poster

Zádušní večírek (festivalový název)

 • Japonsko

  Šidžúkuniči no rešipi

 • Japonsko

  Shijûkunichi no recipe

 • Japonsko

  四十九日のレシピ

 • japonský

  Shijuukunichi no Reshipi

 • Velká Británie

  Mourning Recipe

Drama

Japonsko, 2013, 129 min

Režie:

Juki Tanada

Předloha:

Juki Ibuki (kniha)

Scénář:

Hisako Kurosawa

Kamera:

Rjúto Kondó

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Tsuki
  ***

  Ráda jsem viděla dohromady několik herců, se kterýma jsem měla tu čest v japonském kině během minulého roku (samozřejmě v několika různých filmech) - především mi teda udělal radost Okada Masaki, i když tady hraje výjimečně Japonce z Brazílie, tedy neznalého japonštiny. Bohužel přechod mezi úsměvnými a vážnými scénami působil trochu rozpačitě, a vážné scény nakonec přece jenom převažovaly, takže komedii nečekejte. Co se mi ale líbilo opravdu hodně byla ta myšlenka "odrazového můstku" - na cestě životem člověk poznává různé lidi, někteří pomůžou jemu, jiným naopak může pomoct on... ale to neznamená, že tito lidé v životě onoho člověka nutně zůstanou. Jsou lidé, kteří se pro nás stanou právě oním "odrazovým můstkem". Něco se od nich naučíme, a oni jdou pak opět svou vlastní cestou. A život plyne volně dál, tak jak to má být :) Tuhle myšlenku jsem viděla ve filmu ztvárněnou poprvé a moc mě potěšila. (Viděno v rámci Eigasaie 2016.) ~(3,2)~(12.2.2016)

 • Tyckin
  ****

  Hezký snímek, velmi příjemně překvapil. Lolitka byla fakt kouzelně roztomilá a zábavná, Japonec-Brazilec ji zdatně doplňoval a je skoro škoda, že nedostal více prostoru. Ale i přes značné množství zábavných scén si snímek uchoval vážnou dramatickou tvář - ať už šlo o zesnulou, tatíka či jeho dceru řešící těhotenství a rozvod se záletným manželem - zábavné i vážné scény se krásně střídaly a ty dvě hodinky utekly jako nic, hluchých míst bylo celkem málo. Vcelku tradičně by se našlo pár opravdu silných scén, např. když se týpek Haru s Yuriko loučil u řeky, to mělo fakt hloubku a zavrtalo se mi hluboko pod kůži, a ostatně i rozverná lolitka ukázala svou dospělou povahu. Celkově vzato, film se vydařil stejně jako závěrečný večírek - 85%. P.S. Zklamáním pro mne ovšem byl značný nedostatek Japonek v sále, chtěl jsem tam něco ulovit :-)(11.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace