poster

Zákon starého muže (TV film)

Krimi

Československo, 1976, 74 min

 • rakovnik
  ***

  Pan Höger měl opravdu hezky zabarvený hlas, ale v tomto filmu měl mnohdy na kriminální zápletku až příliš mnoho prostoru na povídání. Téma provinění, světské spravedlnosti a svědomí je zde zpracováno v duchu doby (prodám Wartburga), ale Mylouchem zmiňované dilema dokázal odvyprávět lépe právě Čapek.(6.2.2016)

 • topi
  ****

  Zapomenutá detektivka ozdobená hereckými kvalitami pana Hogera a v malé roličce paní Jiřiny Štěpničkové. Závěrěčná konfrontace mezi Hogerem a Švarcem je pěkně vygradovaná. V tom českém archívu musí být tolik zapomenutých inscenací, že by se měly všechny začít vysílat častěji a ne jednou za uherský rok.(5.8.2017)

 • Mylouch
  ****

  "S dokladama se voháněj u soudu, ty smrade ! ... a každýmu tě budu ukazovat ! ... já si to se svým svědomím srovnám." Dědova posedlost. Formálně čapkovské téma vyšší spravedlnosti v sólovém vystoupení K.Högera, malá vážná role pro J.Štěpničkovou, začátek nejlepších Haničincových tv let, jedna z mála šancí pro Švarce. "Když není hlad a žízeň, tak práce vod ruky jen lítá." Uměřená režie s kamerou (Petr Kudláček, Horák, Polák), citlivou vůči příběhu. Hudba Petr Růžička, napsal Pavel Hanuš. 3-4*(23.11.2013)

 • HonzaBez
  ****

  "Vyznej se v duši lidský, když jde o člověka..." Karel Höger v takové své trošku typické "lidské roli" detektiva amatéra. Jeho zásluhou se podaří očistit alespoň po smrti čest jedné nešťastné ženy. Proto může na konci filmu s uspokojením konstatovat, že "život jde dál a je to tak dobře." Dobře je člověku i při koukání na tento televizní snímek.(5.8.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Televizní inscenace detektivního příběhu pojednává především o snaze vyřešit kriminální případ někým, kdo s policií nemá nic společného. I když v tomto případě jak se to vezme. Bývalý dopravák ve starobním důchodu s vlastní umouněností se snaží i přes nevoli svého zetě a kriminalisty v jedné osobě zachránit čest své sousedky spáchajíc sebevraždu. A je úspěšný. Jeden by řekl, proč dělal celý život dopraváka. Jde pouze o poklidný příběh, takže nějaké napětí a šokující zvraty tu nelze očekávat. Karek Höger mající s rolemi detektivů nemalé zkušenosti pojal tuto postavu velmi civilně a adekvátně. Televizní snímek ve své podstatě vyznívá jako malá detektivní povídka na večer před usnutím. A povedla se.(8.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace