poster

JFK: Nezvratný důkaz (TV film)

 • Kanada

  JFK: The Smoking Gun

Dokumentární

Kanada, 2013, 120 min

Kamera:

Steve Arnold

Scénografie:

Sylvain Lemaitre
(další profese)
 • ChillThomas
  ****

  Tento dokument přináší zas nové informace, respektive ne tak známé.Vyšetřování je více intenzivní a převážně zaměřeno na střelbu a balistiku kulek, rozebírá se jedna z teorií, že je nemožné 2x trefit cíl do 6 vteřin bez přípravy ale také to že první kulka co zasáhla Kennedyho do krku, guvernéra Connalyho do pravého ramene, levého stehna a levého zápěstí, se kulka neroztříštila a udělala čistý průstřel, kdežto smrticí střela byla z jiného kalibru, kulka vletěla 5mm pod lebku a po nárazu se roztříštila, byla to dutá kulka z útočné pušky, tedy jiná něž u italské pušky Mannlicher–Carcano.. Dále se zmiňuje o tom, jak agenti CIA a FBI zakázali pitvu a dělali jí až později kde museli agenti asistovat, a vypovídalo zde hodně lidí co u pitvy byli a bylo jim řečeno co zveřejňovat a co utajit ... Později bylo řečeno, že několik doktorů podepisovalo dokument o mlčenlivosti, v tomto dokumentu vypovídali a také museli falšovat rentgen.. Smlouvu o mlčenlivosti museli podepsat všichni v sálu, Agent Siber O´Neal z FBI, zabavil všechny rentgeny a fotky, které se po padesáti letech nikdy nezveřejnily, Warrenova komise "oficiální verze" byla zas nepřesná a vyvrácená. Poprvé je i zmíněno, kdo stál za vraždou Kennedyho, údajně to byl George Hickey agent CIA, který jel za presidentskou kolonou v autě, nechtěně vystřelil z útočné pušky, po prvním výstřelu od Oswalda odjistil útočnou pušku a když chtěl zamířit na sklad, omylem při prudkém pohybu stiskl spoušť a trefil Kennedyho do hlavy, protože to agenti věděli a byli i očitý svědkové, byl tento příběh zamlčen až do dnes. Velice zajímavé 80%(23.11.2013)

