American Ultra

American Ultra

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Z nevýrazného začátku plného kouření a pití (a nudy), se vyklubal zajímavý akční nářez, plný krve a drsného Mikea/Jesseho Eisenberga, jehož zbraní bylo vše, co bylo po ruce. Celý film si Jesse dá se říct ukradl sám pro sebe, Kristen Stewart spíše jen sekunduje a nepředvádí nijak zvlášť hodnotný výkon. Záporák snímku v podání Tophera Grace mě nijak neuchvátil, naopak jeden z jeho členů komanda, jehož zahrál Walton Goggins, byl až šíleně bravurní. Styl filmu mi dost připomínal Zombieland, kde Jesse taktéž hraje, nicméně beru to jako pozitivum. Soundtrack od Marcela Zavose velmi dobrý, skvělá skladba je třeba Apollo Ape. Motiv opice z komiksu, který si Mike kreslí, je zajímavým zpestřením a závěrečné titulky v podobě právě zmiňovaného komiksu pobaví. Ač je American Ultra v prvé řadě akční řežba, komediálních prvků se zde najde nespočetně a jsou skvěle zkombinovány s brutálními scénami. Rozhodně se těším na druhý díl, pokud se režisér Nima Nourizadeh vrátí na stoličku (American Ultra je jeho teprve druhým snímkem, rozhodně ten chlap v sobě něco má).(15.4.2016)

Mix všeho, na co si člověk vzpomene. Eisenberg perfektní a Stewart solidní, zatim asi to nejlepší, kde jsem ji viděl. Účel pobavit film splní. 80%(9.10.2016)

Tohle budete buď milovat, nebo nenávidět. A já naštěstí patřím do té první kategorie. Totální úlet, který se po mimózním startu až nečekaně rozjede. Humor to sice místy malinko drhne a rozhodně nesedne každému. Jinak tu ale máme až nečekaně odsýpající zábavu plnou skvěle natočené a sympaticky brutální akce (finále v supermarketu vládne) a hlavně sympatické obsazení v čele s vyhuleným Eisenbergem, přehrávajícím Gogginsem a po delší době zase správně cute Kristen Stewart. Na jednu stranu se nedivím, že to díky svému výstřednímu stylu propadlo, i přesto si však tenhle nenápadný úlet rozhodně zaslouží váš divácký pokus. Já si totiž tuhle akční šílenost kdykoliv rád pustím znovu. 70%(5.12.2015)

• papaJA21

Kdyby tomu dali alespoň trochu slušný děj, nebo smysl mohla to být fajn podívaná. Ale je to tak strašně slaboduché, že to už ani není vtipné.(27.11.2015)

Tak jsem asi čekala, že se u komedie (parodie? nebo to bylo myšleno vážně?) zasměju víc, ale nějak se to nekonalo. Zase abych nelhala, párkrát jsem se zasmála, ale teď už si upřímně nevzpomenu čemu. Navíc můžu říct, že jsem půlku filmu nechápala o co jde, pobíhali tam agenti CIA (jeden divnější než druhej) a furt mluvili o něčem, co nedávalo smysl. Když jsem teda konečně pochopila o co jde, tak musím konstatovat, že podobný námět by se dal udělat mnohem líp a mohlo by to být mnohem vtipnější. Ale co už. Jesseho a Kristen mám ráda a dívala jsem se hlavně kvůli nim. Nemůžu vyloženě říct, že bych se u toho nudila, ale čekala jsem něco trošku lepšího. 3*(27.11.2015)

• - John Leguizamo (Rose) se při natáčení týden nemyl. Jeho postava chodí neustále bez trička a trup má celý potetovaný. Vytváření všech jeho tetování zabralo čtyři hodiny, pokud se však nemyl a nepotil, tetování vydrželo déle - a on tak nemusel každý den trávit 4 hodiny v maskérně. (Ajjinka)

• - Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)

• - Jakmile si Kristen Stewart přečetla scénář a řekli jí, že bude ve filmu hrát i Jesse Eisenberg, se kterým již dříve pracovala na filmu Adventureland (2009), chtěla roli Phoebe okamžitě přijmout. (Ajjinka)