Change the Course

Jack Alpert

Scénář:

Jack Alpert

Jack Alpert (vypravěč)

V tejto prezentácii Jack Alpert poukazuje na naliehavosť uvedomenia si súčasného stavu civilizácie: dve tretiny ľudskej populácie bez dostatku potravy, demoralizované spoločenské zriadenie, hroziace ozbrojené konflikty o suroviny a iné hrozby, ktoré prináša populačný rast. (whack)

Khalesi

Nie je to práve typicky podaný dokument, ktorý by ste videli kdesi v bežnom vysielaní a preto je tu aj tak málo hodnotení. Táto téma je u nás i v Čechách dosť nepopulárna a tabuizovaná, pritom je to veľmi aktuálny problém o ktorom by sa mal každý z nás informovať, rozšíriť si obzory, uvedomiť si východiská a alternatívy, ktoré je nutné pre dobro nás všetkých v čo najkratšom čase realizovať. Vzhľadom k tomu, že sú ľudia v získavaní informácií laxnejší, než v čomkoľvek inom, bude raelizácia drhnúť a naše životné prostredie sa dostane do o mnoho horšieho stavu v akom by bolo, keby sme zmeny začali uskutočňovať už dnes. Jedno porekadlo hovorí "múdremu napovedz, blbého kopni". Ešte stále máme možnosť prvej varianty a niečo si z takýchto dokumentov vziať. Zmeniť naše zvyky postoje a životný štýl, ak nie pre seba, zvieratá či planétu, tak pre svoje vlastné deti. Nemali by sme čakať až nás realita kopne! ()