Pan herec - Louis de Funes

Monsieur de Funès

Louis de Funès Forever

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2013, 82 min

Škoda že v dokumentu nebyli více jeho kolegové (ty psychologické názory nebyly až tak zajímavé.) A že tam nebylo víc rozhovorů s panem hercem samotným.:-) Ale potěšila třeba reklama s ním (kterou jsem nikdy neviděl a ani o ní neslyšel.) A ukázky z předčetníkovských filmů (Jako chlup v polévce apod.) které jsem bohužel ještě neměl tu čest vidět.:-) Pohledy dnešních dětí na Funésovo herectví nebyl taky špatné.:-) 4 hvězdy. (P.S. ukázka Oskara v němčině byla strašná díky bohu za FF:D)(22.10.2015)

Nejsem si jistý, jestli názory děcek a kecalů z celého světa lze použít pro nějaký seriózní dokument. Kdyby tam třeba takový Risch mluvil víc, byl bych mnohem šťastnější, přece jenom s ním ve filmu vystupoval poměrně často. Tohle místy vyznívalo jako oslavné ódy pro diváky, kteří o Funésovi stejně všechno vědí, tudíž proč je zahlcovat příliš velkým množstvím informací. Oceňuju však ukázku Oskara v německé verzi. 50%(1.8.2014)

• dopitak

Dát ukázky z filmů v dokumentu o LdF v originále znamená, že polovina lidí co se aktivně nedívá ani nezvedne hlavu od počítače. Asi bych v tomhle případě požádal raději Václava Faltuse na těch pár vět, protože Prager je příliš spojován s jinými herci. A k dokumentu: zklamání z provedení i z hloubky výpovědí - děti jsou navíc a jejich tlachání nikoho nezajímá, ze života LdF se kromě informace o jeho infarktu dozvíte kulový (doporučuju si radši přečíst jeho životopis, kdysi ho prodávaly Levné knihy) a ukázky z filmů se omezují na několik málo snímků. Probrat pořádně jeho filmografii včetně nesmělých a často neúspěšných začátků, doplnit otitulkovanými ukázkami, rozebrat postavy které hrál (stačilo komentářem na pozadí ukázek, výpovědi kartářek, seismologů a kdoví málem koho jsou taky k ničemu). Chválím nápad využít jednu scénu v několika jazykových mutacích, tudy cesta vede.(6.8.2014)

Pro mě je Louis de Funes megastar, takže i když tento dokument není ničím přelomový, mě se líbil moc. V dokumentu je zmíněno, z jaké pocházel rodiny, ovšem už zde není, jakou měl svou vlastní rodinu a jaký na něj měla vliv. Uvítal bych také, kdyby krom Mylène Demongeot, Clauda Zidi, Maurice Rischa zde zavzpomínalo více lidí, kteří sním hráli a více ho znali, pokud jsou tedy ještě živí. Jestli jsem dal dokumentu Freddie Mercury: Příběh (2000) 100%, tak tohle je za 90%.(21.10.2014)

Souhlasím se Snorlax, názory pisálků z kdejakých tramtárií a duše- a kdovíčehozpytců jsou mi srdečně jedno. Není pochyb o tom, že Louis byl člověk s velikým darem, „darem neustále posilovaným pochybováním a prací“, jak stojí v jeho biografii. Jenže když tahle všeobecně známá skutečnost zazní během padesáti minut popadesáté, jeden si říká, jestli by neměl věnovat čas něčemu lepšímu. Jedinou opravdovou zajímavostí jsou kratičké úryvky rozhovorů se samotným Louisem a ukázky z jeho epizodních roliček v prehistorických filmech, které si k českému divákovi cestu (dosud) nenašly.(20.7.2016)