• danecek24

9. Zlatý Glóbus za rok 1951 - nominace (1) - Nejlepší černobílá kamera - Franz F. Planer(21.1.2009)

O třídu výše film ještě povyšuje to, že se natáčel v autentických lokacích v Německu, které hrají samy sebe (Mnichov, Mannheim, Nuremberg ad.) takže se dočkáte působivých rozbombardovaných budov a exteriérů, které mají syrovou patinu a nečiší z ních papundekl. P.S. Desetivteřinové vystoupení Klause Kinskiho jako bonus. Už tady vypadal jako magor.(25.11.2013)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Nejlepší film, Střih(7.4.2004)

Vynikající válečný film s pomalým rozjezdem, ale skvěle napínavm a vygradovaným koncem. Na filmu mě nejvíce zaujala nevšední zápletka ( pro dobu svého vzniku) a forma kterou je příběh vyorávěn. Kdybych měl nějakou věc z film pochválit nejvíce by to byly exteriéry rozbombardovaného Německa. Film by se na první pohled mohl zdát špionážní, ale jedná se spíše o psychologický snímek o rozpadu německé armády. A navíc takhle krásné ženy jsem v jiném americkém filmu ( té doby) neviděl. Za mě jasná 5-ka.(6.5.2013)

Povedeny a atypicky valecny film, dnes trochu nespravedlive zapomenuty, odehravajici se ke konci valky, z nemeckych valecnych zajatcu rekrutuji americane potencionalni agenty, kteri by se pod falesnymi identitami vraceli do nemecka a nasledne dodali strategicky dulezite informace, celkem se tu moralizuje, znazornuje se tu i nemecky uhel pohledu/viny, kdyz najdou mladyho vojacka, co zastava nazor, ze nemecku nejvic pomuze, kdyz pomuze jeho porazeni... Hodne osobity a snad i silny film s netradicnim postupem, urcite stoji za to!(22.6.2012)