Reklama

Reklama

Hyubnyeo : kalui kieok

  • Jižní Korea 협녀 : 칼의 기억 (více)
Historický / Drama / Akční / Romantický / Psychologický
Jižní Korea, 2015, 121 min

Obsahy(1)

Psychologické drama o lásce a nenávisti. Paradox boje o moc a lásky až za hrob je popsán na starém příběhu tří přátel, Tří mečů a má epilog v okamžiku, kdy dcera zabíjí své rodiče, původně zrádce Tří mečů. Ke všemu je k pomstě vychována svou matkou. Skoro až zenový příběh.
"Nejlepší věci přicházejí pomalu, aniž by to člověk věděl."
"To co ti způsobuje největší bolest, tě oslabuje, zbav se toho." (PP66)

(více)

Videa (1)

Recenze (16)

PP66 

všechny recenze uživatele

Mistrně postavené psychologické drama lásky a nenávisti. Paradox boje o moc a lásky až za hrob je popsán na starém příběhu tří přátel, Tří mečů a má epilog v okamžiku, kdy dcera zabijí své rodiče, původně zrádce Tří mečů. Ke všemu je k pomstě vychována svou matkou. Korejcům tleskám až skoro za zenový příběh. "Nejlepší věci přicházejí pomalu, aniž by to člověk věděl." "To co ti způsobuje největší bolest, tě oslabuje, zbav se toho" ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Příběh o lásce, zradě a pomstě z éry, kdy čaj, nepokoje a meče vládly zemi... Hodně povedený akčně-historický snímek, který je ještě lepší, než jsem čekala. Z hereckého obsazení určitě stojí za zmínku Lee Byung-hun, který skvěle vystřihnul jak zamilovaného, usměvavého mladíka, tak i nemilosrdného muže toužícího po moci, který jde za svými cíli i přes mrtvoly. Překvapila i Kim Go-eun, která v Monster hrála přitroublou ségru od vedle a tady se celý film ohání holí a mečem. Vizuálně se na to taky hezky kouká (prostory paláce, bambusový les, slunečnicové pole, hory...). A nej asi byly souboje. I Korejci umí lítací styl Tygra a draka. Kdo je má rád, přijde si na své. Přeloženo. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tento snímek má mýma očima dvě velké přednosti, tou první je Byeong-heon Lee, tenhle chlapík disponuje charismatem velkým jako vrata a k tomu má i nádherně podmanivý hlas.. Druhou je naprosto okouzlující vizuální stránka, pochvalu si zaslouží jak interiéry, tak exteriéry, stejně tak i kostýmy a výprava celkově, velmi dobře se mi na to koukalo.. Jen toho létání tam na mě bylo moc, s politováním.. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Byl jsem zvědavý, jak dopadne velký Korejský souboj blockbusterů The Assasination vs Memories of the Sword. Kdo prohrál je z mého hodnocení zcela zřejmé. Film má solidní vizuál, potěší i Rko, ale akční scény jsou pro mne zklamáním. Nejen, že Wu Xia patří mezi můj vůbec nejméně oblíbený druh martial artu, ale dokonce i kamera a střih je na tom poměrně bídně,což k celkovému looku filmu příliš nechápu. Zamrzí také, že Byeong-heon Lee více hraje, než bojuje, ale záporné role mu naštěstí sedí, takže budiž. Z akčních scén, kterých bylo poměrně málo mě zaujalo před finále, které je příjemně brutální a je ve stylu samurajských řežeb, samotné finále je už příliš přitažené za vlasy a lítá se jak v Matrixu,což 2x nemusím. 55% Slabounké místy i dosti rozvleklé. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Kórejci sa pokúsili napodobiť klasické čínske poetické wu xia filmy v štýle kultu ako Tiger a drak a prepojiť to so svojimi štandardnými historickými žánrovkami a síce ma týmto svojim počinom neurazili, ale určite ani výraznejšie nenadchli. Celkovo sa na to pozerá celkom dobre, je to o niečo svižnejšie, než je v tomto type filmu zvykom, za čo určite môže aj častejšie striedanie sekvencií z interiérov a exteriérov, takže to pôsobí podstatne pestrejšie a dej obsahuje viacero prvkov, ktoré mám v tomto žánri rád, ale nedokázalo si ma to získať až tak moc, ako by som chcel a tak ani tá osudovosť na mňa vôbec nefungovala. Takže som sa nenudil, čo ma pri dvojhodinovej dĺžke v tomto žánri vždy teší, ale ani ma to nevtiahlo, takže som si prakticky ani k nikomu nevytvoril nejaký vzťah. A tie poetické prvky prevzaté z čínskej produkcie mimo akcie vôbec nefungovali, dokonca také vyučovanie u majstra alebo rôzne rozprávania o zdanlivo banálnych veciach, ktoré si v podobných čínskych filmoch vychutnávam tu vôbec nepôsobí s takou ľahkosťou, skôr len nechcene smiešne. Po stránke akcie už som o niečo spokojnejší, ale rozporuplné pocity aj tak zostávajú. Na prvý pohľad sú súboje vizuálne v poriadku, choreografia tiež nesklame, sadol mi pestrý výber prostredí, wu xia prvky sú celkom kvalitne zvládnuté, takže na všetky te nereálne skoky sa pozerá celkom dobre a páčili sa mi aj všetky tie prvky vylepšujúce umelecký dojem, ako napríklad snehové vločky a podobne. Ale vôbec mi nesadlo, ako sú súboje natočené zblízka, toto je už ten typický moderný štýl s dravou kamerou a nadbytkom strihov, čo sa práve tu vôbec nehodí a viacero súbojov mi to zbytočne skazilo. Ale minimálne taký stret slepej bojovníčky s presilou na lúke alebo finálny súboj sa mi dosť páčili. Po stránke obsadenia nie som sklamaný, mladá hlavná hrdinka je sympatická a bavila ma aj v akcii, Lee Byung-Hun tu až prekvapivo dobre zvládol nielen zápornú, ale aj kladnú polohu, poteší aj Jeon Do-Yeon ako slepá bojovníčka a ako snáď v žiadnom súčasnom známejšom kórejskom filme ani tentoraz nechýba Lee Kyoung-Young, ale aj tak ma mrzí, že si ma tie postavy až na Lee Byung-Huna ani moc nezískali. A po režijnej stránke je to až na ten dravý štýl v akčným scénach dobre zvládnuté. Takže celkovo ma to bavilo, našiel som si tu toho celkom dosť, čo sa mi páčilo, ale rovnako je tu toho stále dosť, čo by potrebovalo doladiť a tak znovu si to už pravdepodobne nepozriem. 63% ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama