Výjev ze života antilop

• USA Scene from the Life of Antelopes, A
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2004, 4 min

Povedený studentský film inspirovaný povídkou francouzského básníka Jacquese Préverta. Antilopy žijí v Africe s bílými i černými obyvateli. Jejich život se ale občas stává velmi nebezpečným kvůli puškám bílého muže. Film je příznačně černobílý, vyznačuje se hravou a naivní (dětsky stylizovanou) kresbou a výborně namluveným komentářem. (Anifilm)

Tom_Lachtan

Mno... Nemám nic proti filmům, kde je animace zcela záměrně co nejvíc připomínající dětské kresbičky, obzvlášť když příběh snaží tvářit jako dětský, ale vlastně není. Nebo možná je, ale to je vlastně jedno. Když už je kresba takhle až infantilně jednoduchá, je potřeba, aby tam bylo alespoň pár barviček, nebo alespoň čárek naznačujících kopce na horizontu, tečky země, prostě cokoliv! Takhle je tu jen pár neuměle nakreslených postav antilop a lidoop (opice tam vlastně nejsou, ale bez nich tenhle vtip neudělám, sakra), ale bez pozadí mě z toho upřímně bolely oči a prostě to není pěkné. Namluvení dítětem je sice někdy nesrozumutelně krkolomné, ale zas dělá velký díl atmosféry.A jelikož je to studenťárna, tak si to draj štár zaslouží. ()