poster

Bitva o planetu Endor (TV film)

 • USA

  Ewoks: The Battle for Endor

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1985, 94 min

 • MM_Ramone
  ***

  Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". ***(13.8.2016)

 • JohnCZ
  ***

  Přímé pokračování jedničky nesoucí se ve stejném duchu, byť tentokrát o něco málo akčnějším. Dějově je to opět hlavně pro dětského diváka, výprava je ryze televizní, herecké výkony slaboučké, efekty taktéž. Rozhodně to není nic, co by dokázalo výrazněji zaujmout, ale na žvatlající Ewoky se prostě dobře kouká, obzvlášť když se snaží mluvit Basicem (resp. anglicky). Trochu mě ovšem zarazilo jednání s lidskými postavami z předchozího dílu. SPOILER! Po pěkném happy-endu tvůrci neváhají v prvních deseti minutách druhého dílu celou rodinu Cindel pozabíjet. KONEC SPOILERU! Na více jak 30 let starý dětský televizní film ale slušná práce.(27.4.2016)

 • Schuldiner
  **

  Pohádka pro děti, která se mi jako dítěti taky líbila... Ale dnes už bych to nevydržel dokoukat. Měl jsem možnost teď vidět kousek, vlastně víc kousků, a fakt už bych to nedal... Prostě moc infantilní a jednoduchý příběh s trochu nedokonalýma maskama Ewoků..teda hodně nedokonalýma...v podstatě nehybnýma...(21.7.2012)

 • Terva
  ***

  Režie - Jim Wheat a Ken Wheat. Druhý počin George Lucase a jeho odpoutání se od hlavní lodě zvané Hvězdné války ( Star Wars ). Ewokům se zde při mluvení už alespoň pohybuje brada, ty jejich nehybné vykulené obličeje z prvního dílu, byly hrozné. CITÁT - Nebezpečí.......... Do tohoto příběhu se zase trochu zapletly postavy podobné opicím z příběhů o Planetě opic. Někdy se až divím, co vylezlo z Lucasovi legendární dílny o Hvězdných válkách. Tenhle příběh je dějově příšernej. U jedničky jsem se skoro nudil ale u dvojky jsem začal usínat. Film trvá zatím hodinu ale hlavní hrdinové stále žijí ve své chaloupce a stále chodí po lese. Akce jako strom - ironie. A když se konečně začne něco dít, je to tak strašný až je to k pláči. Je tu bytost, žena, která se pomocí kouzelného prstenu mění na vránu a každý si určitě vzpomene na naší Arabelu a Rumburaka. ( Ewok 2 - 1984. Arabela 1979. ) Scéna z kartou v 64 minutě mě rozesmála. I tak se dá ukončit karetní partie. U finální bitvy jsem brečel smíchy - proč ? Prostě se podívejte. Kamera - Isidore Mankofsky. CITÁT - Tak a teď jsem to dostal..........(27.1.2012)

 • nash.
  **

  Nápad zasadit do světa Star Wars klasickou fantasy sice vypadal dobře, o výsledku už se to však říci nedá. Dopadlo to totiž tak, že do infantilního světa žvatlavých Ewoků byla nakonec zasazena laciná béčková fantasy. S typicky ujetými kostýmy, nepříliš nápaditým scénářem a lacinou televizní výpravou, ničenou navíc místy až komicky papundeklovými kulisami.(4.4.2012)

 • - Natáčení probíhalo v kalifornském Marin County. (Terva)