Stalkeři mezi námi

(TV film)
  • USA Stalkers

V trestních zákonících mnoha států se začal objevovat nový kriminální čin – stalking. Stalkeři jsou lidé, kteří pronásledují svojí přízní buď někoho ze svého okolí nebo nějakou slavnou osobnost. Jejich chování vychází z utkvělé představy a skrývá v sobě nebezpečné nebo agresivní prvky. Život jejich obětí se změní v peklo na zemi. Ve Spojených státech jsou každoročně vystaveny stalkingu téměř 4 milióny lidí. A valná většina z nich nejsou slavní lidé, ale běžní občané. I v České republice se už podobné případy objevily a soudy vynesly první rozsudky. Ale ani nové zákony, ani zvyšování veřejného povědomí však nedokáže oběti stalkingu zbavit traumatu z prožitých událostí. (Česká televize)

Jaroslaf

Dokument o docela známém a ožehavém problému. Já sám mám se stálkingem osobní zkušenosti a to hlavně jakožto pronásledovatel. Je třeba se totiž podívat na problém také z druhé strany - Představte si že někoho milujete natolik, že bez něj nedokážete žít. Ale on o vás absolutně nestojí. A odmítá vás. Je velice velice těžké toto přijmout a vyrovnat se s tím, a někteří jedinci se slabší psychikou to prostě nezvládnou. Co pak můžete dělat? Buď se snažit úporně zapomenout anebo to dotáhnout nějakým způsobem do konce. Stalking hodnotím jako fenomén moderní doby a jsem rád že o něm vzniklo toto. ()