The Cowboy and the Frenchman (TV film)

Krátkometrážní / Komedie / Drama

USA / Francie, 1988, 26 min

David Lynch

David Lynch

Frederick Elmes

Spojení slov Lynch a komedie rozhodně nezná tak absurdně - přece jenom, Městečko Twin Peaks v sobě humoru nemá málo, takže se o žádný pro něj nevhodný žánr nejedná. On vlastně Lynch je snad jeden z mála režisérů, který zvládne všechny žánry. Tady ta komedie opravdu funguje, několik vtipných scén tu opravdu je, bohužel, je to taky strašně utahané. Já vím, že to byl příspěvek do jednoho povídkového filmu a muselo to mít nějak kolem dvaceti minut, ale i tak, je to prostě nudné a utahané. 3*(10.3.2019)

• HAL

Lynch? Kde? Nudná hloupost na které není nic zvláštního.(31.1.2014)

• Paldiny

Takto to dopadne, keď sa komédie chopí niekto bez štipky zmyslu pre humor. Vznikne nevtipná, nudná, nesledovateľná satira aká navyše ubíja odpornými muzikálovými číslami. Plán bol ale iný, mali sme sa zasmiať nad tým, ako Amíci ohŕňajú nosom nad francúzskymi zvykmi, pohŕdajú domorodými apačmi a kochajú sa šumnými devami. Nevydalo.(24.2.2018)

Neobyčejně vtipná absurdní portrét - miniatura - stereotypu toho, jak na cizince, v tomto případě, Francouze pohlíží našinec, Amík. Aneb záleží na úhlu pohledu. Nese to veškerý znaky Lynchova absurdního (ne)smyslu pro (ne)humor. PS: To opravdu tento krátký film, který kdysi dávali i na čt2, kde jsem ho viděl, vidělo tak málo lidí???(23.2.2014)

• kaylin

V první řadě se nejedná o samostatný film, ale o část seriálu "Les Français vus par", který byl krátkou televizní minisérií s nijak závratnou životností. Lynchův příspěvek pak ale obstojí i jako samostatný film. Je to snímek, kde Lynch prezentuje svůj smysl pro humor, který se později více - a lépe - projevil v "Twin Peaks". Je to takové malé absurdní divadlo, které může být až nesnesitelné.(28.2.2014)