Sbal prachy a jeď

Jon Dowding

Kostýmy:

Monica O'Brien
  • Hapretor

Jedna * za Cusacka, jedna * za Janea. Toť vše. Pár vtipů, dobře zahrané role ústřední dvojice - to ostatní, vše okolo je na nic. MIlé překvapení, jak to ne/bylo dobré, jak jsem ne/čekal. Naivně jsem se domníval, že zmínění dva herci se postarají o větší zábavu. USA, Austrálie a Kanada - tak proč tam byl ten trapný "britský" humor?(4.11.2014)

Asi to nejlepší, co Trenchard-Smith za posledních x let natočil, ale to neznamená, že by byl Drive Hard něčím víc, než průměrným filmem. Jednoduchá zápletka o tom, kterak loser ke zločinu přišel by mi ani nevadila. Mnohokrát tu byla a mnohokrát tu bude. Mě osobně bavil i Cusack a sem tam tu byl i slušný náznak autoakce. Nebavil mě ale Jane, který komediálním talentem zrovna neoplývá a tady to ukázal v plné nahotě a nelíbila se mi nepřehlednost, kdy jdou po hlavních hrdinech tři skupiny, jejichž motivy nejsou tak úplně jasné. Humoru si člověk příliš neužije, byť se sem tam zableskne na lepší časy, ale vesměs je to na bázi babka s pistolí a tomu už se dneska snad nikdo nesměje. Na jedno podívání OK. 50%(23.5.2015)

• becki_tu

Nečekal jsem nic světoborného, ale tohle byl fail. Chudák Cusack vlezl do filmu, kde nefunguje skoro nic. Plakát a popis filmu lákal na akci, která se však odehrála v jedné honičce na začátku (v hlavní roli Hyundai Getz...ehm) a to bylo bohužel vše. Navíc samotný scénář by možná nevydal ani na průměrnou epizodu jakékoliv kriminálky a všechno podtrh mizerný casting s ještě mizernějším režisérem, který profesně zamrzl v sedmdesátých letech. Jedna hvězda za Mustanga a z úcty ke Cusackovi.(14.11.2014)

• DEXTER099

Co tohle zase bylo...Poslední dobou mi připadá,že se John Cusack upíše do všeho možnýho a jen sbírá zářezy co se natočených filmu týče...Tenhle film absolutně neví jestli to má být komedie (pro mě jediná trochu vtipná i když ujetá scéna je s tou starou paní) nebo akční a nebo konverzační film o dvou lidech co pořád jen jedou krajinou-sem tam na ně zaútočí důchodci pak nějakej motorkářskej gang nebo prodavač na benzínce a do toho všeho má John po kapsách asi třicet telefonu.No pro mě nuda a nejzajímavější je asi tady ten plakát k filmů.35 % a dvě hvězdy.(10.9.2014)

Některé věci se nemění. Nebe je modrý, ženský mají tajemství, chleba levnější nebude a Brian Trenchard-Smith točí pořád špatné filmy. No jo, ale občas zvládne tenhle známý trashový režisér který však má za sebou z mého pohledu především průsery i příjemně překvapit a nečekaně zazářit. No a Drive hard je přesně ten případ, tak špatnýho filmu až je dobrý od začátku mi to svižně utíkalo. Chemie mezi Janem a Cusackem dobře funguje a hlášky jsou vydařený. je to samozřejmě trash se vším co k tomu patří, takže je třeba jenom mozek přepnout do polohy out a prostě se jenom bavit a neřešit tu kupu nelogičností a kravin na kterých je velmi chabý scénař postavený. Když to zvládnete tak věřím, že si to užijete. Rozhodně je to jedno z nejpovedenějších dílek jaký jsem měl zatím od tohoto Australskýho trasháka možnost vidět. Jak jsem uvedl Cusack a Jane oba v poho a dokonce se tu objeví i můj oblíbenec Jerome Ehlers bohužel jenom asi na 5 minut, ale to už bych chtěl moc.70%(19.7.2014)

• - V asi 22. minutě Simon Keller (John Cusack) a Peter Roberts (Thomas Jane) ujíždějí žoldákům přes přístaviště. Ke konci honičky auto pronásledovatelů narazí do kontejneru a převrátí se. V následujícím obraze je záběr do auta, ale obraz je zrcadlový, protože z ničeho nic je volat v autě nalevo a i oba herci sedí obráceně (tj. Keller vpravo, Roberts vlevo). (bugfoot)

• - Do role Simona byl původně zvažován Jean Claude Van Damme. Když herec později odmítl, byl scénář s ohledem na obsazení Johna Cusacka mírně upraven. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v červu 2013 v Gold Coast v Austrálii ve městě Queenslandu, a to po dobu 18 dnů. (Terva)