24 hodin

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Michael Kaplan

Ten dělá to a ten zas tohle. Hickey (Kevin Bacon) a jeho kumpáni se například živí únosy dětí bohatých rodičů, které potom vydírají. Jelikož mají finanční situaci rodičů pečlivě zmapovánu, během akce nikdy nedochází k žádným problémům. Až do chvíle, kdy unesou malou Abby Jenningsovou (Dakota Fanning). Co si únosci totiž nezjistili, že malá Abby trpí astmatickým postižením, a jakýkoliv výkyv z normálu může přivodit její smrt. A to ví také rodiče, Karen (Charlize Theron) a Will (Stuart Townsend), takže nesedí na zadku a nečekají, ale jednají. Ale čas kvapí ... Scénář, ač nikterak originální, je překvapivě kvalitní - a dostat jej do ruky zkušenější režisér, mohlo to dopadnout o mnoho lépe. Takhle je z toho jen takový podivný slepenec se silným začátkem a naopak úplně pitomým koncem (fakt bylo nutné nakonec do komorního dramatu plácnout šílenou akční honičku a brutální řetězovou nehodu?). Z hereckého obsazení mohu vyzdvihnout snad jen Charlize Theron, ostatní mi přišli takoví nijací (i když Kevin Bacon se taky snažil). Naopak mi do filmu vůbec neseděla Courtney Love - nevím nevím, kde na ni přišli. Celkově - slabší průměr...(1.2.2004)

• Boogeyman

Nebylo to nějak moc špatný,ale v několika scénách mi chování postav přišlo tak neuvěřitelně dementní,že jsem kroutil hlavou! Jeden příklad:Únosci si mají volat každou půl hodinu.Pokud se jeden neozve,má druhý zabít tu holku!Uplyne půl hodiny a deset vteřin od posledního telefonátu a únosce už chce holce zlomit vaz. - - jo,kdyby se jen nechtěně opozdil o minutu,holka už by byla mrtvá a celej plán v řiti! No prostě kravina a navíc tak špatně natočenou honičku jsem dlouho neviděl.(5.2.2006)

Průměrný thriller s dobrým hereckým arzenálem. Okouzlující Charlize Theron, svůdný ir Stuart Townsend, mrcha Courtney Love, padouch, který se chce pomstít Kevin Bacon, využívajíc k tomu svého bratrance a vynikající malá hvězdička, která stále umí zazářit Dakota Fanning. Určitě se nudit nebudete, i když podobný příběh jste slyšeli už mnohokrát. Vsadím se, že ale ne s těmito postavami, které umějí dát šťávu i mrtvému broukovi ( viz ohraný příběh ). Oceňuji také, že Stuart v roli lékaře-pilota, při pilotování nenechal spuštěné motory, protože by neslyšel ani .... Každopádně mohl trošku více plachtit a ne tak strmě padat, jehož letadlo to mělo zvládnout....ale z filmu jsme neměli možnost zjistit jak dobrým pilotem je - takže ho odhaduji známkově tak na tři mínus. Ale to už je o něcěm jiném.(15.2.2007)

• Phobia

Jednalo by se o lehce nadprůměrný thriller, nebýt dvou "ale". Začnu tím menším, ne až tak podstatným: dabing Kevina Bacona. Čím si tenhle charismatický chlapík vysloužil hlásek vhodný tak leda do travesty show? Pravda, nejméně jednou v kariéře hrál bisexuála... Druhá výtka je velké, gigantické, monstrózní "ALE": svatá prostato, co ty lochny v logice příběhu? Zaslouží přes hubu jen scénárista nebo také autor literární předlohy? Podobné ažury v konstrukci děje lze stěží odpustit u školního divadelního představení, rozhodně ne u kvalitně obsazeného filmu (byť v koprodukci s těmi zatracenými dederóny). A cenu Nejdebilnější únosci v dějinách filmu získávají.... Kevin Bacon, Courtney Love a Pruitt Taylor Vince! Gratulujeme šťastným vítězům, pojďte si převzít hlavní cenu - květákový mozeček! Vyloženě protrtkaný potenciál... 44%(23.11.2010)

• honajz

Nelekněte se vypočítavého názvu – nejde o ten seriál, ale zdlouhavý a překombinovaný thriller s Charlize Theron, Courtney Love či Kevinem Baconem v hlavních rolích, v němž rodině lékaře unesou astmatickou dcerku, ale on, ani manželka se nemíní vzdát. DVD: Před filmem trailery na čtyři jiné filmy, v bonusech na dalších pět a na tento film, a také alternativní konec (0:54) a film o filmu (19:44, rozhovory s herci a tvůrci, proložené záběry z filmu i z natáčení) – s CZ titulky.(4.4.2015)

• - Během autonehody uvolňuje Charlize ženu z převráceného auta a potom běží přes hráz směrem k silnici, ale když se tam dostane, můžete si všimnout, že jí nechtěně podklouzne levá noha na mokré vozovce. Režisér v komentáři k filmu říká, že i když Charlize trpěla strašnou bolestí, přinutila se dojít zbytek cesty, aby dokončila scénu. Až ve chvíli, kdy se řeklo "střih", se zjistilo, jak vážně je její koleno zraněno a musela být hospitalizována. (HappySmile)

• - Film je věnován prvnímu kameramanovi Piotru Sobocinskimu, který zemřel během natáčení. (HappySmile)

• - Film, který Marvin a Abigail sledují, je Tajemství N.I.M.H. (1982). (HappySmile)