poster

Sbal prachy a jeď

 • USA

  Drive Hard

 • Slovensko

  Drsná jazda

Akční / Komedie / Krimi

USA / Austrálie / Kanada, 2014, 92 min

Scénář:

Chad Law, Evan Law

Hudba:

Bryce Jacobs

Producenti:

Pam Collis

Střih:

Peter Carrodus

Scénografie:

Jon Dowding

Kostýmy:

Monica O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze

  Jednoduchá zápletka, ze které se dala vytěžit sakra zábavná podívaná, což se ale absolutně nepodařilo, protože unylejší scénář a režii, abyste pohledali a celé to vypadá amatérštěji než 20 let starý televizní film. Rozpočet zjevně nebyl z nejvyšších a stačil stěží na zaplacení nevýrazného Cusacka a nevtipně přehrávajícího Janea. Ve třetině jsem to vzdal a doporučuju radši zkusit třeba SENZAČNÍ ÚNOS s Charlie Sheenem nebo GETAWAY s Ethanem Hawkem, byť to taky nejsou žádné zázraky.(30.8.2014)

 • MA.KI
  ***

  Zábavné béčko. Kdyby se scénář trochu překopal a režie ujal někdo jiný (= lepší), jednalo by se o neskutečně zábavnou pecku. Takhle je toto akční komediální béčko taky zábavné, a to především díky duu Cusack – Jane a konverzačním scénám, ale díky slabé režii a některým nesmyslům ve scénáři kvalitativně nemá na víc než na tři hvězdy. Tedy průměr, na který však stojí za to kouknout, když chcete vypnout mozek a bavit se. PS Babka neměla chybu…(15.10.2014)

 • kaylin
  ****

  Žádná očekávání, ale nakonec jsem se skvěle bavil, protože tohle je prostě příjemný, uvolněný film, který má dobré postavy a skvělé herce, kterým se dá fandit. Thomas Jane ukazuje, že ve spolupráci s Cusackem předvádí výkon, který je prostě dobrý. Jak říkám, nic skvělého, ale pokud chcete fajn akční béčko, které je místy sranda, zkuste tohle.(22.7.2014)

 • Morholt
  ***

  Asi to nejlepší, co Trenchard-Smith za posledních x let natočil, ale to neznamená, že by byl Drive Hard něčím víc, než průměrným filmem. Jednoduchá zápletka o tom, kterak loser ke zločinu přišel by mi ani nevadila. Mnohokrát tu byla a mnohokrát tu bude. Mě osobně bavil i Cusack a sem tam tu byl i slušný náznak autoakce. Nebavil mě ale Jane, který komediálním talentem zrovna neoplývá a tady to ukázal v plné nahotě a nelíbila se mi nepřehlednost, kdy jdou po hlavních hrdinech tři skupiny, jejichž motivy nejsou tak úplně jasné. Humoru si člověk příliš neužije, byť se sem tam zableskne na lepší časy, ale vesměs je to na bázi babka s pistolí a tomu už se dneska snad nikdo nesměje. Na jedno podívání OK. 50%(23.5.2015)

 • Fiftis
  ***

  Priemerná hovadinka. Na toto musí mať ale človek náladu, ja som ju našťastie ešte mal - no a práve toto, na mňa asi zafungovalo. Možno to znie všelijako, ale bol som na túto blbinu v daný moment veeeľmi pozitívne naladený. Skvelý John Cusack. A vôbec nie prvýkrát. Daniel Storch o tomto filme napísal, že má vraj bizarné kúzlo. A ja mu dávam za pravdu. Áno, keď je na to človek dobre naladený, je to celkom fajn "béčko", pri ktorom sa dá odpočinúť si a celkom dobre sa pobaviť. Hláškami sa vo filme taktiež nešetrilo a herecké výkony si zaslúžia aspoň 75%. Celkovo ale snímku hodnotí tak 50 na 50. Uvidíte sami a hlavne nemajte vysoké nároky.(20.11.2019)

 • - Natáčení probíhalo v červu 2013 v Gold Coast v Austrálii ve městě Queenslandu, a to po dobu 18 dnů. (Terva)

 • - Do role Simona byl původně zvažován Jean Claude Van Damme. Když herec později odmítl, byl scénář s ohledem na obsazení Johna Cusacka mírně upraven. (Terva)

 • - V asi 22. minutě Simon Keller (John Cusack) a Peter Roberts (Thomas Jane) ujíždějí žoldákům přes přístaviště. Ke konci honičky auto pronásledovatelů narazí do kontejneru a převrátí se. V následujícím obraze je záběr do auta, ale obraz je zrcadlový, protože z ničeho nic je volat v autě nalevo a i oba herci sedí obráceně (tj. Keller vpravo, Roberts vlevo). (bugfoot)