Lidi, co znám

Der innere Kreis

Ľudia, ktorých poznám

Drama / Krimi

USA / Německo, 2002, 100 min

Odporně průměrný film s tradičně nadprůměrným Al Pacinem, tentokrát zničeným ještě o něco málo víc než obvykle a také proti průměru o něco více zdrogovaným. I přesto, že jsem ten film celou dobu proklínala za stupidní dialogy, kameru a děj, tak pod tři hvězdy nejdu. Totiž ten závěr... má to "něco". Možná je to způsobený tím, že ten film sakra nedává během 90 minut téměř žádnej smysl a nečíst obsah nebo nevidět trailer, řeknete si, že se toho vlastně tolik nestalo, aby to takhle vyvrcholilo... Což pan režisér pravda asi nechtěl, ale... Sakra, ani nevím, co se mi na tom líbí, ale pro tyhle lehce syrovější, zbytečně neroztahovaný, otevřený konce mám asi trochu slabost.(25.12.2007)

Troska bez života se snaží vysápat zpátky nahoru. Pacino je dokonalý, potácí se na pokraji zhroucení, s výrazem člověka jedoucího na setrvačník. Nebudeme tak za čas vypadat my všichni? Příběh je celkem průměrný, moc mocných a jejich dvojí život. Nebýt Alova hereckého koncertu, nestálo by to za nic. P.S: Kim Basinger je tu strašně roztomilá. Nejhorší na tomhle světě Michaele, je příliš vědět. Radši se pokus zůstat naivní. To je lepší.(25.3.2013)

Do kategorie lehkého nadprůměru vytahuje tento thriller herecká účast Al Pacina, který v roli stárnoucího,vyhaslého poskoka velkých mediálních hvězd podává tradičně dobrý výkon a přidává snímku 20%. Z ostatních herců stojí za zmínku pohledná Téa Leoni jako zhýralá filmová hvězdička. Scénář bohužel není moc objevný -filmů s podobným námětem jsem viděl nejméně tucet.Celkový dojem 60%.(16.7.2006)

• liquido26

Znám hodně lidí, ale tyhle byly fakt ze všech nejnudnější. Tyhle Lidi, co znám jsou rozhodně nejhorším filmem, jaký s Al Pacinem znám. Celý film jsem uvažoval o slabších třech hvězdičkách, ale nakonec jdu ještě víc dolů. Jedná se o strašně ukacenej film, kterej se zdlouhavě táhne a chybí mu jakákoliv výraznější pointa. Nemůže to zachránit ani dobře hrající Al. A nakonec hádanka: Jak se jmenuje film, ve kterém s Al Pacinem hraju já???? ... Lidi, co neznám :-)(19.11.2009)

Hořký příběh poslední noci a dne života postavou i postavením malého newyorkského >píáristy< , snaživého židáčka z Virginie za kariérním zenitem, chlapíka co VŠECHNY ZNAL, všechno co dělal myslel dobře, ale vzal si nakonec příliš velké sousto... Al Pacino hraje svou postavu vyhořeného a k smrti unaveného Eliho famózně, sledovat ten gradující čtyřiadvacetihodinový úpadek těla a nakonec i duše - jen to srdce mu zůstalo, ale bylo už pozdě - je až trýznivě působící divácký zážitek. "Sex, drogy a marketing" - a politika/ření, šoubyznys, bulvár - prachy, bezcitnost a tvrdá hra bez pravidel - branže, která Eliho ničí a nakonec i zahubí. Ten poslední džob, který vlastně ani v nočním rauši nechtěl vzít - ale službička >něco za něco< je tak potřebná, že - ta práce mu přeroste přes hlavu, ale Eli je bojovník, ač vlastně už je téměř mimo svět, na který přes všechnu snahu už nemá žaludek a ramena, na všechnu tu mediální a politickou žumpu Velkého Jablka, plnou druhořadých celebrit a pofiderních šíbrů - a Eli - Eli ví, Eli si troufá, ale na tuhle hru už prostě nemá a v té žumpě se utopí... . . . Vskutku depresivní a bezvýchodný film - vedle krimi zápletky s mrtvou herečkou vlastně hlavně společenskokritické drama se satirickým nádechem - film, který nejspíš nejvíc ocení náročnější diváci a fanoušci velkého Ala a snad i lidi z branže, která d.m.s.n. na celém světě vypadá stejně - nebo spíše i hůř, jen vás snad každý den nechce někdo zabít (...snad! ;-), protože víte víc než máte a všechny ty sráče jste znali... . . . Tři silné hvězdy tedy za film jako takový a jednu navíc za zajímavý námět a skvělého A.P. - ztrácející ovšem lesk uvedením v televizi s tradičně atmosféru filmu hatícím českým dabingem a ořezem obrazu na 4:3 (zase jednou vidíte že něco nevidíte a to mi fakt už pije krev, takže se těším jednou na dvd s českými titulky, které bohužel současná edice neobsahuje) - a možná jednou jednu ještě přidám po zhlédnutí na dvd tak jak se patří... - - - - - (Poprvé viděno 19.9.2011 na >tv novaconemá< , hodnocení 375., komentář zde jako pětadvacátý - 19.9.2011)(19.9.2011)

• Al Pacino