24 hodin

Richard Sylbert

Kostýmy:

Michael Kaplan
  • meave

Slušné obsadeniechýbalo mi však niečo, čo by robilo z toho príbehu čosi viac, ako len obyčajný film o naštvaných ľudoch a bojujúcich rodičoch. Niečo, čo by mnou pohlo, iné emócie ako len obava z rozuzlenia, ktorá zase nie je až taká nervydrásajúca, keďže fungujú určité zažité konvencie. Napriek všetkej snahe sa vo mne nič nepohlo a práve to bolo sklamaním.(26.2.2006)

• vikino1

Psychycky labilní kočka, retard co musí odvést tu špinavou práci a velkej drsoň, co všechno plánuje a dokáže maximálně psychycky šikanovat nebohé matky - rozehrají na třech místech tři rozdílné dramata, kde za zmínku stojí jen to mezi šéfem a nebohou matkou. Celkově nesoudržný příběh kde ke konci zjistíte, že vlastně o výkupné skoro vubec nejde...(5.7.2013)

• Tommassi3

"Musíme to dělat znovu ??" - "Asi by mi chybělo dávat rodiny dohromady !!" Mexický režisér Luis Mandoki mě se střídavými úspěchy přesvědčuje, že svému řemeslu opravdu rozumí, na druhou stranu si však vždy vybírá příběhy, které sice nenabízí žádná originální témata, nicméně s sebou vždy nesou jakési žánrové ozvláštnění, což rozhodně platí také o tomto snímku, který se velmi věrně, rozuměj do posledního detailu, když pomineme, že původně byla Abbby diabetička, od čehož bylo upuštěno kvůli přílišné podobnosti s rysy Fincherova Úkrytu, drží své stejnojmenné románové předlohy z pera Grega Ilese, amerického spisovatele a scénáristy narozeného v Německu, jak by také ne, když se Iles zhostil i samotného scénáře !! Iles za oceánem platí za velmi známého a úspěšného autora, který sice střídáním žánrů dokazuje svůj talent a schopnosti, nicméně mě osobně jeho knihy nikdy příliš neoslovily, když bych se snad ani neštítil nazvat je škváry, a tak naprosto logicky, logika se totiž v souvislosti s tímto filmem jeví jako naprosto zásadní slovo, právě scénář spolu s režisérovou neschopností vytvořit alespoň průměrnou akční scénu vidím jako největší slabinu tohoto nepodařeného thrilleru !! Samotné lahůdkové herecké obsazení pak páchne o to mocněji promrhaným potenciálem, především Kevin Bacon dělá z Trapped jakž takž snesitelnou záležitost, když stvořil dalšího parádního padoucha, únosce a sexuálního devianta Hickeyho, který se natolik opájí svými schopnostmi, až vlastně kupí jednu chybu na druhou, nemyslím si, že právě fakt, že se Baconův vůdce vyděračů chová jako totální sebestředný dement, by byl něčemu na škodu, ona totiž skutečnost, že se nějaké hovado považuje za geniálního zločince, z něj ještě onoho génia nedělá !! Ani Charlize Theron jako Karen Jennings, matka strachující se o svoje dítě, určitě nezklamala, ačkoliv o výkonech, za něž si o rok a víc než 15 kg později odnesla Oscara, si může nechat jen zdát, to Dakota Fanning jako malá unesená Abby znovu zahrála naprosto skvěle, stejně jako tradičně fantastický Pruitt Taylor Vince v roli dobráckého komplice Marvina, který se mi zde zamlouval ze všech nejvíce !! Mandokimu se přes všechna ta klišé a neskutečně absurdní scény, které Hru o dítě tlačí stále hlouběji a hlouběji do sraček, daří budovat napětí i velmi zvláštní atmosféru, byť bezchybný soundtrack Johna Ottmana mu to velmi usnadňuje, hůře už funguje ta nechutná kupa rádoby zvratů, přičemž definitivní knockout filmu zasazuje ta finální odpudivě trapná akční scéna na dálnici, jako vystřižená z německého seriálu !! Dost rozporuplně se mi také jeví práce kameramanů Fredericka Elmese a Piotra Sobocińskiho, celý snímek působí dost televizním dojmem, byť se nejspíš původně tvůrci snažili mu dodat zřejmě temný look, naopak ty úvodní sekvence s tmavě modrým filtrem vypadají fantasticky, ty měl totiž na svědomí nesmírně schopný a ceněný Piotr Sobociński, kterého však v průběhu natáčení nahradil Elmes, protože ve svých pouhých třiačtyřiceti letech nečekaně zemřel ve spánku na masivní infarkt, a tak je mu vlastně i celý snímek věnován, mimochodem právě 24 hodin lze bez legrace považovat za poněkud prokletý projekt, mimo Sobocińskiho skonu jeho tvorbu totiž orámovaly také zranění Charlize Theron při natáčení závěrečných scén, nešťastný potrat Courtney Love či vleklé spory kolem samotného názvu, který kolidoval se stejnojmenným seriálem v hlavní roli s Kieferem Sutherlandem !! Škoda !! Ne promrhaného potenciálu filmu, ale velkého kameramana a laskavého muže, který měl našlápnuto vystoupit ze stínu svého slavného otce Witolda Sobocińskiho !! [ Dabing 4/10 ] Hodně podprůměrná práce LS Productions Dabing, především spojení Kevin Bacon, Libor Terš mi rvalo uši. Nicméně všímavý divák může při scéně, kdy v televizi u Jenningsových doma běží Simpsonovi, posoudit rozdíl a samozřejmě i docenit, jak famózní ten letitý dabing v čele s Lábusem, Dejdarem a spol ve skutečnosti je !!(27.1.2014)

