poster

Der Zinker

 • anglický

  The Squeaker

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

Západní Německo, 1963, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  ***

  Standardně zpracovaná Wallaceovka, ve které samozřejmě nechybí tajemný vrah, vyvolávající hrůzu v celém Londýně, inteligentní inspektor Scotland Yardu a komická postava v podání Eddieho Arenta... Tentokrát ani děj není nijak spletitý, nemá patřičný spád, atmosféra není příliš mysteriózní a chyběla mi ve snímku nějaká krásnější dívka... Prostě průměr ve všech směrech...(15.4.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Nenáročné a zábavné jako většina wallaceovek. Slušivý černobílý kabát, mlha je nejen venku, ale i v lokále, hudba opět výborná a většina kmenových herců, jejichž povahu a vlastnosti odhalí znalý divák předem, se snaží, seč může. Hadi, tygři, lvi a madam černá mamba jako zlatý hřeb. Objeví se i několik vtipných záběrů - pojídání mrkve sleduje kamera usazená v jícnu, mytí rukou vidí divák zdola přes skleněné dno umyvadla. Kinski kladnou postavou zkrátka nebude a Arent šaškuje v přijatelných mezích. Nejrozkošnější postavou je bezesporu Agnes Windecková. Já jsem spokojen.(18.12.2015)

 • pepua
  **

  Standardní zpracování knihy Edgara Wallace. Jsou tu známí herci (samozřejmě pro toho, kdo tyto filmové adaptace sleduje), jejichž role jsou dopředu jasné a předvídatelné, ať už je to Heinz Drache jako inspektor, Klaus Kinski jako záporák nebo Eddie Arent jako naprostý šašek (tentokrát převlečený za novináře). Jak mne knihy E. Wallace baví, u spousty filmů, které vznikly podle jeho předloh to tvrdit nemohu a tento není výjimkou. (Přijde mi zajímavé, že Pohrobek píše o filmu jako o “parádním”, přesto jej hodnotí jako film jen lehce nadprůměrný…)(31.5.2010)

 • Flego
  ***

  Klasická detektívka ( 14. v poradí ) od Edgara Wallaceho, ktoré boli v 60- tych rokoch v Nemecku veľmi populárne. Der Zinker si udržiava svoje tempo až do konca, temnú atmosféru vrážd pomocou čiernej mamby nadľahčuje humor novinára Harrasa v podaní Eddiho Arenta.(2.3.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Parádní zpracování slavného románu Edgara Wallace. Od začátku do konce vysoká dávka napětí, velmi propracovaná zápletka, mistrovská režie. Vyskytuje se tu i dost nadsázky a humoru, o což se stará především šaškovský novinář Eddi Arenta. Zajímavá hláška je např. to, co inspektor odvětí dotěrné novinářce. Können Sie schweigen? - Ja, sicher! - Ich auch! Obvyklý klad těchto flmů - psychopatický Klaus Kinski sice nedostává tolik prostoru, když se ale objeví, stojí to za to.(30.7.2006)