Vražda JFK: Podrobný průvodce

(TV film)
  • USA JFK Assassination: The Definitive Guide (více)

Tento dokument zkoumá rozličné teorie o tom, co se stalo, o nichž se dodnes mluví. Tento dokument také ukáže výsledky nejrozsáhlejšího průzkumu, jaký kdy byl na toto téma v Americe proveden, čemu skutečně věří americká veřejnost. Prozkoumáme celou řadu konspiračních teorií, od běžných až po ty okrajové, a zodpovíme zásadní otázku: Kdo podle Američanů zabil JFK - a proč? (oficiální text distributora)

ChillThomas

Asi jeden z nejlepších dokumentů co se věnuje všem alternativním teoriím a ve finále zpochybnil oficiální verzi. Je to dokument vytvořen na různých průzkumech, který zadává otázky a z možných odpovědí tvoří procentuální výsledky na danou teorii. 71 % dnešních Američanů dnes nevěří v oficiální verzi, většinou lidé nad 50 let. Hodně lidí popisovalo, že slyšeli více výstřelů, ze začátku si mysleli že se jedná o petardu, poté došli k jednotnému názoru že šlo o výstřel zda byly výstřely 3, 4 nebo 5 se už neshodli, každopádně dnes 61% nevěří, že střílel jeden střelec. Po zásahu do hlavy, Kennedymu bilo ještě srdce a byl odvezen do Dallaské nemocnice, v nemocnici chtěli tělo podrobit pitvě ale CIA a FBI to zatrhla, že bezpodmínečně musí jeho tělo bez pitvy do Washingtonu D.C, 67% lidí si myslí, že je krajně podezřelé jednání s prezidentovým tělem a opožděnou pitvou. Většina lidí věří v druhého střelce, dokonce 44 svědků z místa popsalo, že slyšela výstřel z travnatého vršku za plotem 33% lidí do dnes věří, že odtamtud šel smrtelný výstřel. 80% lidí si myslí že Oswald mluvil pravdu, v přenosech, když ho táhly po chodbách policie a média se ho ptala na vraždu Kennedyho, říkal v nich.. " Nikoho jsem nezabil, jsem jen obětní beránek." V roce 1975 byl poprvé zveřejněn celý Zaprurderův film, kde bylo vidět jak Kennedyho tělo škublo dozadu a spadlo doleva, díky videu věří 73% lidí, že střela šla zepředu. Po videu vznikl další impuls k dalšímu vyšetřování a to začalo v roce 1976, objevila se taky policejní nahrávka z vysílačky, kde byly slyšet 4 výstřely. 14% si myslí že by za tím stála KGB, nebo Kuba s Ruskem. 42% lidí si myslí, že Oswald pracoval pro CIA, což je dost možné s přesunem do Ruska a pak zpět vzal si Rusku ale bez problému mu vystavěli pas a občanství jak v Rusku tak po návratu v USA. Oswalda 2 roky sledovala KGB. Spojitost Oswalda a hnutí D.R.E, což byla organizace podporována CIA, byli to kubánští studenti pro-Castrovský, do kterých se snažil infiltrovat, jejich tajný finanční podporovatel DRE byl bývalí agent CIA, nikdy nebyl předvolán k soudu ohledně spojitosti s Lee. H. Oswaldem. 81% lidí si myslí, že CIA lhala u vyšetřování v roce 1976. 14% lidí věří v okrajové teorie, že za vraždou stojí jeho řidič, Majestic 12 tedy výbor pro UFO, kde se měly odtajnit dokumenty, další věří, že muž s deštníkem tzv. The Umbrella Men, který otevíral a zavíral deštník, měl spojitost se signálem ke střelbě. Vláda = byznys tedy vojensko-průmyslový komplex mohl stát za tím, vědělo se že Kennedy má negativní vztah, dlouhodobé válce ve Vietnamu, tím by ztratily zisky. Například po jeho smrti Lyndon. B. Johnosn podpořil válku ve Vietnamu. Warrenova komise 77% lidí nevěří v její věrohodnost myslí si že byla zmanipulovaná , tedy to se ukázalo na 22: který dokonce z Kennedyho smrti podezřívají vládu. NEJVÍCE LIDÍ SE PŘIKLÁNÍ k tomu že v tom prsty má Mafie 27%, která spolupracoval se CIA i na atentátech na Castra dokonce 13x. Mafie nenáviděla Kennedyovi hlavně i Roberta Kennedyho ministra spravedlnosti, který po Mafii šel do samého konce, než ho také zastřelil mezi publikem osamocený střelec, při jeho kandidatuře na následný prezidentský volby. 77% věří, že Jack Ruby měl spojitost s mafií, vlastnil noční klub a často volal hlavám Mafie, před atentátem. Když byl Lee. H. Oswald dopaden byl ve vězení pouhé dva dny a při převozu ho v obklopení kamer a policistů zabil střelou do hrudi právě Jack Ruby, takže se od Oswalda nikdy nikdo nic nedozvěděl. 54% lidí si myslí, že Oswalda chtěla umlčet mafie, právě pomocí Jacka Rubyho. Samotný Jacob Rubinstein přezdívaný Jack Ruby byl odsouzen k trestu smrti, vykonán však nebyl jelikož v roce 1967 zemřel na rakovinu plic, měl plicní embolii. Při svým prvním obvinění z vraždy Oswalda zmiňoval, že " „chtěl jsem ušetřit vdovu po zesnulém prezidentovi od útrap, jimiž by musela projít při procesu s vrahem svého manžela“ ... před svou smrtí prohlásil "„Svět se nikdy nedozví pravdu o atentátu: jinými slovy, moje pravdivé motivy...naneštěstí mě ti lidé, kteří tím tolik získali a kteří měli silný motiv mne dostat do této situace nikdy nedovolí, aby skutečná pravda spatřila světlo světa.“" k tomu výroku je i video. Umřel v nemocnici Parkland 3. ledna 1967, kde umřel i na jeho střelné poranění L.H. Oswald a také sám John Fitzgerald Kennedy byl zde v 13.00 prohlášen po atentátu za mrtvého. Dokument byl skvělý 85%. Jen mi zde chyběla zmínka o třech trapech na vlakovém nádraží, v jednom z vagónů byli objeveni tři muži, tzv. „tři trampové“, kteří byli okamžitě zatčeni. Oficiální záznamy dallaské policie, snímky a otisky prstů, se však ztratily a jediným důkazem o jejich zatčení zůstala série několika fotografií, pořízených na Dealey Plaza. A dále mi chyběl muž s epilepsii, jelikož existuje rovněž podezření, týkající se Jerryho T. Belknapa, zaměstnance novin Dallas Morning News, kterého krátce před příjezdem prezidentské kolony (přibližně ve 12.15)postihl epileptický záchvat nedaleko rohu ulic Houston a Elm street. Podle některých spekulací měl Belknap záchvat předstírat za účelem odvedení pozornosti policie, aby by tak pachatelé atentátu mohli v klidu zaujmout střelecké pozice. Belknap byl po záchvatu odvezen do stejné nemocnice jako později John Kennedy – tedy do Parkland Memorial Hospital, přičemž však neexistuje žádný lékařský záznam o jeho ošetření. Jerry Belknap tuto skutečnost později vysvětlil tím, že právě ve chvíli, kdy čekal na lékařskou prohlídku, dorazil vůz s těžce raněným Kennedym a v nastalém zmatku odešel šokovaný pryč.. () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Dokument, ktorý sa serióznym spôsobom zaoberá so všetkými možnými teóriami "kto a prečo" zavraždil JFK. Bol strelcom Oswald? Iný-í strelec/ci? Stála za atentátom KUBA, komunisti, CIA, mafia, samotná vada U.S., alebo sa jedná o úplne šialenú UFO či Vatikán konšpiráciu? Čomu vlastne veri americký ľud, respektíve samotní vyšetrovatelia? Chcete vedieť kto bol záhadný muž s dáždnikom, ktorý pôsobí dojmom akoby dával signál na streľbu? Existuje okrem Zapruderovmu záznamu aj iný záber z atentátu na Kenedyho? Vládni predstavitelia na čele s FBI i CIA porušili všetky pravidlá pred, počas i po pitve prezidenta v nemocnici. Od vraždy JFK ubehlo viac ako 50 rokov, pričom dodnes nie len americký ľud nepozná odpovede na mnohé otázky. Takmer 90% opýtaných verí, že pravda nikdy nevyjde najavo. ()