Pan herec - Louis de Funes

Monsieur de Funès

Louis de Funès Forever

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2013, 82 min

Nebyť prehnaného množstva spomienkového blábolu o ničom, asi by som dala 4*. A nebyť vsuviek s malými deťmi (wtf?! to ste vážne potrebovali taký trápny trik, páni dokumentaristi?), mohlo to byť 5*. Zbožňujem Funésa a čakala som od tohto dokumentu oveľa viac. Viac výpovednosti, viac dokumentárnosti, viac informácií... vstupy so "svedkami" z rôznych sfér francúzskeho života ma rušili a postupne čoraz viac otravovali - komedianti a herci ešte ujdú, ale u iných som ich opodstatnenosť v tomto dokumente vôbec nepochopila (detský psychológ bol top!). Chcela som vyčerpávajúci dokument o Louis de Funésovi - nie vyčerpávajúce kecy. Načo zapchať polovicu filmu zástupom ľudí a lokálnych celebrít, ktorých postavím do radu a nechám ospevovať legendu? Claude Zidi aj Jamel Debbouze potešili, no zaobišlo by sa to bez nich - väčšinu ostatných vôbec nepoznám, nežijem totiž vo Francúzsku... ak to však bol dokument určený výhradne pre francúzske publikum, tak potom pardón!(30.9.2014)

Pro mě je Louis de Funes megastar, takže i když tento dokument není ničím přelomový, mě se líbil moc. V dokumentu je zmíněno, z jaké pocházel rodiny, ovšem už zde není, jakou měl svou vlastní rodinu a jaký na něj měla vliv. Uvítal bych také, kdyby krom Mylène Demongeot, Clauda Zidi, Maurice Rischa zde zavzpomínalo více lidí, kteří sním hráli a více ho znali, pokud jsou tedy ještě živí. Jestli jsem dal dokumentu Freddie Mercury: Příběh (2000) 100%, tak tohle je za 90%.(21.10.2014)

Nejsem si jistý, jestli názory děcek a kecalů z celého světa lze použít pro nějaký seriózní dokument. Kdyby tam třeba takový Risch mluvil víc, byl bych mnohem šťastnější, přece jenom s ním ve filmu vystupoval poměrně často. Tohle místy vyznívalo jako oslavné ódy pro diváky, kteří o Funésovi stejně všechno vědí, tudíž proč je zahlcovat příliš velkým množstvím informací. Oceňuju však ukázku Oskara v německé verzi. 50%(1.8.2014)

Škoda že v dokumentu nebyli více jeho kolegové (ty psychologické názory nebyly až tak zajímavé.) A že tam nebylo víc rozhovorů s panem hercem samotným.:-) Ale potěšila třeba reklama s ním (kterou jsem nikdy neviděl a ani o ní neslyšel.) A ukázky z předčetníkovských filmů (Jako chlup v polévce apod.) které jsem bohužel ještě neměl tu čest vidět.:-) Pohledy dnešních dětí na Funésovo herectví nebyl taky špatné.:-) 4 hvězdy. (P.S. ukázka Oskara v němčině byla strašná díky bohu za FF:D)(22.10.2015)

Souhlasím se Snorlax, názory pisálků z kdejakých tramtárií a duše- a kdovíčehozpytců jsou mi srdečně jedno. Není pochyb o tom, že Louis byl člověk s velikým darem, „darem neustále posilovaným pochybováním a prací“, jak stojí v jeho biografii. Jenže když tahle všeobecně známá skutečnost zazní během padesáti minut popadesáté, jeden si říká, jestli by neměl věnovat čas něčemu lepšímu. Jedinou opravdovou zajímavostí jsou kratičké úryvky rozhovorů se samotným Louisem a ukázky z jeho epizodních roliček v prehistorických filmech, které si k českému divákovi cestu (dosud) nenašly.(20.7.2016)