poster

Hyubnyeo : kalui kieok

 • Jižní Korea

  협녀 : 칼의 기억

 • USA

  Memories of the Sword

Historický / Drama / Akční / Romantický / Psychologický

Jižní Korea, 2015, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  Byl jsem zvědavý, jak dopadne velký Korejský souboj blockbusterů The Assasination vs Memories of the Sword. Kdo prohrál je z mého hodnocení zcela zřejmé. Film má solidní vizuál, potěší i Rko, ale akční scény jsou pro mne zklamáním. Nejen, že Wu Xia patří mezi můj vůbec nejméně oblíbený druh martial artu, ale dokonce i kamera a střih je na tom poměrně bídně,což k celkovému looku filmu příliš nechápu. Zamrzí také, že Byeong-heon Lee více hraje, než bojuje, ale záporné role mu naštěstí sedí, takže budiž. Z akčních scén, kterých bylo poměrně málo mě zaujalo před finále, které je příjemně brutální a je ve stylu samurajských řežeb, samotné finále je už příliš přitažené za vlasy a lítá se jak v Matrixu,což 2x nemusím. 55% Slabounké místy i dosti rozvleklé.(18.12.2015)

 • harumi
  ***

  Nádherný vizuál. To se tomuhle filmu rozhodně nedá upřít. Dále byly skvělé herecké výkony Lee Byeong-heona a Jeon Do-yeon. Teď k záporům - akce byla místy díky střihům chaotická a taková spíš nijaká. To létání mi třeba bylo fuk. Herecký výkon Kim Go-eun byl dost slabý. Téměř nic kromě breku jsem jí nevěřila. Byla jak prkno, rádoby drsná holka. To mi opravdu kazilo dojem z filmu a díky tomu jsem v půlce chtěla film vypnout...(17.12.2017)

 • esmoke
  **

  Příliš si hraje na drama, kde ovšem jednání postav chybí smysl a řádná motivace ("to nepoznáte, že je to děvče?"). Děj se odehrává v několika časových obdobích, které přepíná dle lehce nejasně (jak se to hodí). Většina akčních scén se přespříliš vyžívá ve zpomalovačkách a nebo je špatně sestříhána. Spíše zklamání, chtělo to vylepšit scénář a střih a choreografii akce. (2D titulky) Rozpočet: ₩10 billion, Tržby: $ 109 972.(25.6.2016)

 • Acrobat
  ***

  Neboli to Pompeje nad čím som stál s otvorenými ústami. Nechápal som tej vražde. V ďalekej Ázii, kde som neprijal ten slogan odstráň všetky pocity, iba tak prídeš na cestu meča. Vytrpel som si dosť, vojna tu a tam, než by mi dával rady nejaký majster na bambuse. Ale vtedy mi to došlo. Drgli do mňa dvaja páni Jung a Froide. Analyzuj. Skúšam, deriem myseľ, zatínam zuby ale stále som na povrchu. Nechápem prečo to robia. Idú za vykúpením? Prečo to obilie, ten sneh, tá architektúra, tie šaty, ten pohľad, tá rieka a krv, musia byť svedkami devastačnej emočnej roviny, ktorá pri bližšom skúmaní nemôže pred psychológom obstáť. Toto nie je Európa, ktorej rozumiem živelne. Toto je ázijský folklór, duchovenstvo a púť ich mysle a krajov. Vzdialené v nežnosti tichého letu a pohybu. Toto nie je Cassel, ktorý v Trance zvažuje, či sa dotkne tabletu. V Ázii vám nič nezabudnú, idú po Vás do konca svojho plaču v nádeji na spravodlivosť. Neboja sa, i keď by mali ísť tmavou dolinou. Všetko je s nimi. Spoľahnú sa na formu, ktorá halí divákovu myseľ úprimne a šibalsky zároveň. A tak síce hltám všetko čo vidím, chytám si bok, či nie som zranený, rozoberám svoje drahé čaje (Gyokuro), pozerám na spln v akejsi bázni. No skúste posadiť predo mňa tých troch a spýtam sa ich: Prečo? A čokoľvek mi odpovedia, nebudem im veriť ! //kvalitné kino a závan tigra a draka// (videné 26.02.2016,BDrip)(26.2.2016)

 • kubka4
  ****

  Pokaždé, když tenhle styl vidím, tak si na to musím nějakou dobu zvykat. To "létání" mi nikdy nějak zvlášť nesedělo... Ale po nějaké době si na to vždy zvyknu, přijmu to a už si jen užívám film. Ten je velmi povedený, krásně vypadá a přináší i zajímavý příběh o pomstě, lásce, zradě a chamtivosti. Herci se nešetřili a podali velmi kvalitní výkony. Celkově se mi film líbil a rozhodně z něj nejsem zklamán. - 85 %(5.2.2017)