Mike žije se svou přítelkyní v Západní Virginii. Mají letět na Havaj, ale Mike má panický záchvat, kvůli kterému nemůže letět, a tak se vrací z letiště domů. Mike kouří trávu a má u sebe drogy. Když jedou autem z letiště, zastaví je místní šerif. Ten je ale nakonec neprohledá a pustí je dál. Mike pracuje jako prodavač v místních potravinách. Mike vymýšlí komiks a ukazuje ho své přítelkyni. Mezitím se v centrále CIA agentka Victoria Lasseterová dozvídá, že byl spuštěn tajný program, který má zlikvidovat jejího spícího agenta, jímž je právě Mike. To se jí nelíbí a jde si promluvit se svým supervizorem Adrianem Yatesem. Ten dříve býval kancelářskou krysou, ale postupně se vypracoval na vedoucího sekce. Yates se k Victorii chová arogantně a její návrh zavrhne. Mike má kamaráda jménem Rose, který mu prodává drogy. Mike je v obchodě, kde pracuje, když k němu přijde Victoria a řekne mu nějaká slova, co mu nedávají smysl. Je to zašifrovaný vzkaz, kterým ho má aktivovat. Mikeovi se ale nic nestane a Victoria odejde. Poté na parkoviště před obchod přijdou dva najatí vrazi. Chtějí Mikea zabít, ale ten je rychle vyřídí, ani sám neví jak. Pak přijede Phoebe a za chvíli šerif, který oba zatkne. Na stanici přijdou dva zabijáci ze CIA, jeden se jmenuje Chechtal, kteří jsou naprogramováni poslouchat rozkazy od Yatese. Ten jim dal rozkaz zabít Mikea. Mike se ale braní a společně s Phoebe uteče pryč. Mike je hledaný i v televizi. Yates přiletí na místo a udělá si tam základnu. Mike a Phoebe se schovají u Rose. Rose ale zjistí, že je Mike hledaný, a bojí se, že má nějakou opičí nemoc, což říkali ve zprávách, a tak ho zavře s Phoebe do jedné místnosti. Tam se ale dostanou Yatesovi zabijáci a Mike s Phoebe opět utíkají. Mike jich pár vyřídí a pak odjíždějí autem. Po cestě je ale přepadne Chechtal, který zajme Phoebe a zapálí auto, v němž uvízl Mike. Toho na poslední chvíli zachrání Victoria. Chechtal o tom neví a doveze Phoebe Yatesovi. Mike těsně předtím zjistil, že Phoebe je jeho dohled ze CIA. To Mikea naštvalo, ale nyní che Phoebe získat zpět... (TV Prima)

Viktooorka

Taková trochu parodie na akční hrdiny, ale upřímně jsem se fakt smála, jak je postava Marka Zuckerberga, tedy Jesse Eisenberga úplně blbá :D Pro mě milá a svěží podívaná, splnila co od podobných filmů očekávám, vypnout a pobavit se :) A jelikož tady všichni ten film sráží, tak mu dám hvězdničku navíc :P ()

Fr

„PROGRESIVNÍ VOZE, POSLOUCHEJ. MANDELBROTOVA MNOŽINA V POHYBU. ECHO SBOR BYL NARUŠEN, MÍČ LETÍ DO POLE…“ /// Eisenberg a Stewart tvořej fakt dokonale zhulenej pár. Mě sere, že to zbytečně natahujou a vysvětlujou, místo aby akčně hřměli. Protože ta krev tomu sluší! Takovej zbytečnej film, kterej krom toho, že dal vydělat hollywoodský mládeži, nemá co říct. Mně. Ale třeba budou mít puberťáci jinej názor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když si drsňák vyřizuje účty v obchoďáku. 2.) Je mi patnáct. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

"Můj zhulenej chlapeček tě zabije a ty to víš." Mně by patrně nevadilo, kdyby mě někdo aktivoval těmi kecy o Mandelbrotově množině či Echo sboru, protože pak by se ze mne stal zabiják, kterým už určitě dávno jsem. Jenom si to nepamatuju a to ani nehulím jako Mike. No nic. Kácel bych subjekty, porcoval je, střílel bych do nich odrazem o letící pánvičku a kdyby mi po boku stála holka do nepohody Phoebe, tak by mě žádná armáda nedokázala zastavit. Zkrátka jsem Mikeovi trošku záviděl a to nic nemění na tom, že tohle byla jenom ujetá hovadina spolehlivě zabíjející čas. ()

M.a.t.t.

Mám problém uveriť, že ide o originálny scenár, keďže seriálový Chuck sa pripomína každým druhým momentom a dokonca je prítomný aj jeden z jeho hercov. Lenže kým spomínaný seriál šikovne mixoval humor, vzťahy a špionážnu problematiku, American Ultra disponuje akurát dokonale zabudnuteľným príbehom a tuctovým vizuálom. Nima Nourizadeh na režisérskej stoličke taktiež nie je žiadnou výhrou a celý čas sa nevie rozhodnúť, pre koho vlastne točí. Viem len, že pre mňa určite nie, táto rádobydrsná záležitosť plná nefunkčného humoru ma skôr minula. ()

Morien

-"The guy in the thing. In the cell thing, doesn't see the gun, You don't point at it and go, gun." Nikdy bych nečekala, že se dožiju dne, kdy uvidím Jesseho Eisenberga jako zhuleného Bournea, ale když už na to došlo, tak to byla fakt zábava. Film samotný má místečka, kde by se dalo ještě zlepšovat (= ponořit se úplně do mixu žánrů a nesoustředit se tolik na kecání a vysvětlování), ale právě díky závanu svěžího vzduchu jsem ochotna vše odpustit. Bylo tam víc než jedno místo, kdy jsem se smála víc než deset vteřin a nahlas. Kristen Stewart v takovéhle poloze vypadá mnohem šťastnější, než když ji ponoukají k serióznímu dramatickému herectví, a opravdu se mi líbilo, když byli s Jessem spolu. Měla jsem před filmem předsudky a bála se, že se k tobě nebudou hodit, ale jsem velmi šťastná, jak mě všichni dokázali překvapit. Plus poslední scéna se Smíškem, oni mě snad ještě rozbrečí dojetím. -"Who told you what to do?" -"Nobody." -"That must be nice." ()

• Jesse Eisenberg trénoval niekoľko mesiacov pred natáčaním denne filipínske bojové umenia. Jeho trénerom bol rodený Filipínčan, Robert Alonzo, ktorý pracuje ako koordinátor kaskadérov a choreograf bojových scén. Podieľal sa napríklad aj na natáčaní bojových scén vo filmoch Jack Reacher (2012) a Start Trek (2009). (ywo666)
  • Jessemu Eisenbergovi napadlo, že by měl mít ve filmu dlouhé vlasy. Nemyslel si totiž, že by se postava Mikea starala o nějaký sestřih. Nakonec nosil dlouhou paruku. (Ajjinka)