Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodina Towainových se chystá opustit zalesněný měsíc Endor, když je přepadne armáda nájezdníků vedená zlým králem Terakem. Armáda zabije rodinu a pochytá Ewoky, se kterými se mezitím Towainovi spřátelili. Uprchnout se podaří pouze dívence Cindel a Ewokovi jménem Wicket. Oba se na útěku seznámí s poustevníkem Noahem a jeho zvířátkem Teekem, které se dokáže pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. Ale pronásledovatelé jsou Cindel neustále v patách, protože král Terak chce pochopit a spoutat sílu vesmírné lodi, která patřila Towainovým.

Snímek The Battle for Endor vznikl v roce 1985 jako pokračování snímku The Ewok Adventure z roku 1984. Oba filmy vycházely z Hvězdných válek George Lucase. Konkrétně z šesté epizody Návrat Jediho, kde roztomilí medvídci Ewokové bojovali po boku Luka Skywalkera a jeho přátel. (Vitason)

(více)

Recenze (41)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Předem chci říct, že nejsem žádný Star Wars fanatik. Na filmech o mezigalaktických válkách jsem vyrostl. Mám je rád a nevadí mi se na ně kdykoliv znovu podívat. Ale rozhodně se s lidmi neloučím se slovy: ,,Provázej tě síla." (Potkal jsem pár lidí, kteří tento pozdrav mysleli upřímněji než Standa Grossů svojí politiku). Než abych spoléhal na to, že se ke mně přikutálí propiska díky vesmírné síle, tak se pro ni radši sám natáhnu a můj učitel nebyl ošklivý, zelený skřet (No i když). Přesto dávám Bitvě o planetu Endor poctivé čtyři hvězdičky. Připouštím, že cítím silný nostalgický pocit, ale ten film si je právem zaslouží, protože má krásnou výpravu, ve které dokáží režiséři kreslit oku-lahodící záběry, což je ještě podtrženo zdařilou hudbou. Triky jsou příjemné a za pookénková tažná zvířata a souboj draka s rogalem by se možná nemusel stydět ani mistr Harryhausen. Masky různých potvůrek se také povedly, akorát je škoda, že většinou neumožnily hercům nějakou mimiku (Tohle platí hlavně pro masky ewoků). Příběh je podobně jako u slavnější trilogie, ze které je tento snímek odvozen, zvláštní kombinací fantasy a sci-fi, kdy se potkávají kouzla s moderní technologií. Vytknout můžu jen slabší akční scény, které by mohly být fajn nebýt špatného střihu. Bitva o planetu Endor je velice milá pohádka, která ty starší z vás dojme a ty mladší či citlivější možná rozbrečí. Jestli je ve vás pořád kus dítěte, tak není důvod se tomuto filmu vyhýbat. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Rovnako ako pri prvej časti, som sa nevedel rozhodnúť medzi 2 a 3*. Je to 30 ročný Tv film pre deti, nudou som ho ledva vydržal do konca; na druhej strane niekoľko fajn príšer a ewokovia strašne eroticky utekajú... To asi rozhodlo. Ale než to pozerať znovu, to sa radšej pridám k Temnej strane ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Nápad zasadit do světa Star Wars klasickou fantasy sice vypadal dobře, o výsledku už se to však říci nedá. Dopadlo to totiž tak, že do infantilního světa žvatlavých Ewoků byla nakonec zasazena laciná béčková fantasy. S typicky ujetými kostýmy, nepříliš nápaditým scénářem a lacinou televizní výpravou, ničenou navíc místy až komicky papundeklovými kulisami. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". *** ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Zbohom nebyť dobré.“ Po takmer výbornom Dobrodružstve Ewokov sa jedná o druhý (a zároveň posledný, ak nerátame kreslený seriál) televízny spin-off s kultovými mimozemskými medvedíkmi z HVIEZDNYCH VOJEN VI - NÁVRATU JEDIHO. Je to zaliečavé? Nemyslím – kontroverzní Ewokovia boli pre deti už v NÁVRATE JEDIHO, ktorému bolo po temnej EPIZÓDE V – IMPÉRIU VRACIA ÚDER vyčítané snáď iba to, že sa do zakončenia epickej sci-fi ságy prebojovali práve tieto „neškodné“ a patetické rozprávkové postavičky. Môžeme sa teda čudovať, že sa vo „vlastných“ filmoch odtrhli od sci-fi a otvorene sa prihlásili k rozprávke, kde ak niekto zomrie, tak maximálne mimo záber? Ťažko. Ak mi niečo prekážalo, tak snáď len neoriginálny scenár a na Lucasa (autor námetu a producent) prekvapivo slabá technická úroveň; ono to naozaj vyzerá v prvom rade ako televízny film, síce s krásnou lesnou výpravou horských zátiší, ktoré sú ale v ostrom kontraste napr. s umelohmotnými jaskyňami a hradmi. Pritom prvý diel pôsobil takmer monumentálne, takže prepad vizuálnej stránky si u megalomana, ako je Lucas, neviem vysvetliť. Nevraviac o slabučkých akčných scénach (a to je posledných 3O minút v podstate nonstop akcia!) a drzom jednaní s postavami z minula (SPOILER všetci ľudskí hrdinovia, okrem malej Cindel, sú vyvraždení v úvodnej štvrťhodine SPOILER). Zlatá „jednotka“. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v kalifornském Marin County. (Terva)

Reklama

Reklama