• Česko

• Švýcarsko

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Toto je presne to, čo som chcel vidieť. Ale malo to byť vtipnejšie, s lepšími akčnými scénami a hlavne lepšie zrežírované. Nima (čo je to do boha za chlapské meno???) má svetlé momenty. Ale sú v menšine. Prevažujú scény kde si človek hovorí. To je pičovina. Alebo. To sa dalo spraviť lepšie. Jesse sa snažil. Akurát si nie som istý, či bol práve vhodný do tej úlohy. A o čo šlo do boha Topherovi Gracovi som absolútne nepochopil. Očividne sa počítalo s dvojkou. Druhý ofajč sa ale konať nebude. Film má aktuálne 55%. A viac si ani odo mňa nezaslúži.(14.12.2015)

• slunicko2

Laciná varianta na Total Recall. 1) Vidět 32letého Jesseho Eisenberga v hereckém protiúkolu jako aktivního bojovníka ve špionážním thrilleru mi přišlo docela cool. Ovšem realita je někde jinde. 2) Celý film se bere příliš vážně, jak píše komentátor Seti. Po první půlhodině jsem se už nudil. 3) Takže to spočítáme: nepůvodní námět, nejasný žánr, nevhodný casting a celková nuda hodí dohromady jednu hvězdičku.(12.9.2018)

• Fr

„PROGRESIVNÍ VOZE, POSLOUCHEJ. MANDELBROTOVA MNOŽINA V POHYBU. ECHO SBOR BYL NARUŠEN, MÍČ LETÍ DO POLE…“ /// Eisenberg a Stewart tvořej fakt dokonale zhulenej pár. Mě sere, že to zbytečně natahujou a vysvětlujou, místo aby akčně hřměli. Protože ta krev tomu sluší! Takovej zbytečnej film, kterej krom toho, že dal vydělat hollywoodský mládeži, nemá co říct. Mně. Ale třeba budou mít puberťáci jinej názor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když si drsňák vyřizuje účty v obchoďáku. 2.) Je mi patnáct. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(1.5.2016)

Osobne musím povedať, že ma film veľmi príjemne a pozitívne prekvapil. Trailer opäť (ako sa nejako často začína stávať) je kompletne zavádzajúci a představuje nám film ako akčnú komédiu. Osobne by som to skôr ale nezval len akčným filmom, kde možno pár vtipných momentiek je, ale príbeh ako komédia vôbec nepôsobí. Práve naopak sa to dá brať aj celkom seriózne a má to dobrý, uveriteľný a miestami aj prekvapivý scenár, ku ktorému si ozaj niekto sadol a dal dokopy poriadne. Plus naša dvojka v podaní Eisenberga a Kristen Stewart vôbec nie sú zlí. Obaja pohodlne fungujú a dávajú tomu dobrý drive. Akcia je solídna, príbeh dobre napísaný a občas to vie byť aj trošku krvavejšie. Napriek tomu to ale film nepreháňa a všetkého je tak akurát. Akcie, drámy i romantiky. A hoci prídeme k niektorým americkým klišé, celkom to v tom koncepte funguje. Určite na to nechoďte ak čakáte jointovu komédiu, kde chalan zistí, že je spiacim agentom... a že je to najmä o húlení. Je to niečo kompletne iné. Ale hodnotiac to podľa celkového výsledku musím povedať, že ide o veľmi dobre stráviteľný film, ku ktorému sa možno aj niekedy vrátim. Dajte tomu šancu.(9.9.2015)

Ústredná zápletka je síce dosť blbá a príbeh samotný postavený na hlavu, ale pokiaľ chcete vidieť najoriginálnejšie požiadanie o ruku tak smelo do toho. Na druhú stranu ale bavila ma tá šialenosť mnohých scénok, kedy divák ani nevie čo si má o tom myslieť, buď sa na tom baví, alebo prevracia oči. Režisér si tu v podstate celý čas robí srandu z osvedčených filmových klišé a väčšinou mu to vychádza. Lepší priemer. 65/100(22.9.2017)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans a jeho okolí po dobu 43 dní. (Ajjinka)

• - Jesse Eisenberg trénoval niekoľko mesiacov pred natáčaním denne filipínske bojové umenia. Jeho trénerom bol rodený Filipínčan, Robert Alonzo, ktorý pracuje ako koordinátor kaskadérov a choreograf bojových scén. Podieľal sa napríklad aj na natáčaní bojových scén vo filmoch Jack Reacher (2012) a Start Trek (2009). (ywo666)

• - Jakmile si Kristen Stewart přečetla scénář a řekli jí, že bude ve filmu hrát i Jesse Eisenberg, se kterým již dříve pracovala na filmu Adventureland (2009), chtěla roli Phoebe okamžitě přijmout. (Ajjinka)