mi jenom hrabe z toho, že jsem to sjel v kuse včetně (Retro) Games Play, Tea clubu i Indie tripu. Trošku se tam tluče to amatérské nadšení s komplexem seriózního média a díky tomu je to lehce rozpolcené (nebo bych měl napsat "stále ve vývoji"), proto bych to hodnotil průměrně, možná lehce plus. Ale jelikož se tam objevuje nepokryté vychvalování prehistorických her (včetně těch mých oblíbených) a dokonce občas i odvážné naznačení, jaký neoriginální primitivní připitomělý hrůzy (sem nechtěl napsat explicitně sračky) se dnes takyprogramujou, přihodím jednu navíc.(15.2.2016)

Pro všechny, kteří to se hraním myslí trošku vážně. Publicistický pořad od kluků ze severu Games.cz, který je po všech směrech profesionální. Uvádí Petr Poláček, Martin Bach, Lukáš Grygar a Pavel Dobrovský. Setkáte se zde i s mnoha hosty, například s Danielem Vávrou nebo Karlem Drdou či Milošem Bohoňkem. Pokud tedy nemůžete být bez informací z herního světa, tento týdeník je pro vás stvořený. Za mě jen to nejvřelejší doporučení. Mimo jiné kluci momentálně vytváří časopis LEVEL.(1.12.2013)

Video ma nezaujíma, počúvam to ako podcast a som veľmi spokojný. Chalani majú široký prehľad (vyslovene si cením, že ich znalosti hier zasahujú až niekam na začiatky 90-tych rokov), príjemné vystupovanie (uvoľnené, ale v prípade potreby asertívne) a fajn zmysel pre humor. Sem-tam sa objaví hosť z hernej branže, a to podcastu dodáva akýsi kultúrno-spoločenský význam. Spolu so súčasnou podobou Levelu aj Games.cz mi táto parta príde bezkonkurenčne najlepšou voľbou pre tých, ktorí vo svete videoherného priemyslu chcú vidieť (alebo vidia) rozmer presahujúci obyčajnú zábavu.(27.1.2014)

Více než klasický fight club se mi líbí sekce tea club, kde je spousta zajímavých rozhovorů, ale samotný figth club je také skvělým formátem a s radostí se kouknu na každý díl. Samotní moderátoři v čele s Pavlem Dobrovským jsou inteligentní a pohodoví chlápci, v tématech, která rozebírají se vyznají a je vidět, že v oboru mají už nějaké ty zkušenosti.(6.9.2014)

Pořad o hrách, který mě baví přestože sem přestal nějak vážněji hrát už docela dávno (asi tak někde u Gothica II., nebo Operace Flashpoint) a sledovat herní scénu by pro mě tak byla ztráta času. To je samo o sobě asi nejlepší kompliment, kterej gamesáckýmu fight clubu můžu složit. PS: plus bonus v podobě účinkujících tváří z leveltv, cha!(1.11.2014)

• - Kromě pořadu jeho tvůrci také spolupracují na vydávání časopisu Level, a to od 231. čísla. (Honzek)

• - Kromě video verze si lze pořad stáhnout i ve formátu MP3. (Honzek)