American Ultra

American Ultra

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Akční, zábavné, ujeté, debilní (jinak to říct nejde), nenásilné. A jednou a dost. Nenudila jsem se, bylo to nad očekávání dost akční a masakrální. Ale co byl ten hlavní hrdina? Na to že byl nejchytřejší z výcviku, no, takovýho blbce bych teda zachraňovat nechtěla. Kristen byla supr, Jesse mě prudí už od doby založení Facebooku. Film na pohodu, nevezme a pobaví. ..to musí bejt život, nic neřešit, pohulit si, jít spát, a ráno do nějaký šichty..jo to by mě bavilo asi tak měsíc dva..(6.12.2015)

Naprosto parádní a oddychovej úlet, čekal sem sice trochu víc humoru, ale akce je naprosto výtečná, příběh řádně ujetej a v hlavních rolích dost možná nejsympatičtější mladá herecká dvojka současnosti.Kristen miluju od malinka a Eisenberg jen potvrdil, že kromě něj a Yelchina není momentálně v Hollywoodu lepšího mladého herce.Možná se od filmu čekalo asi víc, především humoru, ale mě ta vážnější nota bavila a brutálních eRkových filmů se v dnešní době do kin moc nedostává.Já se bavil náramně.80%.(25.11.2015)

Zábavný akční výplach, který svou nadnesenou zápletkou (ale třeba i jasně vyprofilovaným záporákem) dává vzpomenout na devadesátkové klasiky. Upřimně mám radši, jsou-li akční filmy podobně sebeuvědomělé a nesnaží se prezentovat jako epické vážné drama. Ústřední duo však mohlo být lehce sympatičtější (herci překvapivě OK) a zábavnější. Škoda, že je Mike mezi "záblesky geniality" stále tím samým ňoumou, jakým je na začátku. Občas zazní slovní výměna, kterou přejde bez zdviženého obočí asi jen notorický hulič. Režisér Nima Nourizadeh má slušně nakročeno (potěšily solidní akční scény, jelikož jsem se bál dnes tolik populárního "stroboskopického pekla"), ale pořád tomu něco chybí. Bavil jsem se ale dost a je mi vlastně líto, že nemůžu jít na 4*. Vydařené 3,45* a příjemné překvapení.(18.11.2015)

Crazy komedie, která rozhodně stojí za povšimnutí.. Nevěděla jsem do čeho jdu a tak mě čekalo příjemné překvapení obdobně ulítlé jako třeba "Kick-Ass" :-D Z totálního huliče a budižkničemu se stane mašina na zabíjení a s jeho pěknou holkou to taky není tak růžové, jak se zdá být.. Do toho se přimíchá hromada prkenných agentů CIA, která si mezi sebou vyřizuje účty a komedie je na světě.. Sem tam jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase do devadesátých let.. Pobavilo, neurazilo.. Omluvila jsem i chatrnější scénář, protože tady víc než o příběh jde o tu drtivou parodii.. :-D Kopec zábavy pro černohumoristy :-D(30.3.2016)

Mohla to být skvělá parodie na akční žánr a romantické vztahovky současně. Erkově brutální, nekorektní, akční, zábavná i ujetá. Všechno to tu sice je - akce má nápad, vychytávky i švih a současně je zábavná tím jak je ujetá a utahuje si z žánrových klišé, romantika funguje a současně je komická - přiotom tomu všemu něco chybí (nebo naopak přebývá). Jakoby to celé uvízlo v šedé zóně mezi vším tím, čím to chtělo a mohlo být. Na seriózní akčňák je to příliš ujeté, na komedii málo zábavné, a na parodii příliš krotké. Jakoby se režisérka bála udělat ten rozhodující krok jedním nebo druhým směrem. Navíc se její nejistota odráží v nadměrném mnoství zbytečných okecávaček a vysvětlovaček. Zádrhel je i v hlavní dvojici. Příliš mi nesedla. A to mám Kirsten v oblibě. Dokonce natolik, že bych ji opravdu chtěl vidět v nějaké pořádné akční jízdě. Pobavilo, ale ne tak jak mohlo a slibovalo a ne tak, aby si to zasloužilo reprízu.(19.1.2017)

• - Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)

• - Kristen Stewart si pre rolu Phoebe odfarbila vlasy na oranžovo. (hollci)

• - John Leguizamo (Rose) se při natáčení týden nemyl. Jeho postava chodí neustále bez trička a trup má celý potetovaný. Vytváření všech jeho tetování zabralo čtyři hodiny, pokud se však nemyl a nepotil, tetování vydrželo déle - a on tak nemusel každý den trávit 4 hodiny v maskérně. (Ajjinka)