Maidentrip

• Slovensko Prvá plavba (festivalový název)

Jillian Schlesinger, obsahuje autentické zábery z Laurinej cesty, vrátane takých lokalít, ako sú Galapágy, Francúzska Polynézia, Austrália a Južná Afrika. (hygienik)

hygienik

SPOILER! Ako obdivovateľ Holandska a všetkého s ním súvisiaceho, som v čase Laurinej plavby, tejto odvážnej dievčine veľmi fandil. O to viac ma prekvapilo, že ma tento dokument nudil. Ono o plavbe okolo sveta toho nie je až tak veľa čo povedať, pokiaľ sa detailne nezameriate na jednotlivé zastávky na pevnine, čo sa nestalo. Bolo to skôr o živote samotnej Laury, jej pocitoch a prežívaní cesty. Je to normálne dievča, ktoré od ostatných odlišuje len posadnutosť morom (a účasťou v rôznych survival reality shows) a tvrdohlavosť. Film vám už neprezradí, že sa vydala v necelých 20 rokoch a žijú spolu ako inak na lodi, s domovským prístavom na Novom Zélande, ktorý je jej rodiskom a zároveň vysnívanou krajinou. ()

York

Nebylo to spatne, ale tech osm cca dvacetiminutovych dilu, co jsou na youtube, jsou na 100%. Neni tam tolik vykecavani a je tam mnohem vic plachteni. Takze pokud vas zajima spise to, tak doporucuji youtube. ()

Mukade

nevidel som to a ani sa nechystám, pamätám si o nej zo správ. Ultra hlupaňa a jej rodičia ešte nekonečne väčší tupci. Prečo? Viď tie dve češky unesené v Pakistane, atď. Ten film je vlastne o tom ako hlúpi šťastie majú, LOL. ()

Dragoni

To je Vám takhle jednou 14 let a rozhodnete se obeplout celý svět úplně sám, loď už máte i nějakou tu zkušenost. Tak se soudíte, zdali je to vůbec zákonné a nevezme Vás do peče sociálka v Holandsku, jelikož je Vám stále jen 14 let. Když už tedy soud vyhrajete, můžete vyplout a v klidu dospívat, poznávat sebe sama i okolní svět z paluby své plachetnice a po necelém roce a půl se vrátit domů a hned jste nejmladším člověkem, který kdy dokázal sám obeplout svět za 17 měsíců (519 dní) ve svých 16 letech. ()

tomo41

"I feel like a freedom is when you are not attached to anything." Príbeh Laury Dekker je veľmi inšpiratívny. Maidentrip je vlastne taká veselšia, dokumentárna verzia Into the wild. Fakt, že Laura v čase odchodu mala len 14 rokov pridáva jej príbehu nielen na kontroverznosti, ale aj na zaujímavosti. Sledovať odvážnu a fascinujúcu cestu na lodi okolo sveta je beztak veľmi príťažlivé, no sledovať pri tom, ako Laura počas dvoch rokov dospieva a mení sa z tínedžerky na mladú ženu je to, čo robí z jej príbehu niečo ešte výnimočnejšie. A to, že po dopozeraní mám chuť nasadnúť na prvú loď a preplaviť sa na nej aspoň pár kilometrov, hovorí o tom, že to malo zmysel. ()