Mio nome è Shanghai Joe, Il

To Kill or to Die

Western

Itálie, 1972, 98 min

• ledzepfan

Dobrá břečka toto=Pravý čajňan v pravých vietnamských ryflích do zvonu, cvičící tradiční čajňanskou jógu( a jiné ostatní bojové praktiky!!), nakopává řitě zloduchům z amíkova a pořád u toho řve eyyýýýýýýýýýý... Je to fakt fakt hloupě natočené a jediné co možná stojí za řeč je ta výživná čtveřice nájemných ůchylů z nichž nejlepší K.K. si svou miniroli řádně užil a vnesl tak do téhle demence aspoň trochu zábavy.(29.6.2013)

• LiVentura

Pro uvolnění... ale je to nevýrazné, ani komedie, ani plně spaghetti..(12.5.2011)

Kříženec westernu a easternu, plus nějaké té gore prvky. Hmm... Jako nestranný divák v rámci žánru za 2,5.(23.6.2017)

Spaghetti western typu "sanghaja" je vcelku pôsobivý. Čínsky tulák prichádza do ameriky za prácou a samozrejme prídu aj problémy s banditmi, ktoré rieši Joe po svojom. Tento "špageťák" sa vyznačuje tiež brutálnymi - krvavými scénami rôzneho druhu, čím je snímok vcelku unikátny a štýlový. Hudba od Bruna Nicolaia je vynikajúca a dodáva správny "šprnc" na atmosfére. Vynikájúce!(27.5.2013)