poster

Bitva o planetu Endor (TV film)

 • USA

  Ewoks: The Battle for Endor

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1985, 94 min

Režie:

Jim Wheat, Ken Wheat

Scénář:

Jim Wheat, Ken Wheat

Producenti:

Thomas G. Smith

Střih:

Eric Jenkins

Scénografie:

Joe Johnston

Kostýmy:

Michael Becker
(další profese)
 • Terva
  ***

  Režie - Jim Wheat a Ken Wheat. Druhý počin George Lucase a jeho odpoutání se od hlavní lodě zvané Hvězdné války ( Star Wars ). Ewokům se zde při mluvení už alespoň pohybuje brada, ty jejich nehybné vykulené obličeje z prvního dílu, byly hrozné. CITÁT - Nebezpečí.......... Do tohoto příběhu se zase trochu zapletly postavy podobné opicím z příběhů o Planetě opic. Někdy se až divím, co vylezlo z Lucasovi legendární dílny o Hvězdných válkách. Tenhle příběh je dějově příšernej. U jedničky jsem se skoro nudil ale u dvojky jsem začal usínat. Film trvá zatím hodinu ale hlavní hrdinové stále žijí ve své chaloupce a stále chodí po lese. Akce jako strom - ironie. A když se konečně začne něco dít, je to tak strašný až je to k pláči. Je tu bytost, žena, která se pomocí kouzelného prstenu mění na vránu a každý si určitě vzpomene na naší Arabelu a Rumburaka. ( Ewok 2 - 1984. Arabela 1979. ) Scéna z kartou v 64 minutě mě rozesmála. I tak se dá ukončit karetní partie. U finální bitvy jsem brečel smíchy - proč ? Prostě se podívejte. Kamera - Isidore Mankofsky. CITÁT - Tak a teď jsem to dostal..........(27.1.2012)

 • Lilloos
  **

  Celý předchozí díl je zachraňujem a oni nám je zabijou hned na začátku? Po odfláknutém úvodu přichází hodinka slušného dětského televizního dobrodružství, jenže pak si někdo vzpomněl, že se přece jedná o odnož Star Wars, takže by tam měla být nějaká ta war. A právě ta příšerně sestříhaná půlhodinka boje plyšáků s čímsi z toho vytvořila ptákovinu pro všechny a pro nikoho.(1.11.2014)

 • Vitason
  ****

  Předem chci říct, že nejsem žádný Star Wars fanatik. Na filmech o mezigalaktických válkách jsem vyrostl. Mám je rád a nevadí mi se na ně kdykoliv znovu podívat. Ale rozhodně se s lidmi neloučím se slovy: ,,Provázej tě síla." (Potkal jsem pár lidí, kteří tento pozdrav mysleli upřímněji než Standa Grossů svojí politiku). Než abych spoléhal na to, že se ke mně přikutálí propiska díky vesmírné síle, tak se pro ni radši sám natáhnu a můj učitel nebyl ošklivý, zelený skřet (No i když). Přesto dávám Bitvě o planetu Endor poctivé čtyři hvězdičky. Připouštím, že cítím silný nostalgický pocit, ale ten film si je právem zaslouží, protože má krásnou výpravu, ve které dokáží režiséři kreslit oku-lahodící záběry, což je ještě podtrženo zdařilou hudbou. Triky jsou příjemné a za pookénková tažná zvířata a souboj draka s rogalem by se možná nemusel stydět ani mistr Harryhausen. Masky různých potvůrek se také povedly, akorát je škoda, že většinou neumožnily hercům nějakou mimiku (Tohle platí hlavně pro masky ewoků). Příběh je podobně jako u slavnější trilogie, ze které je tento snímek odvozen, zvláštní kombinací fantasy a sci-fi, kdy se potkávají kouzla s moderní technologií. Vytknout můžu jen slabší akční scény, které by mohly být fajn nebýt špatného střihu. Bitva o planetu Endor je velice milá pohádka, která ty starší z vás dojme a ty mladší či citlivější možná rozbrečí. Jestli je ve vás pořád kus dítěte, tak není důvod se tomuto filmu vyhýbat.(19.6.2008)

 • blackrain
  ****

  Myslela jsem si, že jsem viděla všechno, co se týká Hvězdných válek. Tenhle film mě vyvedl z mého omylu, protože jsem toho viděla málo a mám co dohánět. Je to sice sci-fi pro děti, ale já času stráveného u tohoto příběhu nelituju. Není totiž žádný důvod k litování. Přiznám se, že jsem se bavila. Takže jsem holt asi ještě pořád malý prcek.(20.6.2010)

 • tron
  **

  „Zbohom nebyť dobré.“ Po takmer výbornom Dobrodružstve Ewokov sa jedná o druhý (a zároveň posledný, ak nerátame kreslený seriál) televízny spin-off s kultovými mimozemskými medvedíkmi z HVIEZDNYCH VOJEN VI - NÁVRATU JEDIHO. Je to zaliečavé? Nemyslím – kontroverzní Ewokovia boli pre deti už v NÁVRATE JEDIHO, ktorému bolo po temnej EPIZÓDE V – IMPÉRIU VRACIA ÚDER vyčítané snáď iba to, že sa do zakončenia epickej sci-fi ságy prebojovali práve tieto „neškodné“ a patetické rozprávkové postavičky. Môžeme sa teda čudovať, že sa vo „vlastných“ filmoch odtrhli od sci-fi a otvorene sa prihlásili k rozprávke, kde ak niekto zomrie, tak maximálne mimo záber? Ťažko. Ak mi niečo prekážalo, tak snáď len neoriginálny scenár a na Lucasa (autor námetu a producent) prekvapivo slabá technická úroveň; ono to naozaj vyzerá v prvom rade ako televízny film, síce s krásnou lesnou výpravou horských zátiší, ktoré sú ale v ostrom kontraste napr. s umelohmotnými jaskyňami a hradmi. Pritom prvý diel pôsobil takmer monumentálne, takže prepad vizuálnej stránky si u megalomana, ako je Lucas, neviem vysvetliť. Nevraviac o slabučkých akčných scénach (a to je posledných 3O minút v podstate nonstop akcia!) a drzom jednaní s postavami z minula (SPOILER všetci ľudskí hrdinovia, okrem malej Cindel, sú vyvraždení v úvodnej štvrťhodine SPOILER). Zlatá „jednotka“.(28.5.2011)

 • - Natáčení probíhalo v kalifornském Marin County. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace