Pan herec - Louis de Funes

Monsieur de Funès

Louis de Funès Forever

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2013, 82 min

Souhlasím se Snorlax, názory pisálků z kdejakých tramtárií a duše- a kdovíčehozpytců jsou mi srdečně jedno. Není pochyb o tom, že Louis byl člověk s velikým darem, „darem neustále posilovaným pochybováním a prací“, jak stojí v jeho biografii. Jenže když tahle všeobecně známá skutečnost zazní během padesáti minut popadesáté, jeden si říká, jestli by neměl věnovat čas něčemu lepšímu. Jedinou opravdovou zajímavostí jsou kratičké úryvky rozhovorů se samotným Louisem a ukázky z jeho epizodních roliček v prehistorických filmech, které si k českému divákovi cestu (dosud) nenašly.(20.7.2016)

• dopitak

Dát ukázky z filmů v dokumentu o LdF v originále znamená, že polovina lidí co se aktivně nedívá ani nezvedne hlavu od počítače. Asi bych v tomhle případě požádal raději Václava Faltuse na těch pár vět, protože Prager je příliš spojován s jinými herci. A k dokumentu: zklamání z provedení i z hloubky výpovědí - děti jsou navíc a jejich tlachání nikoho nezajímá, ze života LdF se kromě informace o jeho infarktu dozvíte kulový (doporučuju si radši přečíst jeho životopis, kdysi ho prodávaly Levné knihy) a ukázky z filmů se omezují na několik málo snímků. Probrat pořádně jeho filmografii včetně nesmělých a často neúspěšných začátků, doplnit otitulkovanými ukázkami, rozebrat postavy které hrál (stačilo komentářem na pozadí ukázek, výpovědi kartářek, seismologů a kdoví málem koho jsou taky k ničemu). Chválím nápad využít jednu scénu v několika jazykových mutacích, tudy cesta vede.(6.8.2014)

Nic moc, spíš zklamání. A i když to jako připomínka nejlepšího komika celkem funguje díky ukázkám z filmu, jako celek to spíš moc nepůsobí. V podstatě jediná věc, která mě opravdu potěšila se týkala Oscara - a sice ukázky z divadelní verze a scéna v angličtině a němčině, což bylo dost zajímavé. Uvítal bych, kdyby tam víc hovořili herci a kolegové (mimochodem Helena od Fandora je pořád docela kočka), a i když o tom vím všechno, velice by mě to potěšilo, nad tyhle historky okolo Louise totiž opravdu není. Názor psychologů proč je vlastně tak úspěšný, je asi všem ukradený, asi jako mě. A navíc ty trapný děti nic nevědí a jejich komentáře jsou opravdu nevkusné a nepřesné...takže tak. A teď - mělo to být s titulky a u ukázek z filmů se měli držet dabingu. A ještě jedna zajímavá myšlenka - ten Jíří Prágr, který tam dělal Funese, by na něj nebyl vůbec špatná volba, vlastně by se mi to docela líbilo... Zbytečný dokument. 65%.(5.8.2014)

Nejsem si jistý, jestli názory děcek a kecalů z celého světa lze použít pro nějaký seriózní dokument. Kdyby tam třeba takový Risch mluvil víc, byl bych mnohem šťastnější, přece jenom s ním ve filmu vystupoval poměrně často. Tohle místy vyznívalo jako oslavné ódy pro diváky, kteří o Funésovi stejně všechno vědí, tudíž proč je zahlcovat příliš velkým množstvím informací. Oceňuju však ukázku Oskara v německé verzi. 50%(1.8.2014)

Škoda že v dokumentu nebyli více jeho kolegové (ty psychologické názory nebyly až tak zajímavé.) A že tam nebylo víc rozhovorů s panem hercem samotným.:-) Ale potěšila třeba reklama s ním (kterou jsem nikdy neviděl a ani o ní neslyšel.) A ukázky z předčetníkovských filmů (Jako chlup v polévce apod.) které jsem bohužel ještě neměl tu čest vidět.:-) Pohledy dnešních dětí na Funésovo herectví nebyl taky špatné.:-) 4 hvězdy. (P.S. ukázka Oskara v němčině byla strašná díky bohu za FF:D)(22.10.2015)