Pan herec - Louis de Funes

Monsieur de Funès

Louis de Funès Forever

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2013, 82 min

Nebyť prehnaného množstva spomienkového blábolu o ničom, asi by som dala 4*. A nebyť vsuviek s malými deťmi (wtf?! to ste vážne potrebovali taký trápny trik, páni dokumentaristi?), mohlo to byť 5*. Zbožňujem Funésa a čakala som od tohto dokumentu oveľa viac. Viac výpovednosti, viac dokumentárnosti, viac informácií... vstupy so "svedkami" z rôznych sfér francúzskeho života ma rušili a postupne čoraz viac otravovali - komedianti a herci ešte ujdú, ale u iných som ich opodstatnenosť v tomto dokumente vôbec nepochopila (detský psychológ bol top!). Chcela som vyčerpávajúci dokument o Louis de Funésovi - nie vyčerpávajúce kecy. Načo zapchať polovicu filmu zástupom ľudí a lokálnych celebrít, ktorých postavím do radu a nechám ospevovať legendu? Claude Zidi aj Jamel Debbouze potešili, no zaobišlo by sa to bez nich - väčšinu ostatných vôbec nepoznám, nežijem totiž vo Francúzsku... ak to však bol dokument určený výhradne pre francúzske publikum, tak potom pardón!(30.9.2014)

• dopitak

Dát ukázky z filmů v dokumentu o LdF v originále znamená, že polovina lidí co se aktivně nedívá ani nezvedne hlavu od počítače. Asi bych v tomhle případě požádal raději Václava Faltuse na těch pár vět, protože Prager je příliš spojován s jinými herci. A k dokumentu: zklamání z provedení i z hloubky výpovědí - děti jsou navíc a jejich tlachání nikoho nezajímá, ze života LdF se kromě informace o jeho infarktu dozvíte kulový (doporučuju si radši přečíst jeho životopis, kdysi ho prodávaly Levné knihy) a ukázky z filmů se omezují na několik málo snímků. Probrat pořádně jeho filmografii včetně nesmělých a často neúspěšných začátků, doplnit otitulkovanými ukázkami, rozebrat postavy které hrál (stačilo komentářem na pozadí ukázek, výpovědi kartářek, seismologů a kdoví málem koho jsou taky k ničemu). Chválím nápad využít jednu scénu v několika jazykových mutacích, tudy cesta vede.(6.8.2014)

Nejsem si jistý, jestli názory děcek a kecalů z celého světa lze použít pro nějaký seriózní dokument. Kdyby tam třeba takový Risch mluvil víc, byl bych mnohem šťastnější, přece jenom s ním ve filmu vystupoval poměrně často. Tohle místy vyznívalo jako oslavné ódy pro diváky, kteří o Funésovi stejně všechno vědí, tudíž proč je zahlcovat příliš velkým množstvím informací. Oceňuju však ukázku Oskara v německé verzi. 50%(1.8.2014)

Nic moc, spíš zklamání. A i když to jako připomínka nejlepšího komika celkem funguje díky ukázkám z filmu, jako celek to spíš moc nepůsobí. V podstatě jediná věc, která mě opravdu potěšila se týkala Oscara - a sice ukázky z divadelní verze a scéna v angličtině a němčině, což bylo dost zajímavé. Uvítal bych, kdyby tam víc hovořili herci a kolegové (mimochodem Helena od Fandora je pořád docela kočka), a i když o tom vím všechno, velice by mě to potěšilo, nad tyhle historky okolo Louise totiž opravdu není. Názor psychologů proč je vlastně tak úspěšný, je asi všem ukradený, asi jako mě. A navíc ty trapný děti nic nevědí a jejich komentáře jsou opravdu nevkusné a nepřesné...takže tak. A teď - mělo to být s titulky a u ukázek z filmů se měli držet dabingu. A ještě jedna zajímavá myšlenka - ten Jíří Prágr, který tam dělal Funese, by na něj nebyl vůbec špatná volba, vlastně by se mi to docela líbilo... Zbytečný dokument. 65%.(5.8.2014)

Škoda že v dokumentu nebyli více jeho kolegové (ty psychologické názory nebyly až tak zajímavé.) A že tam nebylo víc rozhovorů s panem hercem samotným.:-) Ale potěšila třeba reklama s ním (kterou jsem nikdy neviděl a ani o ní neslyšel.) A ukázky z předčetníkovských filmů (Jako chlup v polévce apod.) které jsem bohužel ještě neměl tu čest vidět.:-) Pohledy dnešních dětí na Funésovo herectví nebyl taky špatné.:-) 4 hvězdy. (P.S. ukázka Oskara v němčině byla strašná díky bohu za FF:D)(22.10.2015)