Reklama

Reklama

Bitva o planetu Endor

(TV film)
  • Česko Boj o Endor (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Rodina Towainových se chystá opustit zalesněný měsíc Endor, když je přepadne armáda nájezdníků vedená zlým králem Terakem. Armáda zabije rodinu a pochytá Ewoky, se kterými se mezitím Towainovi spřátelili. Uprchnout se podaří pouze dívence Cindel a Ewokovi jménem Wicket. Oba se na útěku seznámí s poustevníkem Noahem a jeho zvířátkem Teekem, které se dokáže pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. Ale pronásledovatelé jsou Cindel neustále v patách, protože král Terak chce pochopit a spoutat sílu vesmírné lodi, která patřila Towainovým.

Snímek The Battle for Endor vznikl v roce 1985 jako pokračování snímku The Ewok Adventure z roku 1984. Oba filmy vycházely z Hvězdných válek George Lucase. Konkrétně z šesté epizody Návrat Jediho, kde roztomilí medvídci Ewokové bojovali po boku Luka Skywalkera a jeho přátel. (Vitason)

(více)

Recenze (43)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". *** ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Zbohom nebyť dobré.“ Po temer výbornom Dobrodružstve Ewokov druhý (a zároveň posledný, ak nerátame kreslený seriál) televízny spin-off s kultovými medvedíkmi z HVIEZDNYCH VOJEN VI - NÁVRATU JEDIHO. Je to zaliečavé? Nemyslím si. Kontroverzní Ewokovia boli určené deťom už v NÁVRATE JEDIHO, ktorému bolo po temnej EPIZÓDE V – IMPÉRIU VRACIA ÚDER vyčítané snáď iba to, že sa do zakončenia epickej sci-fi ságy prebojovali práve tieto chlpaté rozprávkové postavičky. Môžeme sa teda čudovať, že sa vo „vlastných“ filmoch odtrhli od sci-fi a otvorene sa prihlásili k rozprávke, kde ak niekto zomrie, tak maximálne mimo záber? Ťažko. Ak mi niečo prekážalo, tak snáď len neoriginálny scenár a na Lucasa (autor námetu a producent) prekvapivo slabá technická úroveň. Ono to naozaj vyzerá ako televízny film. Síce s krásnou lesnou výpravou horských zátiší, ktoré sú ale v ostrom kontraste s umelohmotnými jaskyňami a nerealistickými hradmi. Pritom prvý diel pôsobil takmer monumentálne, takže prepad vizuálnej stránky si u megalomana, ako je Lucas, neviem vysvetliť. Nevraviac o slabučkých akčných scénach (a to je posledných 3O minút v podstate nonstop akcia!) a drzom jednaní s postavami z minula (SPOILER všetci ľudskí hrdinovia, okrem malej Cindel, sú vyvraždení v úvodnej štvrťhodine SPOILER). ()

Reklama

Vitason 

všechny recenze uživatele

Předem chci říct, že nejsem žádný Star Wars fanatik. Na filmech o mezigalaktických válkách jsem vyrostl. Mám je rád a nevadí mi se na ně kdykoliv znovu podívat. Ale rozhodně se s lidmi neloučím se slovy: ,,Provázej tě síla." (Potkal jsem pár lidí, kteří tento pozdrav mysleli upřímněji než Standa Grossů svojí politiku). Než abych spoléhal na to, že se ke mně přikutálí propiska díky vesmírné síle, tak se pro ni radši sám natáhnu a můj učitel nebyl ošklivý, zelený skřet (No i když). Přesto dávám Bitvě o planetu Endor poctivé čtyři hvězdičky. Připouštím, že cítím silný nostalgický pocit, ale ten film si je právem zaslouží, protože má krásnou výpravu, ve které dokáží režiséři kreslit oku-lahodící záběry, což je ještě podtrženo zdařilou hudbou. Triky jsou příjemné a za pookénková tažná zvířata a souboj draka s rogalem by se možná nemusel stydět ani mistr Harryhausen. Masky různých potvůrek se také povedly, akorát je škoda, že většinou neumožnily hercům nějakou mimiku (Tohle platí hlavně pro masky ewoků). Příběh je podobně jako u slavnější trilogie, ze které je tento snímek odvozen, zvláštní kombinací fantasy a sci-fi, kdy se potkávají kouzla s moderní technologií. Vytknout můžu jen slabší akční scény, které by mohly být fajn nebýt špatného střihu. Bitva o planetu Endor je velice milá pohádka, která ty starší z vás dojme a ty mladší či citlivější možná rozbrečí. Jestli je ve vás pořád kus dítěte, tak není důvod se tomuto filmu vyhýbat. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Přímé pokračování jedničky nesoucí se ve stejném duchu, byť tentokrát o něco málo akčnějším. Dějově je to opět hlavně pro dětského diváka, výprava je ryze televizní, herecké výkony slaboučké, efekty taktéž. Rozhodně to není nic, co by dokázalo výrazněji zaujmout, ale na žvatlající Ewoky se prostě dobře kouká, obzvlášť když se snaží mluvit Basicem (resp. anglicky). Trochu mě ovšem zarazilo jednání s lidskými postavami z předchozího dílu. SPOILER! Po pěkném happy-endu tvůrci neváhají v prvních deseti minutách druhého dílu celou rodinu Cindel pozabíjet. KONEC SPOILERU! Na více jak 30 let starý dětský televizní film ale slušná práce. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Bitva je dost zavádějící označení. A ze star wars tu jsou jen Ewokové, kteří leží v žaludku spoustě fandů stále víc jak Jar Jar Binks. Na to, že je film tak maximálně pro děti do deseti let, to začíná celkem drsně. Ale potom je to už jen přehlídka příšerných kostýmů a nulových charakterů. Asi nejzábavnější je dramatický nástup Noeho. Za doprovodu pompézní hudby ve stylu téma darta vadera se objeví... starej dědek v reflexní vestě :) Pro toho, kdo to viděl jako malej pacholek, to nějakou nostalgickou hodnotu si má, ale jinak je to docela děs. Ale děs s úsměvem. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v kalifornském Marin County. (Terva)

Reklama

Reklama