American Ultra

American Ultra

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Ano, je to ztřeštěná konina s inspirací u Bournea a Washingotonova Equalizeru (tohle se mi u filmu vybavovalo) se za vlasy přitaženými postavami, jejich konáním i samotným zvratem "všechno je to vlastně takhle". A i přes poněkud místy zbytečnou míru násilí a stříkající krve to bylo ještě v míře, kterou jsem byl schopen zkousnout a tak jsem se i bavil, ale popravdě asi hlavně díky Eisenbergovi, který byl správně zakřiknutý a vyjukaný. Nevím, jestli z Kristen bude v boudnu nějaká herečka nebo skončí u béčkové produkce, ale tady mi přišla taková... stejně nevýrazná jako ve všech jejích "poststmívajících" štacích. No a pak sál za zmínku snad jen vyšinutý Smíšek a to bylo všechno. Ano, viděl jsem to a nebolelo to. K lepšímu zážitku to tomu ale přeci jen něco chybělo a ne, už to nemusím vidět kdy znovu. Tu pomyslnou půlhvězdičku filmu tedy seberu, byť v rámci místního hodnocení to ty průměrné *** ve výsledku stále mít bude.(15.9.2015)

Je to taka nesuroda variacia na Bourna s nerdom v hlavnej ulohe. Do urcitej miery to pripomina Vaughnove pecky Kick-Ass a Kingsman, ale ani zdaleka tento mismaš zanrov nefunguje tak dobre ako u Vaughna. Eisenberg je uveritelny ako nerdovsky chudak ale akonahle sa z neho stane vrazdiaci agent, tak som mu to neveril ani na sekundu. Dalsim castingovym omylom je Kristen Stewart so svojim klasickym trpiacim vyrazom. Nesympatickejsiu ustrednu dvojku som uz davno nevidel. Dokonca aj inokedy neskutocne charizmaticky Walton Goggins tu pôsobi ako trapny zabijak s tym otravnym smiechom. Cely cas som belancoval medzi 2 a 3 hviezdickami. Tretiu davam za to, ze sa mi namet pacil a v schopnejsich rukach z toho mohla byt pecka. A hlavne musim ocenit akcne sceny. Nie su sice dychvyrazajuce, ale su v R-kovom ratingu a bez zbesileho strihu, takze prehladnost je na jednotku. To je v sucasnosti dost vzacnost. 5/10.(15.11.2015)

• M.a.t.t.

Mám problém uveriť, že Landisov scenár má byť originálnou tvorbou, keďže seriálový Chuck sa pripomína každým druhým momentom a dokonca tu zaskočí aj jeden z jeho hercov. Lenže kým spomínaný seriál šikovne mixoval humor, vzťahy a špionážnu problematiku, American Ultra na to ide úplne inak a horšie. Snaží sa byť drsnou a krvavou zábavou, no pokusy o humor nefungujú, vizuál je tuctový a príbeh dokonale zabudnuteľný. Ani režirujúci Nima Nourizadeh nie je žiadnou výhrou a celý čas sa nevie rozhodnúť, pre koho vlastne točí. Viem len, že pre mňa určite nie.(13.10.2015)

• Prometheus69

Nevěrohodné nudné a pitomé... horší než akční výplach ze 70 let.... granát s vlastním odpočtem? Hádám... zase český dabing? Na to jaký byl nadupaný trailer" scéna s panvičkou je jediné ultra troff čeho se ve filmu dočkáte, ano skutečně... Velké zklamání. 41% Film co stál 12mega? Nestál ani za 5.. Projekt X je hodně špatný příklad proč to tomu debilovy dali... Ani videoklip bych si od něj nenechal natočit... Další ukázkově nevyužitej a promarněnej potencionál... Aby jste se u akčního výplachu nudily. Tak to bude asi něco ULTRA ŠPATNĚ!(17.3.2016)

No, tak se ptám jak před celým světěm udělat ze CIA totální píčuse..? Jde to snadno, stací natočit akčnák s hercema kteří mají dokonalé komediální vlohy v čele s Eisenbergem a kterej je naprosto šílenej. A když si ze sebe navíc uděláte prdel a do finále filmu loupnete scénu jak jedna zombie prosí o ruku druhou zombii nemůže to dopadnpu špatně. Za mě šílených 5 hvězd a 88% :-)(16.1.2016)

• - Jessemu Eisenbergovi napadlo, že by měl mít ve filmu dlouhé vlasy. Nemyslel si totiž, že by se postava Mikea starala o nějaký sestřih. Nakonec nosil dlouhou paruku. (Ajjinka)

• - Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)

• - Kristen Stewart si pre rolu Phoebe odfarbila vlasy na oranžovo. (hollci)