Doživotní šance

Deal of a Lifetime

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 94 min

• KdG

Zoufale nudná komedie bez šťávy.(7.6.2009)

Tohle je jedna z dalších variací na téma zaprodání duše ďáblovi za jisté výhody. V tomto případě se jedná o středoškoláka Henryho, který je takovou šedou myškou, prostě pro mnoho lidí je neviditelný a je bez přátel (má pouze jednoho kamaráda). Líbí se mu však jedna dívka a když ji tak pozoruje, tak před svým kamarádem pronese větu, že by kvůli ní zaprodal i duši ďáblu. A tak určitě nepřekvapí, že se o něj začne zajímat ďáblův pomocník a učiní ho úspěšným mladým mužem. Nic však není zadarmo, a to Henry brzy velmi dobře zjistí. Celkově musím říci, že po zhlédnutí tohoto filmu jsem zažil menší zklamání. Humoru a vtipných situací zde bylo zoufale pomálu a celé mi to přišlo jako bez nápadu a vůbec bez nějaké větší snahy natočit zajímavý film. Nicméně musím uznat, že koukatelné to tedy rozhodně bylo a film ani příliš výrazně nenudil, pouze tomu chyběla ona pověstná jiskra, prostě něco, co by ten film učinilo nezapomenutelným. Takhle je z toho jen další tuctový film o zaprodání duši ďáblu. Faktem ovšem zůstává, že film nemám příliš za co kritizovat, herci docela ušli, dějově to bylo také docela dobře zvládnuté, ale zároveň tam nebylo nic navíc. Takže mi z toho vychází průměrný film za tři hvězdičky.(21.12.2008)

• cariada

Taková divná komedie o zaprodání duše. Místy je to poměrně ujeté, ale jinak pohodový snímek.(12.3.2009)

• Matros

Jedna hvězda za Kevina Pollaka.(18.2.2011)