Hyubnyeo : kalui kieok

협녀 : 칼의 기억

Memories of the Sword

Historický / Drama / Akční / Romantický / Psychologický

Jižní Korea, 2015, 121 min

Byl jsem zvědavý, jak dopadne velký Korejský souboj blockbusterů The Assasination vs Memories of the Sword. Kdo prohrál je z mého hodnocení zcela zřejmé. Film má solidní vizuál, potěší i Rko, ale akční scény jsou pro mne zklamáním. Nejen, že Wu Xia patří mezi můj vůbec nejméně oblíbený druh martial artu, ale dokonce i kamera a střih je na tom poměrně bídně,což k celkovému looku filmu příliš nechápu. Zamrzí také, že Byeong-heon Lee více hraje, než bojuje, ale záporné role mu naštěstí sedí, takže budiž. Z akčních scén, kterých bylo poměrně málo mě zaujalo před finále, které je příjemně brutální a je ve stylu samurajských řežeb, samotné finále je už příliš přitažené za vlasy a lítá se jak v Matrixu,což 2x nemusím. 55% Slabounké místy i dosti rozvleklé.(18.12.2015)

Nádherný vizuál. To se tomuhle filmu rozhodně nedá upřít. Dále byly skvělé herecké výkony Lee Byeong-heona a Jeon Do-yeon. Teď k záporům - akce byla místy díky střihům chaotická a taková spíš nijaká. To létání mi třeba bylo fuk. Herecký výkon Kim Go-eun byl dost slabý. Téměř nic kromě breku jsem jí nevěřila. Byla jak prkno, rádoby drsná holka. To mi opravdu kazilo dojem z filmu a díky tomu jsem v půlce chtěla film vypnout...(17.12.2017)

• esmoke

Příliš si hraje na drama, kde ovšem jednání postav chybí smysl a řádná motivace ("to nepoznáte, že je to děvče?"). Děj se odehrává v několika časových obdobích, které přepíná dle lehce nejasně (jak se to hodí). Většina akčních scén se přespříliš vyžívá ve zpomalovačkách a nebo je špatně sestříhána. Spíše zklamání, chtělo to vylepšit scénář a střih a choreografii akce. (2D titulky) Rozpočet: ₩10 billion, Tržby: $ 109 972.(25.6.2016)

Neboli to Pompeje nad čím som stál s otvorenými ústami. Nechápal som tej vražde. V ďalekej Ázii, kde som neprijal ten slogan odstráň všetky pocity, iba tak prídeš na cestu meča. Vytrpel som si dosť, vojna tu a tam, než by mi dával rady nejaký majster na bambuse. Ale vtedy mi to došlo. Drgli do mňa dvaja páni Jung a Froide. Analyzuj. Skúšam, deriem myseľ, zatínam zuby ale stále som na povrchu. Nechápem prečo to robia. Idú za vykúpením? Prečo to obilie, ten sneh, tá architektúra, tie šaty, ten pohľad, tá rieka a krv, musia byť svedkami devastačnej emočnej roviny, ktorá pri bližšom skúmaní nemôže pred psychológom obstáť. Toto nie je Európa, ktorej rozumiem živelne. Toto je ázijský folklór, duchovenstvo a púť ich mysle a krajov. Vzdialené v nežnosti tichého letu a pohybu. Toto nie je Cassel, ktorý v Trance zvažuje, či sa dotkne tabletu. V Ázii vám nič nezabudnú, idú po Vás do konca svojho plaču v nádeji na spravodlivosť. Neboja sa, i keď by mali ísť tmavou dolinou. Všetko je s nimi. Spoľahnú sa na formu, ktorá halí divákovu myseľ úprimne a šibalsky zároveň. A tak síce hltám všetko čo vidím, chytám si bok, či nie som zranený, rozoberám svoje drahé čaje (Gyokuro), pozerám na spln v akejsi bázni. No skúste posadiť predo mňa tých troch a spýtam sa ich: Prečo? A čokoľvek mi odpovedia, nebudem im veriť ! //kvalitné kino a závan tigra a draka// (videné 26.02.2016,BDrip)(26.2.2016)

Pokaždé, když tenhle styl vidím, tak si na to musím nějakou dobu zvykat. To "létání" mi nikdy nějak zvlášť nesedělo... Ale po nějaké době si na to vždy zvyknu, přijmu to a už si jen užívám film. Ten je velmi povedený, krásně vypadá a přináší i zajímavý příběh o pomstě, lásce, zradě a chamtivosti. Herci se nešetřili a podali velmi kvalitní výkony. Celkově se mi film líbil a rozhodně z něj nejsem zklamán. - 85 %(5.2.2017)