poster

Jack the Ripper - Der Dirnenmörder von London

 • Západní Německo

  Der Dirnenmörder von London

 • USA

  Jack the Ripper

 • Velká Británie

  Jack the Ripper

 • Austrálie

  Jack the Ripper

 • Kanada

  Jack the Ripper

Drama / Krimi / Horor

Švýcarsko / Západní Německo, 1976, 92 min (Director's cut: 82 min)

Režie:

Jesús Franco
 • ledzepfan
  *

  I velký Klaus K. musel platit složenky a tak semo tamo vzal roli v nějaké té sračce.. Bůhvíjak se tady ani on nepředvedl, ale tak nějak to stačí aby tuhle přehlídku bezradnosti, diletantství a ochotnictví povznesla alespoň do vod podprůměru.(25.6.2019)

 • Karlos80
  ***

  Jediný důvod který mě přiměl shlédnout tento film, bylo jméno v kolonce Klaus Kinski, jehož herectví bylo opět velmi efektivní, ale sám to tu bohužel neutáhl. Film se sice jmenoval "Jack the Ripper", ale se skutečným historickým příběhem (který je dodnes zahalený velkou rouškou tajemství) včetně legendárního sériového vraha Jacka Rozparovače, to nemělo vůbec nic společného, místo se kterým je tato legenda už navždycky spjata (viktoriánský Londýn), zde bylo zaměněno za Zürych, ale lidem kolem filmu, se nějak záhadně podařilo, aby to divák skoro vůbec nepoznal. Největší slabinou filmu je nevýrazný příběh, a pak je tak trochu i škoda, že tu vlastně od samého začátku víme kdo je vrah. Pro příznivce režiséra Franca, laciného gore, nějakých těch nahotinek a sexu to bude nejspíš to prvé ořechové, pro všechny ostatní, včetně pro ty, kteří radši nějaké věrohodnější zpracování, nejspíš ne. Za nejpovedenější a nejpůvabnější scénu považuji tu v lese za svitu Měsíce, kdy Kinski pronásleduje jednu ze svých dalších obětí (Lina Romay-režisérova favoritka a manželka v jedné osobě), ta v sobě měla dost atmosféry i napětí. Líbil se mi tady i starý slepý somrák, svědek dvou vražd. Jinak tenhle film místy spíše nudí, občas je ale docela zábavný a celkově dá se říct příjemné, je tu kladen i poměrně velký důraz na detail. Na standardní Francovu režii, je tenhle film vyroben ze vší zručností a velmi dobře, až překvapivě řekl bych, a v periodě 70s, ale i v celé jeho filmografii, to zas tak špatný výsledek podle mě není.(15.7.2012)

 • fragre
  *

  Ta omáčka kolem (lokality, kostýmy, zřídka i atmosféra ) nebyla úplně špatná, K. Kinski je jistě dobře typově i herecky zvolený do role úchyla, ale tím klady končí. Nudný scénář, většinou trapně hrající herci, zbodaná režie (jak je u tohoto "tvůrce" zvykem). To jeden Kinski nezachrání. Rodokaps, který se nepovedl.(9.2.2014)

 • corpsy
  **

  Je škoda, že sa v dobre zvolených a nasnímaných lokáciách s výborne vybudovanou atmosférou odohráva zdĺhavý a ťažkopádny príbeh. Klaus Kinski bol vhodnou voľbou, ale mohol sa predsa len viac rozčertiť.(17.10.2013)

 • obitus
  ***

  Film stavici na jedinem herci. Kinski je jako Jack naprosto uzasny a s prehledem na sebe strhava veskerou divakovu pozornost. (Nebojte, zadne spoilovani, Jackova totoznost je jasna od prvnich zaberu). Bohuzel dalsi aspekty filmu uz tak uzasne nejsou a i kdyz jde jednoznacne o jednoho z nejlepsich Francu misty to cele dost nudi. I pres sve prumerne hodnoceni musim tohle, trochu netradicni, zpracovani legendy doporucit.(11.8.2006)