• slunicko2

Nevýrazně nudné.(27.9.2018)

Výborný francouzský historický film, který vychází ze skutečností, které se udály v sedmnáctém století. Samozřejmě jsou události upraveny, aby příběh měl napětí, jsou přidány vedlejší postavy kolem slavného spisovatele. Postava La Fontaina není u nás příliš známá, ale působil v pohnuté době, kdy se francouzský král Ludvík XIV. vypořádával se svým politickými oponenty. Spisovatelovy bajky, kdy vytvoří zvířecí sněm, který se chová jako lidé, má nejprve úspěch mezi obyčejným lidem. Když král sezná velkou spisovatelovu popularitu, uvědomí si sílu slova a vezme La Fontaina na milost. Obdivuji opět skvělou výpravu a exteriéry, jak už to u francouzských historických filmů bývá. Inu, ty možnosti nemá každý. Snad jen bývalý barrandovský fundus mohl konkurovat, ale kdo ví, jak je to dnes.(8.5.2019)

Jean de La Fontaine – neprávem opomíjený, pozoruhodný francouzský historický film podle skutečnosti, který méně známý francouzský režisér Daniel Vigne natočil opravdu skvěle. Sleduje hlavního hrdinu Jeana de La Fontaina, spisovatele, kterého Jean-Baptiste Colbert francouzský ministr financí za vlády Ludvíka XIV. nechal pronásledovat za jeho těsné vazby s nežádoucím francouzským ministrem Nicolasem Fouquetem. Film s nádhernou výpravou a kostýmy, plný intrik a milostných pletek, který stojí za to vidět. Doporučuji všem milovníkům historických filmů.(11.4.2020)