7 trpaslíků

Sedem trpaslíkov

The 7th Dwarf

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2014, 88 min

Tento film má jednu velkou nevýhodu: Málokdo si ho spojí s (hranou) JEDNIČKOU. A kdo si ten film nespojí s prvním dílem, nemůže pochopit odkazy a vtípky ve dvojce. Samozřejmě, že animované pokračování nedosahuje kvalit prvního filmu, ale dá se na to koukat a děti to pobaví. A já se bavil taky, navzdory škarohlídům a kritikům.(12.6.2015)

Jeste ze jsem dopredu nevidel hodnoceni. Nikdy bych se na film s triceti procenty nekoukal. Velkou chvili jsem cekal, ze na me vyskoci koza se syrem. Vazne, melo to dost mist, kde se to dost podobalo. Ovsem proti Kozimu rpiibehu tenhle mel skutecne pribeh a docela vtipu. S animaci uz to bylo horsi. Deti to vydrzely cely film tzn. ze dobry. Oni jsou docela dobry peoplemetr. Dam tri. Na to, ze to nebylo z nejake tovarny na animaky, dobry.(29.3.2015)

Tento film je tady obecně hodně špatně hodnocený. Možná hlavně proto, že většina hodnotících pravděpodobně neviděla původních 7 trpaslíků z roku 2004. Tento film není pohádkou ani komedií. Je to parodie na pohádky. A jedině tak se to dá brát. Jelikož je to ale celkem zdařilá animace, a spousta vtipů se váže na první díl, není tak docela pochopená řekla bych. Původní hraný film mnohem lépe vystihuje absurditu této parodie, což je poznat snad na všem, včetně kulis. Nícméně i přes to, že jsem nostalgickou fanynkou, uznávám, že tento film je prostě béčkový. Tak dávám alespoň nostalgické tři hvězdy(26.3.2015)

• zeromen

Takovou animovanou kokotinu jsem už léta neviděl. Dávám jen a pouze 2* za snahu a za to že to dělali sousedi ale i to si myslím že je to moc. Prostě animák nemá hlavu ani patu, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo zlostí brečet za vyhozené peníze. Hrozný a ubohý děj, již několikrát opakovaný a děsná animace na dnešní dobu. To už je pomálu lepší česká kravinka Kozí příběh. Jinak se omlouvám za jisté slovíčko.(2.6.2015)

• Adam_Musil

Převádět celkem vydařenou německou pohádku "7 Zwerge - Männer allein im Wald" do animované podoby nebyl dobrý nápad. Tento zmařený výtvor asi nejlépe charakterizuje slabá animace, dějová linka, zápletka a o scénáři, když vidím, kolik lidí se na něm podílelo, ani nemluvě. Nemám nic proti německým filmům, ale toto je snad jedna z nejhorších pohádek vůbec a ono nejnižší hodnocení mnou přisouzené bohužel odpovídá její celkové kvalitě.(12.4.2017)

• - Tvorcovia použili pre každého trpaslíka ako predlohu nejakú hereckú legendu, ako napríklad Kevina Jamesa, Stana Laurela, Bustera Keatona alebo Groucha Marxa. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Postava Dellamora bola vytvorená podľa excentrickej nemeckej speváčky Niny Hagen, ktorá jej tiež prepožičala hlas. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Jedná sa o tretí film z nemeckej série 7 trpaslíkov, avšak prvý animovaný. (figliar)