 • Schuldiner
  *****

  Každý takový film, potažmo člověk, který se bude v těchhle věcech rýpat, bude mou osobou oceněn. Tedy oceněn mou skromnou pochvalou. Bohužel, svět, lidstvo dospělo do stavu naprosté slepoty, rezignace a permanentní ztráty paměti, a tak historie bude už navždy psaná jen mocnými. Ono tomu tedy tak bylo vždy, ale je to každopádně tragédie. Tady mi ale hlava nebere jednu zásadní věc!!! Záběry, kdy je Kennedyho hlava zasažena smrtící ranou, tu jsou k vidění, a nechápu proč se nikdo v tomto filmu nezaobírá tím, že pohyb hlavy dozadu (!!!!!) bude asi (!!!!!) způsoben střelou zepředu (!!!!!). To, co nám v tomto filmu tvrdí, tedy že smrtící střelu (tedy tu třetí) mu zasadil úplnou náhodou jeden člen ochranky, z auta, které jelo několik metrů za Kennedym, mi přijde poněkud zvláštní :-) Ta neskutečná náhoda! Někdo páchá atentát na prezidenta a jeden z jeho ochranky mu úplnou náhodou pomůže přesně mířenou střelou z jedoucího auta do jiného jedoucího auta:-) Nejde tak ani o jedoucí auta jako o to, že úplnou náhodou trefí Kennedyho do hlavy. Dotyčný agent George Hickey je samozřejmě už po smrti. A proč tenhle film hodnotím takto??? Protože i přes tu blbost, co nám tu tvrdí, je to pořád krásně plné nejasností a podivností, ohledně celého toho incidentu, potažmo toho cirkusu, co se odehrál na ´´pitvě´´ a co se odehrával poté pomocí Warrenovy komise, která vyšetřovala celou tu událost. Takže by to měl vidět každý, koho tyhle světové machinace zajímají, a udělat si obrázek sám. Jestli je tenhle film nějakým krycím sychrem, tak se jim to moc nepovedlo, protože se spokojí s tak málo odpověďmi, které vlastně neodkryjí to zásadní. Proč? A kdo za tím stál? Přemýšlejte! Přemýšlejte! Přemýšlejte! Logicky! Vždy, když člověk přemýšlí nad jakoukoliv oficiální verzí čehokoliv, musí mu přeci dojít, že je to úplně jinak, když tam je tolik nejasností a nevysvětlených událostí. Pokud by ho sakra opravdu zabil Oswald, nevypadalo by to jako z nějakého akčního filmu, bylo by to sakra všechno o hodně reálnější. Ale říkám, přečtěte si na Wiki oficiality týkající se Kennedyho, atentátu na něj, Warrenovy komise, Oswalda a Rubinsteina (který před televizními kamerami o dva dny později Oswalda zabil, aniž by se Oswald k čemukoliv přiznal) a dejte si to dohromady se všemi filmy a dokumenty, které oficiální verzi zpochybňují nebo úplně cupují, a přemýšlejte! Základ je ten, že není třeba dělat tajnosti tam, kde se jasně říká pravda! Pokud říkáte ´´pravdu´´ a je kolem toho kvantum utajených záležitostí, tak to má asi svůj důvod. Tady je jen vidět, co za lidi stojí v čele největší ´´demokracie´´ na světě, když je jejich prezident zavražděn na veřejnosti a oni ani pořádně nevysvětlí a nevyšetří, co se tehdy vlastně stalo. Ale to proto, že by tím odsoudili sami sebe:-) Jednoduché jak facka!(18.1.2015)

 • Autogram
  ***

  Namiesto veľkej konšpirácie malá konšpirácia. Neskúsený nešikovný agent je prijateľnejšia teôria pre tajné služby ako zaoberať sa dohodou vtedajších mocných. Stále však zostáva otázka, kto mal z toho prospech. V hranom dokumente je množstvo dramatizovaných situácii, ktoré vyzerajú akoby naozaj, ale pri tej dĺžke je čas hovoriacich hláv stále priveľký.(14.10.2014)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Policajný detektív mimo službu, Coline McLarena, ktorý sa v rodnej Austrálii preslávil svojimi výnimočnými schopnosťami, ponúka v kombinácii so staršie podniknutým vyšetrovaním, svoju vlastnú verziu, ako došlo k vražde J.F.K. Jeho teória znie trúfalo i šokujúco, no zároveň jednoznačne vyvracia tvrdenia, že strelec bol iba jeden. Musím priznať, že som po množstve informácií, ktoré zazneli v tomto dokumente v riadnych rozpakoch, pričom absolútne netuším čo si mám myslieť. Každopádne, napriek tomu, že to znie pritiahnuto za vlasy, vzhľadom k výpovediam ľudí či nazbieraným dôkazom, by to mohla byť pravda. Aj keď podľa mňa, smrteľná guľka zasiahla hlavu prezidenta spredu, nie zo zadu, ako sa to prezentuje v tomto dokumente. Nechce sa mi veľmi veriť tomuto názoru, no informácie, ktoré v tomto snímku formou rôznych výpovedí zazneli, minimálne potvrdzujú "fakt", že sa kompetentní snažili niečo utajiť.(4.12.2015)

 • Wiikii
  ****

  Zajímavá teorie o které nejspíš drtivá většina lidí ani neslyšela a přesto je to dost zajímavá teorie,a je podporována i mnoha fakty. .. Také to není žádná šílená vize Olivera Stone o spiknutí všech, kvůli téměř ničemu. Ale jsou tu stále věci nad čím se člověk pozastaví. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)(4.10.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace