Kurňa, co to je? (TV pořad)

Komedie / Soutěžní

Česko, 2013, 45 min

Jiří Bláha

Účinkují:

Pavel Zedníček, Jakub Zedníček, Martin Trnavský, Tereza Bebarová, Barbora Munzarová, Marcela Mikysková, Olga Blechová-Matušková, Jakub Smolík, Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Jan Cimický, Jana Paulová, Jan Čenský, Pavel Trávníček, Heidi Janků, Jiří Adamec, Jana Nováková-Adamcová, Petra Janů, Petr Vágner, Miluše Bittnerová, David Suchařípa, Leoš Noha, Hana Křížková, Václav Kopta, Petr Malásek, Dana Morávková, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Naďa Konvalinková, Václav Vydra nejml., Ivana Andrlová, Rudolf Kubík, Karel Vágner, Jakub Vágner, Josef Vágner, Petra Černocká, Ivana Jirešová, Tomáš Trapl, Daniel Hůlka, Ilona Csáková, Tomáš Magnusek, Jiří Procházka, Jaroslav Sypal, Jana Homolová, Hana Slavíková, Tomáš Krejčíř, Václav Upír Krejčí, Lukáš Langmajer, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková, Kamila Kikinčuková, Pavel Kikinčuk, Jiří Strach, Miroslav Táborský, Žaneta Slámová, Věra Martinová, Sabina Laurinová, Michaela Kuklová, Zlata Adamovská, Míra Nosek, Berenika Suchánková, Jakub Kohák, Josef Polášek, Mahulena Bočanová, Lukáš Pavlásek, Michal Suchánek, Richard Genzer, Pavlína Kafková, Zdeněk Vencl, Aleš Háma, Martin Sobotka, Richard Tesařík, Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Stanislav Hložek, Michal Jagelka, Aleš Cibulka, Petr Vondráček, Miroslav Šimůnek, Pavla Tomicová, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Markéta Hrubešová, Jiří Babica, Michael Foret, Jitka Asterová, Jiří Štědroň, Naďa Urbánková, Věra Křesadlová, Zuzana Maxa, Zuzana Kronerová, Alena Mihulová, Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Kateřina Macháčková, Zdeněk Zelenka, Věra Špinarová, Martina Pártlová, Linda Finková, Petr Rychlý, Renata Rychlá, Pavel Batěk, Petr Batěk, Dana Batulková, Mariana Prachařová, Jakub Wehrenberg, Ondřej Hejma, Valérie Zawadská, Anna Kulovaná, René Přibil, Jarmila Švehlová, Šárka Ullrichová, Hana Čížková, Gabriela Hyrmanová, Ivo Kubečka, Tomáš Juřička
  • Olík

Taky bych docela rád věděl "Co to kurňa je"............pokus o oživení spícího golema, letní brigáda pro Čmaňova synovce, kapesní bubenická show, vypadlá štafeta z rukou Barrandovského videostopu?!?!?!?! Kufr byl ve své době fenoménem, sledoval jsem ho, na jeho silvestrovské vysílání jsem se doslova těšil........ale všechno už je jinde, doba, kultura, mentalita, Čmaňa, prostě všechno. Některé kufry by měli zůstav uklizené na půdě a otevírat by se měli pouze při výjimečných událostech.(11.6.2014)

• SOLOM.

Tyhle podobně laděné „zábavné pořady“ byli zábavné tak před 10-15 roky, ale teď už moc šancí na úspěch nemají. Je to vesměs pořád dokola to samé, jen se změní moderátoři, nebo se prostě jen přesunou na jinou televizi, změní jméno a jede se vesele dál. Zedníčka mám rád a tento pořad jsem viděl hned několikrát. Žádná velká sláva, ale zabít čas se u toho alespoň na chvíli dá. Jednu hvězdu navíc přidám za „čerstvě“ tragické úmrtí mladého Kuby…(2.1.2018)

• MM_Ramone

"Kurňa, co je to?" Čo je toto za sprostosť? Čo to tam starý Čmaňa vyvádza? Prečo robí zo seba takého otravného blbečka? A čo to má za parťáka? Toho pomotaného, mladého, vlasatého, škaredého chalaniska. Aha, to je jeho synovec Jakub. Pavlovi Zedníčkovi zrejme dochádzajú prachy, preto sa rozhodol, že skusí oživiť zašlú slávu televíznej zábavno-súťažnej relácie "Kufr", ktorú pred rokmi moderoval. Koncept zostal takmer rovnaký akurát sa posunula kvalita spracovania a úroveň hostí o pekných pár priečok smerom nadol. Takže ešte raz sa pýtam: "Kurňa, co je to?" a po zvážení si sám aj odpovedám: Je to odpad!(28.2.2015)

• Segrestor

Že prý se to takhle jmenuje proto, že Pavel Zedníček pořád říká "kurňa". Tak..., ještěže neříká: "No, ty kráááávo, to mi poser záda na štorc!" Asi by to jako název zrecyklované soutěže vypadalo divně. I když, je možný, že by to třeba zaujalo ještě víc. Dnes je to možná zábavnější, než tenkrát KUFR s Alešem Ulmem, ale pořád je to pro mě jaksi nekoukatelné. Ovšem věřím, že běžný divák pocítí trochu závan starých časů a dotek divácky obyčejnejší zábavu i vkusnější, což je výhoda. Tenhle formát zkrátka funguje napříč časem a komu se to nelíbí, ať si vzpomene na HUBO BUBO a podobný pokusy.(27.12.2013)

Knír Pavla Zedníčka dostal od dob Kufru šedivější odstín, avšak jeho majitel na temperamentu nic neztratil. Zúčastněné celebrity jsou spíše ty, které zbyly a kterým účast v takovém pořadu za účast stojí, ale pořád je to fajn. Takový retro návrat do oněch dob, kdy ty Kufry a Videostopy byly ještě pořád in.(6.1.2017)