• Česko

• Švýcarsko

Ofajč

Sci-Fi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Švýcarsko, 2015, 96 min

Mohla to být skvělá parodie na akční žánr a romantické vztahovky současně. Erkově brutální, nekorektní, akční, zábavná i ujetá. Všechno to tu sice je - akce má nápad, vychytávky i švih a současně je zábavná tím jak je ujetá a utahuje si z žánrových klišé, romantika funguje a současně je komická - přiotom tomu všemu něco chybí (nebo naopak přebývá). Jakoby to celé uvízlo v šedé zóně mezi vším tím, čím to chtělo a mohlo být. Na seriózní akčňák je to příliš ujeté, na komedii málo zábavné, a na parodii příliš krotké. Jakoby se režisérka bála udělat ten rozhodující krok jedním nebo druhým směrem. Navíc se její nejistota odráží v nadměrném mnoství zbytečných okecávaček a vysvětlovaček. Zádrhel je i v hlavní dvojici. Příliš mi nesedla. A to mám Kirsten v oblibě. Dokonce natolik, že bych ji opravdu chtěl vidět v nějaké pořádné akční jízdě. Pobavilo, ale ne tak jak mohlo a slibovalo a ne tak, aby si to zasloužilo reprízu.(19.1.2017)

Je to taka nesuroda variacia na Bourna s nerdom v hlavnej ulohe. Do urcitej miery to pripomina Vaughnove pecky Kick-Ass a Kingsman, ale ani zdaleka tento mismaš zanrov nefunguje tak dobre ako u Vaughna. Eisenberg je uveritelny ako nerdovsky chudak ale akonahle sa z neho stane vrazdiaci agent, tak som mu to neveril ani na sekundu. Dalsim castingovym omylom je Kristen Stewart so svojim klasickym trpiacim vyrazom. Nesympatickejsiu ustrednu dvojku som uz davno nevidel. Dokonca aj inokedy neskutocne charizmaticky Walton Goggins tu pôsobi ako trapny zabijak s tym otravnym smiechom. Cely cas som belancoval medzi 2 a 3 hviezdickami. Tretiu davam za to, ze sa mi namet pacil a v schopnejsich rukach z toho mohla byt pecka. A hlavne musim ocenit akcne sceny. Nie su sice dychvyrazajuce, ale su v R-kovom ratingu a bez zbesileho strihu, takze prehladnost je na jednotku. To je v sucasnosti dost vzacnost. 5/10.(15.11.2015)

• hous.enka

Jesse Eisenberg už dávno není tím roztomilým Zuckerbegrem, zato Kristen Stewart je pořád stejně divná jako ve Stmívání (pořád neumí zavřít pusu, pořád má divný pohledy a pořád se neumí učesat normálně). Přiznávám, že jsem z týhle komedie (ehm) trochu rozpačitá. Kdyby ústřední duo hráli neznámí herci, bylo by mi to asi milejší. Takhle se bohužel nemůžu od těch dvou odpoutat a srážím tuhle naprosto průměrnou americkou komedii (ehm vyhulenou) do dvouhvězdičkovýho pekla, protože mě nebaví, jak tvůrci všechno vsadili na dvě hvězdná jména a zbytek dovycpali vatou. Ano, nápad s tajným tajným (!) agentem je naprosto supr, ale já se u American Ultra nudila jako už dlouho ne.(18.4.2016)

Pane jo, to byl nářez! Znáte to. Rozhodne se, že půjdete do kina, ale dávají jen věci co už jste viděli a nebo co vidět ani nechcete. A pak tu je film American Ultra. Nějak jsem ani nevěděla o čem to je, mrkla jsem jen na herce a už mazala do auta. A JO JO JO JO JO!!! Celou dobu z toho na mě dýchal Zombieland (což je zvláštní, jelikož to má společného jen herce a kameru) a naprosto skvěle jsem se celý 96 minut bavila. Dokonalé a vtipné reakce postav, dialogy k popukání a akční scény epické. Konec v obchoďáku? Jasný Zombieland :D Samozřejmě, že je film strašně přehnaný a když se to vezme kolem a kolem tak je to hrozná sračka, ale když to vezmete rovnou za nosem a budete se držet té nadsázky, kterou je film prosáklý, budete se bavit královsky jako já. 5* ///Jednu chybu jim ovšem neodpustím. Oni je zatkli, dali do vazby, vzali jim osobní věci a Mike i přesto má u sebe ten svůj prstýnek? To asi ne no...///(16.9.2015)

Už první věc,která mě práskla do očí,je Eisenberg.Proč zrovna tohodle týpka dali do filmu,jako je tenhle.Koncept to má podobnej jako třeba Kick-ass,takže je to překouřený přiblblo,aby vzápětí všechny drtil hlava nehlava.Vůbec mu to ale nesedí.Navíc v některejch scénách mi to přišlo dost laciný,v některejch sem se nudil,celkově prostě průměrná taškařice.60%.(24.4.2016)

• - Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans a jeho okolí po dobu 43 dní. (Ajjinka)

• - Scenárista Max Landis prozradil, že si název filmu napsal na ruku lihovým fixem na jedné house party, kde jej vymyslel. (Ajjinka)