American Ultra

American Ultra

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Velmi kvalitně odvedená práce po akční stránce filmu, která tu funguje i přes všechnu ujetost filmu naprosto skvěle. Ovšem přihlédneme-li k tomu, že má jít i o komedii, je to z tohohle pohledu docela průser. Zasmál jsem se jednou u konce při žádosti o ruku, ale vtipy jinak nikde. Naprosto. Kristen a Jesse to však hodně zachraňují, postavy jsou uvěřitelné a dá se jim fandit. Nic úžasnýho a myslí si, že tu byl větší potenciál ohledně příběhu, ale ten nikdo nevyužil. Je to jen zběsilý boj ve městě a to je všechno...(13.9.2015)

• Filmmaniak

Nejde o to, že by vtipy v American Ultra byly slabé - ony tam totiž skoro žádné nejsou. Ačkoli je film prezentován jako akční komedie, tak jako komedie vůbec nepůsobí, protože mu chybí nadhled, legrační hlášky i odlehčující prvky, a jeho hrdinové, k smrti vyděšení a se slzami na krajíčku prchající před zabijáckými psychopaty, mají k zábavnosti daleko. Spíš jde o akční thriller s několika komicky přestřelenými scénami a nevytěženým potenciálem, utopeným v nepodařených dialozích, nepříliš dobře vedených hercích a podprůměrné režii. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

Tak tohle se jen tak nevidí. Je to jízda, je to drsný, je to sranda. Všichni herci hrajou bezvadně v téhle naprosté skční slátanině se spoustou nápadů. Jen Topheru Graceovi ze Zlatých sedmdesátých toho hajzla prostě nevěřím. Ale bavil jsem se, u některých scén jsem vybuchoval smíchy (SPOILER, když se hlavní hrdina pere se Smíškem a skončí řevem, když jsou zaklesnutí do sebe šroubovákem a kladivem) a při závěrečné scéně jsem se začal smát ještě dřív než hlavní hrdina. A navíc samozřejmě kino s prima doprovodem. :-)(20.9.2015)

• metal.storm

Neviem síce prečo, ale trochu som čakala mimozemšťanov. Skrz to bol začiatok slušný. A potom ma to prestalo zaujímať a začala som si nevedome hľadať činnosť, ktorou by som sa prebavila, a to keď sa mi stane, už viem, že film nie je až tak dobrý a ani až tak dobrý nebude, O to horšie je, že toto naozaj dobré nebolo.(13.12.2015)

• campix

A já si bláhově myslel, že by z American Ultra s trochou toho štestíčka mohla být celkem fajn zábava a částečně i nový kult v žánru huličských komedií (to byla hodně přehnaná očekávání). Nic zde nefunguje, film neví čím chce být a prolínání jednotlivých žánrů je slušně řečeno na prd. Výsledný efekt téměř nulový. Eisenbergovi věřím že takhle neherecky hraje, ale prostě Kristen Stewart vypadá jako levná napodobenina Kurta Cobaina s pro ní typickým jednotvárným výrazem. Ztráta času.(16.9.2015)

• - Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)

• - Kristen Stewart si pre rolu Phoebe odfarbila vlasy na oranžovo. (hollci)

• - Role vládní agentky Victorie Lasseter byla dvakrát přeobsazena. Počítalo se s Umou Thurman, později se Sharon Stone, ale nakonec Victorii ztvárnila Connie Britton. (Ajjinka)