24 hodin

24 hodín

24 hodín strachu

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 105 min

Neviem, cim to je, ze Kevinovi Baconovi idu velmi dobre zaporne role, ale budiz. V tomto filme opat exceluje, a to vsetko za doprovodu slusneho scenara, slusnej rezie Luis Mandokiho, krasnej sexice Charlize Theron a Dakota Fanning tiez nie je na zahodenie. Slusne, ale hranice priemeru to v nijakom pripade neopusti : 69 %(4.7.2013)

• tron

„Rád dávam rodiny dokopy.“ Neviem, aká je Charlize Theronová v civile a je mi to jedno - ako herečka je asi taká kvalitná, ako ja. Takže situáciu sa snaží spasiť aspoň chudáčisko Kevin Bacon. Záporné postavymu vždy išli na jednotku (DIVOKÁ RIEKA, SPÁČI, MUŽ BEZ TIEŇA), tentokrát ale dopláca na okolité problémy (rušivá dokumentárna kamera, blbá motivácia zlosynov, tradične mizerný Stuart Townsend, tradične nezaujímavá Dakota Fanningová a logické nedorozumenia – čo by sa stalo, ak by niekomu išli digitálky o tri minúty dopredu?). Naopak, svetlom v oceáne nudy je Pruitt Taylor Vince (IDENTITA, CONSTANTINE) na tému „Nemám rád, keď dievčatká plačú“.(6.6.2009)

• meave

Slušné obsadeniechýbalo mi však niečo, čo by robilo z toho príbehu čosi viac, ako len obyčajný film o naštvaných ľudoch a bojujúcich rodičoch. Niečo, čo by mnou pohlo, iné emócie ako len obava z rozuzlenia, ktorá zase nie je až taká nervydrásajúca, keďže fungujú určité zažité konvencie. Napriek všetkej snahe sa vo mne nič nepohlo a práve to bolo sklamaním.(26.2.2006)

• jondzavid

Nedajte sa nachytať ako ja - očakával som slušnú oddychovku s ukážkovým hereckým obsadením a dostal som: jeden z najhorších thrillerov na téma únos. Nejde o to, že film sa obslúžil, kde sa len dalo, ale najmä o to, že scenár je tak stereotypne prepchatý všetkými možnými žánrovými klišé, že nefungujú ani herci. A najviac nechápem, prečo sa dali Kevin Bacon či Charlize Theron na takúto zbytočnosť nalákať. Kevina Bacona považujem za jedného z najcharizmatickejších záporákov (Sleepers, Divoká rieka), ale to čo mu zostáva hrať v tomto filme je sebaparódia nič iné. Charlize Theron nemá tiež čo hrať a nudila ma tak, že ani scény s erotickejším nádychom (Basic Instinct pozdravuje - ale nie aby si niekto myslel, že sa dočká nejakého mäsa:-)) nefungovali. Dakota Fanning bola jediným maličkým plusom, C.Love vrcholne trápna (asi to krútila v čase drogových excesov) a konečne som zistil aj, kto to je S.Townsend (týpek, čo ju doprevádzal počas jej Oscarového triumfu - proste typický nevýrazný hezounek, aby aj dámy mali načo pozerať). No a moje malé sympatie ešte mal P.T.Vince (Legenda o 1900), ktorý vyťažil zo svoje takisto hrozne napísanej postavy maximum. Celkovo som sa nevedel dočkať, kedy táto tráparna skončí a márne dúfal, že v závere na mňa prichystajú tvorcovia aspoň nejaký zaujímavý zvrat (v súčasnosti tak moderné "otrt" finále) či nejaké šokujúce odhalenie (karty položia na stôl hodne skoro). Ale nič, proste naprostá trapnosť, ktorá nefunguje ani ako odpočinková vypnimozgovka a nemá absolútne čo povedať.(27.6.2005)

Průměrný thriller s dobrým hereckým arzenálem. Okouzlující Charlize Theron, svůdný ir Stuart Townsend, mrcha Courtney Love, padouch, který se chce pomstít Kevin Bacon, využívajíc k tomu svého bratrance a vynikající malá hvězdička, která stále umí zazářit Dakota Fanning. Určitě se nudit nebudete, i když podobný příběh jste slyšeli už mnohokrát. Vsadím se, že ale ne s těmito postavami, které umějí dát šťávu i mrtvému broukovi ( viz ohraný příběh ). Oceňuji také, že Stuart v roli lékaře-pilota, při pilotování nenechal spuštěné motory, protože by neslyšel ani .... Každopádně mohl trošku více plachtit a ne tak strmě padat, jehož letadlo to mělo zvládnout....ale z filmu jsme neměli možnost zjistit jak dobrým pilotem je - takže ho odhaduji známkově tak na tři mínus. Ale to už je o něcěm jiném.(15.2.2007)

• - Film, který Marvin a Abigail sledují, je Tajemství N.I.M.H. (1982). (HappySmile)

• - Film je věnován prvnímu kameramanovi Piotru Sobocinskimu, který zemřel během natáčení. (HappySmile)

• - Během autonehody uvolňuje Charlize ženu z převráceného auta a potom běží přes hráz směrem k silnici, ale když se tam dostane, můžete si všimnout, že jí nechtěně podklouzne levá noha na mokré vozovce. Režisér v komentáři k filmu říká, že i když Charlize trpěla strašnou bolestí, přinutila se dojít zbytek cesty, aby dokončila scénu. Až ve chvíli, kdy se řeklo "střih", se zjistilo, jak vážně je její koleno zraněno a musela být hospitalizována. (HappySmile)