• Kvasekus

Nervydrásající hra o dítě v níž se vyskytnou hned tři dvojičky...z nichž ani jedna není povedená. Tluštík by holku nikdy nezabil, Theron je moc chytrá než aby ji takovej padouch přefik a nakonec hloupoučká Courtney, na krerý je jasně vidět, že je tam jenom proto, aby zradila svého manžela a občas nám ukázala jak vypadá ve spodním prádle. Konec s přistávajím letadlem na dálnici a jen jedním mrtvým, který to navíc schytá pistolí ani nemá cenu řešit. Atmosféra žádná...30%(3.6.2010)

• qVitek

Viděl jsem tento film v televizi. V reklamách v průběhu filmu byly hlavně reklamy na ženské vložky, což se k filmu hodí. Tento film je bohužel horší, než reklamy na ženské vložky. Film je neuvěřitelně nudný, neustálé změny těch, kdo na sebe míří bouchačkou, byly k smíchu. Nedivím se, že byl film z komerčního hlediska propadák, protože je to naprosto zvrácená zhovadilost, pravděpodobně zacíleno na citlivé ženy, které se poserou z únosu nemocného dítěte, a mají nějakou úchylku, že to musí sledovat. Ve filmu je tolik klišé. Naprosto předpovídatelný děj, snaha autorů o neustálé drama vypadala směšně. Přistání letadla na dálnici, snaha o vykurvení oběti s únoscem, snaha o uřezávání péra, úspávání, mučení, neustálé změny a přídávání sračkoidních příběhů o umírání dětí...Tohle opravdu chtějí lidi sledovat? Autor tohoto počinu je úchyl. Nedivím se, že hnije ve vězení za sexuální zneužívání dětí.(4.6.2012)

• - Během autonehody uvolňuje Charlize ženu z převráceného auta a potom běží přes hráz směrem k silnici, ale když se tam dostane, můžete si všimnout, že jí nechtěně podklouzne levá noha na mokré vozovce. Režisér v komentáři k filmu říká, že i když Charlize trpěla strašnou bolestí, přinutila se dojít zbytek cesty, aby dokončila scénu. Až ve chvíli, kdy se řeklo "střih", se zjistilo, jak vážně je její koleno zraněno a musela být hospitalizována. (HappySmile)

• - Předtím, než je Abby unesena, sleduje v televizi seriál Simpsonovi. (HappySmile)

• - V původní verzi scénáře byla Abby diabetička, ovšem v tomtéž roce se objevil film Úkryt (2002), ve kterém byla jednou z hlavních postav také dívka diabetička, takže nakonec byla Abby změněna na astmatičku. (HappySmile)