• Česko

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

• Aljak

Bez urážky, ale toto bola nehorázna chujovina! Sledovať dvoch feťákov, a tajného agenta, ktorý bojuje proti všetkému a všetkým. No ďakujem pekne, toto naozaj nie je môj šálok kávy. Nechápem také plytvanie Jesseho a Kristen na takéto absurdné a trápne akčné filmy. Odpad som už dlho nedal, ale tu sa inak proste nedá...(29.3.2016)

• gogo76

Nepochopil som, čo to vlastne malo byť. Paródia na Jasona Bourna alebo Jamesa Bonda? Vážny thriller? Ak dáme stranou fakt, že neznášam Jesseho Eisenberga, Bill Pulman hrá snáď svoju najhoršiu rolu, v príbehu je chaos a celkovo nejasné žánrové zaradenie, tak mi ostáva len sympatická K. Stewart. Dialógy sú však hrozné a celkovo mi z toho vychádza hovadina a je jedno z akej strany sa na to pozerám. Až záverečné titulky ukázali, že režisér to pravdepodobne nemyslel vážne... Nemám veľmi čo pochváliť a aj tých 95 minút bolo nekonečných. Strata času i nervov. 40%.(23.6.2016)

• Filmmaniak

Nejde o to, že by vtipy v American Ultra byly slabé - ony tam totiž skoro žádné nejsou. Ačkoli je film prezentován jako akční komedie, tak jako komedie vůbec nepůsobí, protože mu chybí nadhled, legrační hlášky i odlehčující prvky, a jeho hrdinové, k smrti vyděšení a se slzami na krajíčku prchající před zabijáckými psychopaty, mají k zábavnosti daleko. Spíš jde o akční thriller s několika komicky přestřelenými scénami a nevytěženým potenciálem, utopeným v nepodařených dialozích, nepříliš dobře vedených hercích a podprůměrné režii. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

Ano, je to ztřeštěná konina s inspirací u Bournea a Washingotonova Equalizeru (tohle se mi u filmu vybavovalo) se za vlasy přitaženými postavami, jejich konáním i samotným zvratem "všechno je to vlastně takhle". A i přes poněkud místy zbytečnou míru násilí a stříkající krve to bylo ještě v míře, kterou jsem byl schopen zkousnout a tak jsem se i bavil, ale popravdě asi hlavně díky Eisenbergovi, který byl správně zakřiknutý a vyjukaný. Nevím, jestli z Kristen bude v boudnu nějaká herečka nebo skončí u béčkové produkce, ale tady mi přišla taková... stejně nevýrazná jako ve všech jejích "poststmívajících" štacích. No a pak sál za zmínku snad jen vyšinutý Smíšek a to bylo všechno. Ano, viděl jsem to a nebolelo to. K lepšímu zážitku to tomu ale přeci jen něco chybělo a ne, už to nemusím vidět kdy znovu. Tu pomyslnou půlhvězdičku filmu tedy seberu, byť v rámci místního hodnocení to ty průměrné *** ve výsledku stále mít bude.(15.9.2015)

• JohnCZ

Takhle žánrové roztříštěný film jsem už dlouho neviděl. Chvíli se film snaží brát vážně a střídá jednu krvavou scénu za druhou a chvíli tam zase pobíhají pošahaní agenti v herecké křeči jak z nějaké bláznivé grotesky, kteří jsou všechno, jen ne vtipní. Komedie to opravdu moc není, to se jen film snaží být tak moc cool, že to působí spíš až trapně. Snaha napodobit Chucka nebo Zombieland je jasná, ale kvalitativně je American Ultra úplně někde jinde. Celá ta CIA zobrazená ve filmu působí úplně nepovedeně.(29.11.2015)

• - Jakmile si Kristen Stewart přečetla scénář a řekli jí, že bude ve filmu hrát i Jesse Eisenberg, se kterým již dříve pracovala na filmu Adventureland (2009), chtěla roli Phoebe okamžitě přijmout. (Ajjinka)

• - Scenárista Max Landis prozradil, že si název filmu napsal na ruku lihovým fixem na jedné house party, kde jej vymyslel. (Ajjinka)

• - Z marketingových a reklamných dôvodov spoločnosť Lionsgate na Comic-Cone v San Diegu rozdávala zdarma marihuanové jointy každému, kto mal povolenie od lekára. (Da_reba)