poster

Hostinec na Temži

 • Západní Německo

  Das Gasthaus an der Themse

 • Československo

  Hostinec pri Temži

Krimi / Drama / Mysteriózní

Západní Německo, 1962, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  To, čo sa v tejto wallaceovke opäť vydarilo, je atmosféra. Pochmúrne počasie, nočné exteriéry prístavnej oblasti a samozrejme ČB formát, ktorý tajomným príbehom sedí. A práve príbeh je veľkým mínusom. Málo strhujúci, s rozháranou zápletkou a slabým vyústením.(31.12.2017)

 • honajz
  ****

  Skoro dokonalý zástupce svého žánru, tedy béčkového napínavého krváku. Dokonalá práce kamery, zvuku, nasvícení (!!!), práce s ruchy a hudbou. Ve scénáři nutno vytknout pár drobností, např. sestra nikde nikdy není ukázaná, a některé střihy jsou skutečně až příliš skokové. Navíc tradiční komik nedostane důstojnější zakončení. Ale jinak by se minimálně současní čeští filmaři mohli učit žánru, kameře, nasvícení, pacholci jedni. Ne nadarmo se říká, že dokud nenatočíte žánrový film, těžko můžete bourat filmařské konvence. (Soukromá poznámka: Projekce u Buzka s přesahy do IDG).(15.10.2017)

 • Flego
  ***

  Dvanásta "wallaceovka" v povojnovom Nemecku bola jednou z mála, ktoré prebehli aj našimi kinami, ale treba podotknúť, že sa nejedná o žiadny zázrak. Rýchlo sa zrodená šablóna celej série je použitá aj v tomto prípade, máme tu komického vesliara ( Eddi Arent ), tajomného obchodníka ( Klaus Kinski nemal mnoho priestoru, hoci patril k tým lepším ), londýnsku hmlu a tajomný príbeh s počiatkom v minulosti.(27.6.2012)

 • darkrobyk
  ***

  Pro mne v rámci wallaceovek spíše průměrná podívaná, ale jinak příjemná detektivka. Velkým plusem je opět černobílý obraz, který sám o sobě vytváří jistou ponurost, byť Hostinec není tak temným místem jako starobylá sídla - hrady, zámky a rozlehlé domy obklopené strašidelnými lesy a močály. Vodu smrdutých bažin zde nahrazuje Temže, les město - zamrzí, že divák si neužije temných londýnských uliček. Vraždy harpunou jsou fajn (a jeden si hned vzpomene nejen na Bonda, ale i Fantoma Amsterodamu). Třeskutého humoru ubylo, obstarává ho hlavně Eddi Arent v jedné ze svých oblíbených ztřeštěných rolí. Mlha, tma a zablýsknutí harpuny...pro milovníky postarších detektivek s nádechem tajemna dobrá volba.(4.12.2015)

 • Mariin
  ****

  Ačkoliv tato Vohrerova wallaceovka byla v německých kinech z celé série (38 filmů) nejnavštěvovanější, neshledal jsem na ní žádné velké kvality, ani jsem se nijak zvlášť nebavil. Asi nejvíce se mi tu líbilo podání prostředí hospody Mekka s její pofidérní majitelkou, jež zpívá píseň podsvětí. Ti vraždící potápěči mě nijak nezaujali. Jinak ale dobrý film.(7.8.2008)