24 hodin

24 hodín strachu

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 105 min

• Boogeyman

Nebylo to nějak moc špatný,ale v několika scénách mi chování postav přišlo tak neuvěřitelně dementní,že jsem kroutil hlavou! Jeden příklad:Únosci si mají volat každou půl hodinu.Pokud se jeden neozve,má druhý zabít tu holku!Uplyne půl hodiny a deset vteřin od posledního telefonátu a únosce už chce holce zlomit vaz. - - jo,kdyby se jen nechtěně opozdil o minutu,holka už by byla mrtvá a celej plán v řiti! No prostě kravina a navíc tak špatně natočenou honičku jsem dlouho neviděl.(5.2.2006)

Soundtrack John Ottman: 1. Main Titles [1:32] ,2. Goodbyes [1:27] ,3. Abduction [3:11] ,4. Plan of Seduction [8:15] ,5. Cat in Heaven [0:55] ,6. Inconvenient Girl [5:31] ,7. The Mood for Love [5:26] ,8. He Will Kill [4:42] ,9. Hotel Visitors/Screw Up [4:26] ,10. Like Mother Like Daughter [1:25] ,11. Paralysis [4:25] ,12. Does He Know?/Dust [2:16] ,13. It's Showtime [8:18] ,14. Temporary Reunion [3:20] ,15. Bad Game [2:20] ,16. Crazy Rescue [7:19],(10.6.2011)

Průměrný thriller s dobrým hereckým arzenálem. Okouzlující Charlize Theron, svůdný ir Stuart Townsend, mrcha Courtney Love, padouch, který se chce pomstít Kevin Bacon, využívajíc k tomu svého bratrance a vynikající malá hvězdička, která stále umí zazářit Dakota Fanning. Určitě se nudit nebudete, i když podobný příběh jste slyšeli už mnohokrát. Vsadím se, že ale ne s těmito postavami, které umějí dát šťávu i mrtvému broukovi ( viz ohraný příběh ). Oceňuji také, že Stuart v roli lékaře-pilota, při pilotování nenechal spuštěné motory, protože by neslyšel ani .... Každopádně mohl trošku více plachtit a ne tak strmě padat, jehož letadlo to mělo zvládnout....ale z filmu jsme neměli možnost zjistit jak dobrým pilotem je - takže ho odhaduji známkově tak na tři mínus. Ale to už je o něcěm jiném.(15.2.2007)

• kombajn

Prumerny film ze zacatku, natahovany s neumele vytvorenou atmosferou. Ve finale uz je clovek tak znuden neustalym prehazovanim kontroly jedne osoby nad druhou, ze se modli, aby to skoncilo. Pak ale ma dojit k predani penez a blbejsi sceny nez ty s vypnutim motoru letadla, aby nebyl slyset v mobilu jsem teda uprimne receno dlouho nevidel...(14.10.2006)

• Lottr

Baconovi záporná role opravdu sedla a Charlize Theron je skoro stejně hezká jako Scarlett Johansson. Ale tohle bohužel kvalitu filmu nedělá. Příběh je strašně jednoduchý a už asi stokrát ohraný. A ani ten akční závěr k tomu všemu příliš neseděl. Docela podprůměrná podívaná, dobrá tak na pokrácení času na noční v práci :)(12.2.2014)

• - Film je věnován prvnímu kameramanovi Piotru Sobocinskimu, který zemřel během natáčení. (HappySmile)

• - Původní název měl být 24 Hours (24 hodin), ale byl změněn, aby se nepletl se seriálem 24 hodin (v originálu 24). (HappySmile)

• - Předtím, než je Abby unesena, sleduje v televizi seriál Simpsonovi. (HappySmile)