7 trpaslíků

The 7th Dwarf

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2014, 88 min

• bankula

Hodinu a půl v kině ve snaze jakkoliv ze zabavit, jsem usilovně přemýšlel, kdy naposledy jsem viděl takovou infantilní a nesmyslnou sračku. A nepřišel jsem na nic. Fakt na to nechoďte, je to opravdu škoda peněz. Moje skrblictví se celou dobu pralo s mou sebeúctou. Mít pevnější vůli, zvednu se a z kina odejdu před koncem tak, jak to udělala asi polovina diváků v sále. V recenzích jsem se dočetl, že po deseti minutách budete mít chuť zabít tvůrce, ale nebude to možné, protože kolem vás bude kupa chichotajících se špuntů. No, musím uznat, že pravda je to jen z půlky. Chuť majznout Aljinovice tupým předmětem do temen, ta by byla, ale ti chichotající se špunti se jaksi nekonali. V sále bylo po celou dobu doslova hrobové ticho. A moje sedmiletá princezna z filmu dostala dokonce migrénu, kterou jsme museli doma rozhánět nějakým normálním animákem. Vůbec netuším, proč, když je film totální kokotina, se mnozí snaží odbýt to slovy o "filmu pro nejmenší". Nemylme se, vážení. Ti malí caparti nejsou po lobotomii. Škoda, že jsem si včas nevšiml, že se jedná o další skvost německé produkce, který dokonale pokračuje v germánské kinematografické tradici.(5.10.2014)

• Adam_Musil

Převádět celkem vydařenou německou pohádku "7 Zwerge - Männer allein im Wald" do animované podoby nebyl dobrý nápad. Tento zmařený výtvor asi nejlépe charakterizuje slabá animace, dějová linka, zápletka a o scénáři, když vidím, kolik lidí se na něm podílelo, ani nemluvě. Nemám nic proti německým filmům, ale toto je snad jedna z nejhorších pohádek vůbec a ono nejnižší hodnocení mnou přisouzené bohužel odpovídá její celkové kvalitě.(12.4.2017)

• Ryuuhei

Původně jsem chtěl hodnotit o mnoho hůř. Pohádka to není nikterak kvalitní. Okatě kopíruje nápad Shreka ve spojení všemožných pohádek do jednoho a vytvoření i takové spíš parodie. I přes kabátek určený pro dětské publikum se snaží cílit i na to dospělejší, hlavně některými (až skoro nevhodnými) narážkami, hláškami, či situacemi. Nakonec to ale nedopadlo tak tragicky a přes hloupou dějovou linii si přece jen nějaké maličkosti člověk během sledování oblíbí a nějak tu necelou hodinu a půl přežije. 40%(13.1.2017)

• blondboss

Celkom milá animovaná verzia parodického príbehu o siedmich trpaslíkoch. Tu už ale tej paródie bolo výrazne menej ako v predošlých verziách a niektoré scénky boli výsostne trápne. Napríklad animovaná Snehulienka oblečená ako štetka - WTF? Animácie celkom fajn, ale v dnešnom digitalizovanom svete sa dalo vymyslieť aj niečo dychtivejšie. Celkový dojem podpriemerný, ale pre deti určite fajn. 40 %(31.7.2015)

• kocik1

Kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu? První cca tak 2 minuty mě zaujaly, čekala jsem srandu. No a dočkala jsem se Ein Kessel Buntes pro děti s poruchou soustředění. Diváka, kterému se nepodaří díky naprosto příšerné trhavé animaci přijít o zrak a díky pištění o sluch, připraví tato pohádka aspoň o vkus. Škoda promarněného nápadu, ale tohle se fakt dokoukat nedá.:-((9.10.2015)