Tae-sung je hráčem go. Na rozdíl od svého bratra hraje poctivě. Přesto jím je zlákán ke nepoctivé hře a stane se pomocí skryté kamery našeptávačem. Jenže se stane chyba, jeho bratr umírá a on sám se dostane do vězení. Jednomu z vězňů pomůže pomocí hry získat propustku, ale sám se za to ocitá na samotce. Tam se pomocí motáků pouští do hry s tajemným mužem ve vedlejší cele a zároveň se dozvídá o geniálním slepém hráči. Po propuštění z vězení je potřeba začít s pomstou. (ainny)

sniper18

Je to celkom dobrá akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o schopnom hráčovi stolnej hry Go, ktorý sa rozhodne pomôcť svojmu nezodpovednému bratovi, keďže túto hru hrá nečestne a s neprávnymi ľuďmi, lenže nanešťastie brat je zavraždený a muž obvinený z jeho vraždy. Po návrate z väzenia myslí len na pomstu, spojí sa s bratovými známymi a uvedomuje si, že aby mu to vyšlo, potrebuje nielen prvotriedne schopnosti pre túto hru, ale aj pre fyzický boj. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Filmy s tématikou pomsty mám veľmi rád, navyše tentoraz je to ešte pomerne originálne skombinované s hraním stolnej hry, ale až tak dobre to nevyšlo. Paradoxne práve samotný motív pomsty, na ktorý som sa najviac tešil ma tu moc nebavil, všetko ohľadom nej mi tu prišlo také vlažné, bez toho správneho náboja a nevedel som sa do toho dostať tak, ako pri väčšine iných podobných filmov. Ale zase aj tak sa je na čo pozerať, aj napriek tomu, že nepoznám pravidlá tejto hry ma všetky tie ich partie bavili, pričom to osvieži aj to ich podvádzanie a síce dej mimo samotnej hry už pôsobí dosť opozerane, predsa len niečo podobné sa aj v poslednej dobe dalo vidieť už viackrát, ale aj tak si tú svoju čiastočne nadpriemernú úroveň udržuje po celý čas, pričom má aj svižné tempo a ponúkne aj niekoľko vydarených sekvencií. Akcie tu nie je až tak moc, ale aspoň tá je celkom slušná. Tvoria ju hlavne súboje, pri ktorých najviac sklame len obyčajná choreografia, kvôli čomu sa tu nenájde ani jeden chvat, ktorý mi ma výraznejšie zaujal, ale sú aspoň dobre natočené, pričom sa tu občas nájde aj nejaký zaujímavý vizuálny nápad, pôsobia správne surovo a nechýba ani dostatok krvi. A najviac sa mi páči celé krvavé finále. S hereckým obsadením som dosť spokojný, nájde sa tu plno známych tvárí, ale sklamaním sú niektoré ich postavy. Jung Woo-Sung v hlavnej úlohe to síce zahral dobre, ale na úlohu pomstiteľa sa mi vôbec nehodí, pričom ani po akčnej stránke na viac, než štandard nemá, Lee Beom-Soo síce pôsobí správne slizko, ale inak mi jeho postava hlavného záporáka moc nesadla. A k tomu sympatická Lee Si-Young, môj obľúbený Ahn Sung-Ki a ešte niekoľko slušných postáv, prevažne záporákov. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, pre potreby filmu mi väčšina stránok prišla úplne ideálna, len som necítil žiadne emócie. Takže Divine move nie je zlý film, kladov je tu dosť, ale od akčného thrilleru s témou pomsty a navyše z juhokórejskej produkcie čakám predsa len trochu viac. 64% ()

Rodriguez

Hraní go není jen zábava. Může tu dojít k závislosti jako na automatech a člověk pak v zápalu hry prohraje i gatě! To se stane i bratrům, kteří se snaží podvodem získat peníze. Jenže nelítostný zabiják, jak si říká šéf herny go, je přistihne a potrestá je. Jenže smrt není zdaleka tak blízko jak si myslí a tak čas na odplatu a pomstu je rázem na světě. 80% ()

EvilPhoEniX

Velmi nerad používám slovo zklamání, ale zde je bohužel právem. Film, na který čekám téměř půl roku ( Trailer nalákal na parádní akční jízdu) ve výsledku se však jedná o Thriller/Drama/Sportovní, ve kterém se z 60% hraje uznávaná hra Go, jelikož neznám pravidla, tak mě hra příliš nezaujala. Vystupuje zde spousta hereckých hvězd, potěší i hlavní hrdina Woo-sung Jung, který je vynikající jako vždy, ale co se týká Akce, na kterou jsem se těšil nejvíce, tak to je kámen úrazu. Jednak je jí málo a hlavně vůbec nezaujme, je krátká, podivně sestříhaná, nebavila mě, je to takový bez náboje, nejde slyšet kadence úderu nic, občas slušná gore scéna, ale toť vše, vlastně jen Finále stojí za zmínku, které mě celkem probralo, pač tam byl i náznak choreografie, ale jako fanoušek akce jsem zde velmi zklamaný( více akce je i v traileru než zde), do filmu bych šel jen kvůli zajímavému a originálnímu příběhu, ale počítejte s pomalým tempem. 55% ()

Raziel811

Starší kousek, ale velké překvapení. Původně jsem chtěl na snímek koukat kvůli účasti sympatické Si-yeong Lee, ale po chvíli jsem zjistil, že se nám zde po letech sešli výborný Woo-seong Jeong a ještě lepší Seong-gi Ang. Právě oni dva mohou za to, že jsem už před 20ti roky propadl jihokorejské kinematografii a to díky jejich spolupráci na filmu Válečník. Ale zpět k věci. Máme zde jednoduchý příběh pomsty, která je vidět v každém druhém béčku. Ale co je zde navíc, jsou skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, místy humor a na tu dobu i pěkný vizuál. Takže, pokud hledáte lehce nenáročný, ale zajímavý film s výborným obsazením, jděte do toho. ()

Lacike

Na prvy pohlad to vyzera ako klasicky film o pomste, co mam rad. Bohuzial ale cestu za pomstou netvoria nonstop akcne sceny a bitky. Aj ked par bitiek tu je. Maju kvalitnu choreografiu, su prehladne natocene a nevyhybaju sa brutalnemu krvavemu zakonceniu. Lenze väcsinu casu hlavny hrdina stravi hranim debilnej stolnej hry go. Tieto sceny ma vôbec nebavili vdaka comu cela ta cesta za pomstou isla mimo mna. Ocenujem aspon skvely herecky vykon Woo-sung Junga. Jeho prerod z utiahnuteho chudaka na nekompromisneho bitkara je uchvatny. Keby bol film postaveny na bitkach, tak to mohla by pecka. Bohuzial nie je. 4/10 ()