La bestia uccide a sangue freddo

• USA Slaughter Hotel (více)

Toto táhlé italské giallo plné vražd a lehké erotiky se odehrává v prostředí psychiatrické kliniky, která je určena výhradně pro chorobomyslné a bohaté ženy. Na této klinice jednoho dne začíná docházet k vraždám. V rychlém sledu je zavražděna zdravotní sestra a dvě pacientky. Vzhledem k tomu, že vražedné šílenství zdaleka není u konce, rozhodne se policie na vraha nastražit důkladnou past. (Chatterer)

Astaroth12

Mal by som napísať, že som prekvapený, že takýto brak mohol stvoriť tvorca vynikajúcej  série poliziotteschi (Milano calibro 9, La mala ordina a Il boss ), ale nebol som a ma to aj nejaký dôvod. A to, že v tej dobe ako sa natáčal tento film, tak bola giallo mánia a  tak všetci popredný, ale i začínajúci režiséri sa chceli zviesť na tejto vlne a Di Leo nebol výnimkou. A i keď niekoľko jeho skorších filmov som nevidel, tak videl som I ragazzi del massacro, ktoré ma tiež nebavilo a aj preto som do tohto snímku išiel z veľkou nevôľou. A moje inštinkty mi neklamali a i keď som rad, že som si zas odškrtol nejaký ten giallo film, moje nadšenie opadlo už na začiatku. Hovorím si, koho môže napadnúť do sídla s historickými zbraňami zapasovať psychiatrickú liečebňu, to už vážne nikto s dotyčných nemal úsudok a to bol len začiatok. Vraha som odhadol alebo lepšie uhádol skoro na začiatku, lebo tie nešťastné snové sekvencie nielen, že boli nevhodné , ale aj napovedali smer filmu. Tie tam nemali naozaj čo robiť a nechápal som načo to bolo dobré. Klaus Kinski aj keď ho nemam nejako v láske, tak bol najschopnejším hercom v tomto filme, lebo ostatné mali hlavne film potešiť len z estetického hľadiska a aj keď sa to podarilo, mne to rozhodne nestačilo. Ale i pán Kinski dosť zaostával za svojim štandardom, ale je to celkom normálne, keďže tu mal len takú nezaujímavú roličku. I keď mi moji obľúbenci napovedali, že film je strata času, ja si vždy robím názor sám, ale mali pravdu. A i keď tých vrážd je niekoľko a sú páchane všeličím, ako celok je to mdlé a v konečnom dôsledku aj hlúpe. A ten koniec, to už bola celková tragédia .  Dakujem za úžasne titulky Kangaxovi, keby nebolo jeho, tak by som film nevidel a aj keď sa nejedná o nejakú kultovú záležitosť, ja som vždy rad, keď si môžem pozrieť  film z tohto obdobia. Tak len silne 2*. ()

Karlos80

Předchůdce slasher a splatter filmů i tak by se dal označit tento soft-core gothický eurohoror. Každopádně opravdu slabé a špatné, de facto po všech stránkách! Tohle že bylo od tak geniálního režiséra Di Lea, který o něco později natočil mistrovskou poliziesco "TRILOGIA DEL MILIEU"? Vypadalo to spíš jakoby stál za kamerou Jesus Franco či někdo podobný. No každý režisér si tu svou slabší chvilku vybral, aby pak mohl natočit něco dokonalého. Záleží pak také natom jestli to dělal především pro peníze nebo jen tak (pro fanoušky a pod). Připadalo mě jak když se režisér nemůže dohodnout ze štábem (potažmo distributorem, který na něj mohl tlačit), co přesně natočit a jakou má mít film výslednou podobu (jestli má jít o krvavé giallo nebo o tvrdší erotický film). Výsledek této žánrové směsice byl tedy hodně rozpačitý. Absurdní scénář, neúnosně pomalé tempo, nepravděpodobná struktura, děj-příběh-spiknutí, pokud tu něco z toho všeho bylo, tak to bylo hodně banální a spíš to nefunguje, je tu tolik hloupostí a nejasností že to chvílemi vypadá jak když sledujete nějakou rozpustilou komedii. Klinika (psychiatrická léčebna) je vybavená arzenálem středověkým zbraní. Zabiják poletuje po domě tak suverénně, aniž by si ho někdo za celou dobu všiml, v chodbách se celou dobu svítí, oběti se hromadí, ale nikdo si nevšimne toho že někdo chybí, nikdo nikoho neobjeví, zabiják se ani neobtěžuje tím, své oběti nějakým způsobem odklízet. Ale je fakt že na své vražedné choutky použije vždy jiný nástroj a jinou taktiku. Vraždy jako takové jsou docela vynalézavé a působí drsně, ale atmosféra není velká a napětí jakbysmet. Mimochodem stále nevíte jaký on má vlastně důvod a kdo za těmi vraždami stojí (což je v pořádku), odhalení přijde až ke konci a k mému úžasu, jsem se vůbec netrefil:-) Vraha jsem po celý předešlý úsek ani nezaregistroval:-) Chvílemi to vypadalo že jako možná ten Kinski (který je tu mimochodem totálně nevyužit, pro fanoušky jednoznačné zklamání) asi se přeci jen a především pak v ženském rozpoložení a všudypřítomné kráse a šarmu moc dobře necítil, ale nenechte se zmást. Co ocenit na tomto filmu? Tak jistě hezké hudební skóre, kvalitní herecké obsazení spolu s krásnými herečkami, ale jak jsem už psal, u některých herců totálně nevyužit jejich herecký potenciál a talent (viz. Kinski nebo Lee), zaujme především nymfomanka Rosalba Neri, byl to její film a její fanoušek si zde přijde skutečně na své, v explicitním zobrazení nahoty tu nemá konkurenci a marně pátrám po podobném filmu, kde ji divák může takhle vidět, ze scén ta smyslná taneční nebyla vůbec špatná, je tu tedy moře explicitní nahoty a sexu (lesbičky, masturbační scény, klasický sex.. atd) ale i překvapivě dost krve, závěr vypadal docela směšně a nepravděpodobně, ale ono to mělo ještě masakroizní pokračování (pro někoho možná hloupý a zbytečný) ale já tady sám za sebe dám ještě malé plus, jinak ocenit by se dalo ještě prostředí (krajina) kde se filmovalo a dobrá byla i kamera. I tak ale považuji tohle Eurosleazy za jeden z nejslabších a opravdu nemotorně natočených režisérových kousků, nebýt fanda těchto filmů, tak dám snad odpad (v podstatě on je to Eurotrash), takhle nakonec hodnotím jak hodnotím, kdy jsem se snažil na filmu najít nějaké ty plusy a pozitiva. Viděna 97. minutová hard verze (1,5/5*). () (méně) (více)

G04T

Tak tohle byla řádná debilita! Utahaný, nudný, pomalý, nezáživný. Většinou film doprovázela hudba jak z nějakýho porna typu Emanuelle. I ten opening mě už sral - 8 MINUT!!! A tak to nebylo jenom s openingem. Většinou když mělo dojít k nějaký vraždě (která byla stejně úplně debilní), tak se čeká kurevsky dlouho! Tenhle film postrádá jakoukoliv atmosféru a to myslím naprosto vážně. Napětí prostě nulový a nebál jsem se vůbec. Ta postava tý nymfomanky byla uuuuuuplně zbytečná, hnusila se mi ta ženská. Jedině poslední scéna fakt stojí za to. To byl nářez! Asi nejhorší 1971 giallo. ()

Gorehound

Neuveriteľné, s čím Taliansko prišlo v roku 1971! Sleazy giallo/ proto slasher, akoby natočený presne pre fandov eurokultov. Nádherne ženy(Rosalba Neri!), spústa t&a, krásna hudba, zámok aka klinika, množstvo vynaliezavých, aj keď poväčšinou nie veľmi gory kills. Nevadí. Tá krásna atmosféra nekorektných  euro70s tu proste je. Balzam. ()

špaček421

V jakémsi renesančním zámku je umístěna psychiatrická léčebna, kde se léčí samé mladé, krásné a bohaté ženy. Většina jich má sklony k násilí či sebevraždě, ředitel si však přesto zřejmě potrpí na genia loci, takže nechal po chodbách rozvěšené středověké zbraně a mučící nástroje (!). Nic se ale ve filmu neděje. Směšně hekající vrah chodí po zámku, na kterém se v noci dějí věci, a během předlouhé části filmu dost debilně vyvraždí půlku pacientek a hlídače (slyší podezřelý šramot a jako první se jde podívat do železné panny, do které ho vzápětí zavřou). Až těsně před koncem (!) se na to přijde, takže je "nastražena past" (debilní) a následuje odhalení. Mimochodem narozdíl od jiných jsem totožnost vraha uhodl ještě před odhalením, ačkoli z jednoho důvodu nedává vůbec smysl (ale ten důvod by byl zároveň spoiler). Rosalba Neri skvělá, i když její role je taky debilní, Kinského role by mohla být zajímavá, ale on ji hraje taky dost blbě. A zrovna u Di Lea jsem nečekal, že místo násilí se film bude soustředit víc na kundy. Aspoň konec dosáhne takového stupně debility, že jsem se málem smál nahlas. ()