24 hodin

Richard Sylbert

Kostýmy:

Michael Kaplan
  • Lottr

Baconovi záporná role opravdu sedla a Charlize Theron je skoro stejně hezká jako Scarlett Johansson. Ale tohle bohužel kvalitu filmu nedělá. Příběh je strašně jednoduchý a už asi stokrát ohraný. A ani ten akční závěr k tomu všemu příliš neseděl. Docela podprůměrná podívaná, dobrá tak na pokrácení času na noční v práci :)(12.2.2014)

• Boogeyman

Nebylo to nějak moc špatný,ale v několika scénách mi chování postav přišlo tak neuvěřitelně dementní,že jsem kroutil hlavou! Jeden příklad:Únosci si mají volat každou půl hodinu.Pokud se jeden neozve,má druhý zabít tu holku!Uplyne půl hodiny a deset vteřin od posledního telefonátu a únosce už chce holce zlomit vaz. - - jo,kdyby se jen nechtěně opozdil o minutu,holka už by byla mrtvá a celej plán v řiti! No prostě kravina a navíc tak špatně natočenou honičku jsem dlouho neviděl.(5.2.2006)

• jondzavid

Nedajte sa nachytať ako ja - očakával som slušnú oddychovku s ukážkovým hereckým obsadením a dostal som: jeden z najhorších thrillerov na téma únos. Nejde o to, že film sa obslúžil, kde sa len dalo, ale najmä o to, že scenár je tak stereotypne prepchatý všetkými možnými žánrovými klišé, že nefungujú ani herci. A najviac nechápem, prečo sa dali Kevin Bacon či Charlize Theron na takúto zbytočnosť nalákať. Kevina Bacona považujem za jedného z najcharizmatickejších záporákov (Sleepers, Divoká rieka), ale to čo mu zostáva hrať v tomto filme je sebaparódia nič iné. Charlize Theron nemá tiež čo hrať a nudila ma tak, že ani scény s erotickejším nádychom (Basic Instinct pozdravuje - ale nie aby si niekto myslel, že sa dočká nejakého mäsa:-)) nefungovali. Dakota Fanning bola jediným maličkým plusom, C.Love vrcholne trápna (asi to krútila v čase drogových excesov) a konečne som zistil aj, kto to je S.Townsend (týpek, čo ju doprevádzal počas jej Oscarového triumfu - proste typický nevýrazný hezounek, aby aj dámy mali načo pozerať). No a moje malé sympatie ešte mal P.T.Vince (Legenda o 1900), ktorý vyťažil zo svoje takisto hrozne napísanej postavy maximum. Celkovo som sa nevedel dočkať, kedy táto tráparna skončí a márne dúfal, že v závere na mňa prichystajú tvorcovia aspoň nejaký zaujímavý zvrat (v súčasnosti tak moderné "otrt" finále) či nejaké šokujúce odhalenie (karty položia na stôl hodne skoro). Ale nič, proste naprostá trapnosť, ktorá nefunguje ani ako odpočinková vypnimozgovka a nemá absolútne čo povedať.(27.6.2005)

• meave

Slušné obsadeniechýbalo mi však niečo, čo by robilo z toho príbehu čosi viac, ako len obyčajný film o naštvaných ľudoch a bojujúcich rodičoch. Niečo, čo by mnou pohlo, iné emócie ako len obava z rozuzlenia, ktorá zase nie je až taká nervydrásajúca, keďže fungujú určité zažité konvencie. Napriek všetkej snahe sa vo mne nič nepohlo a práve to bolo sklamaním.(26.2.2006)

V kine určite veľký prúser, na dvd mierny podpriemer, ako film týždňa na nejakej komerčnej televízii rozčarovanie, ale ako malý filmík na neskorý večer sa tento akože triler dá pozreť bez ujmy na zdraví. No a keďže spadám do poslednej diváckej kategórie, dávam mu vysoko nadhodnotených 60%. Asi iba zo súcitu. Jeho akčný záver mu bohužiaľ veľmi ubližuje, ako taká atmosféra je v čudu a celkový dojem z 24 Hodín je u mňa podobný asi ako pri ľubovolnom kanadskom televíznom filme.(19.10.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Grega Ilese „24 Hodin“. (Terva)

• - Předtím, než je Abby unesena, sleduje v televizi seriál Simpsonovi. (HappySmile)

• - V původní verzi scénáře byla Abby diabetička, ovšem v tomtéž roce se objevil film Úkryt (2002), ve kterém byla jednou z hlavních postav také dívka diabetička, takže nakonec byla Abby změněna na astmatičku. (HappySmile)