Evropské filmové ceny 2013 (TV pořad)

• Německo

2013 European Film Awards

Publicistický

Německo, 2013, 90 min

Účinkují:

Anke Engelke

Komentáře uživatelů k TV pořadu (2)

Vzhľadom na to, že som tohtoročné ceny videl iba asi tak od polovice (a zmeškal som Almódovarov prejav, čo ma mrzí), môžem zhodnotiť len časť týkajúcu sa najlepšieho herca, herečky, režiséra a filmu + celoživotné dielo pre Catherine Deneuve. Moderátorka bola neuveriteľne silená, Lambert pri odovzdávaní ceny za najlepší ženský herecký výkon trochu roztrasený a tak medzi málo zaujímavých bodov patrilo nasledovné odovzdávanie ceny za mužský výkon, ktoré zaobstarala Diane Kruger. To už bolo lepšie, narozdiel od Lamberta sa aspoň svoju reč naučila, pôsobila prirodzene a povedala aj zopár zaujímavostí. Naproti tomu Wendersova reč sklamala, bol to úplne klasický prejav, a ani pocta Catherine nebola o moc lepšia. Najlepšia réžia z rúk Kristin Scott Thomas bola rovnaká ako jej súčasné herectvo - trochu suchá a nabifľovaná. Víťazov vo všetkých 4 kategóriách som odhadol a prvý pokus - celé udeľovanie má aj tak len čisto ekonomický charakter a narozdiel od Oscarov a tak podobne tu nie je moc zaujímavého či vtipného. Dokonalý priemer, 50%(14.12.2013)

• Beagle

Jediná snesitelná byla pocta Catherine Deneuve, jinak to nestálo za nic. A Kechiche s Adele vyšel v hlavní kategorii naprázdno.(8.12.2013)