Reklama

Reklama

Der Zinker

  • angličtina The Squeaker
všechny plakáty
Trailer 2

Obsahy(1)

Tajuplné travičské vraždy - všechny spáchané pomocí jedu černé mamby - uvrhly celý Londýn v strach a děs. Inspektor Elford (Heinz Drache) ze Scotland Yardu ihned podezřívá tajuplného, neznámého velkopřekupníka, zvaného Zinker, jehož se stejnou mírou obává policie i podsvětí... (Pohrobek)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (11)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Parádní zpracování slavného románu Edgara Wallace. Od začátku do konce vysoká dávka napětí, velmi propracovaná zápletka, mistrovská režie. Vyskytuje se tu i dost nadsázky a humoru, o což se stará především šaškovský novinář Eddi Arenta. Zajímavá hláška je např. to, co inspektor odvětí dotěrné novinářce. Können Sie schweigen? - Ja, sicher! - Ich auch! Obvyklý klad těchto flmů - psychopatický Klaus Kinski sice nedostává tolik prostoru, když se ale objeví, stojí to za to. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Standardně zpracovaná Wallaceovka, ve které samozřejmě nechybí tajemný vrah, vyvolávající hrůzu v celém Londýně, inteligentní inspektor Scotland Yardu a komická postava v podání Eddieho Arenta... Tentokrát ani děj není nijak spletitý, nemá patřičný spád, atmosféra není příliš mysteriózní a chyběla mi ve snímku nějaká krásnější dívka... Prostě průměr ve všech směrech... ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nenáročné a zábavné jako většina wallaceovek. Slušivý černobílý kabát, mlha je nejen venku, ale i v lokále, hudba opět výborná a většina kmenových herců, jejichž povahu a vlastnosti odhalí znalý divák předem, se snaží, seč může. Hadi, tygři, lvi a madam černá mamba jako zlatý hřeb. Objeví se i několik vtipných záběrů - pojídání mrkve sleduje kamera usazená v jícnu, mytí rukou vidí divák zdola přes skleněné dno umyvadla. Kinski kladnou postavou zkrátka nebude a Arent šaškuje v přijatelných mezích. Nejrozkošnější postavou je bezesporu Agnes Windecková. Já jsem spokojen. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Standardní zpracování knihy Edgara Wallace. Jsou tu známí herci (samozřejmě pro toho, kdo tyto filmové adaptace sleduje), jejichž role jsou dopředu jasné a předvídatelné, ať už je to Heinz Drache jako inspektor, Klaus Kinski jako záporák nebo Eddie Arent jako naprostý šašek (tentokrát převlečený za novináře). Jak mne knihy E. Wallace baví, u spousty filmů, které vznikly podle jeho předloh to tvrdit nemohu a tento není výjimkou. (Přijde mi zajímavé, že Pohrobek píše o filmu jako o “parádním”, přesto jej hodnotí jako film jen lehce nadprůměrný…) ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Z populární západoněmecké série filmových detektivek – „wallaceovek“ jsem viděl před časem pouze Zeleného lučištníka, i to už pár let zpátky, a vybavím si dnes z něj pouze to, že jsem se na něj díval. A bylo by potěšilé od těchto filmů očekávat cokoliv jiného, než slušnou brakovou zábavu vhodnou jako retro oddechovku na jedno použití. Temná černobílá atmosféra má v sobě pořád grády, skutečně brakově pojaté vraždy i prvky hororu a konverzace mezi vyšetřovateli na čele s inspektorem v podání Heinze Dracheho přináší i množství sympatických humorných odlehčení. V rámci příslušného druhu filmu a očekávání jsem spokojený, vzhledem k výrazné shodě se zdejším průměrem si nechávám drobné výtky pro sebe a uděluji silné 3 hvězdičky. I s malou rezervou čtvrté hvězdičky pro případ, že mě mezi „wallaceovkama“ časem může čekat i ještě lepší kousek. [65%] ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama