7 trpaslíků

The 7th Dwarf

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2014, 88 min

• Terva

CITÁT - Bylo nebylo před dávnými časy ....... se narodilo mrně, které "bylo princeznou" .................. Je to plné klišé. Já bych to viděl jednodušeji - Jack měl princeznu píchnot jehlou rovnou (stejně jí pak p()chne), nemusel nikam utíkat, měl jí hned políbit (z pravé lásky) a bylobynebylo. Ále ne, tady prostě musí být i sedm trpaslíků. Hned, jak jsem viděl tu taneční choreografii ...trp7slíků... měl jsem v tom jasno. Tohle není pro mě, ale pro prcky. CITÁT - Báječný den.........(8.4.2015)

• zeromen

Takovou animovanou kokotinu jsem už léta neviděl. Dávám jen a pouze 2* za snahu a za to že to dělali sousedi ale i to si myslím že je to moc. Prostě animák nemá hlavu ani patu, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo zlostí brečet za vyhozené peníze. Hrozný a ubohý děj, již několikrát opakovaný a děsná animace na dnešní dobu. To už je pomálu lepší česká kravinka Kozí příběh. Jinak se omlouvám za jisté slovíčko.(2.6.2015)

• Adam_Musil

Převádět celkem vydařenou německou pohádku "7 Zwerge - Männer allein im Wald" do animované podoby nebyl dobrý nápad. Tento zmařený výtvor asi nejlépe charakterizuje slabá animace, dějová linka, zápletka a o scénáři, když vidím, kolik lidí se na něm podílelo, ani nemluvě. Nemám nic proti německým filmům, ale toto je snad jedna z nejhorších pohádek vůbec a ono nejnižší hodnocení mnou přisouzené bohužel odpovídá její celkové kvalitě.(12.4.2017)

Tento film je tady obecně hodně špatně hodnocený. Možná hlavně proto, že většina hodnotících pravděpodobně neviděla původních 7 trpaslíků z roku 2004. Tento film není pohádkou ani komedií. Je to parodie na pohádky. A jedině tak se to dá brát. Jelikož je to ale celkem zdařilá animace, a spousta vtipů se váže na první díl, není tak docela pochopená řekla bych. Původní hraný film mnohem lépe vystihuje absurditu této parodie, což je poznat snad na všem, včetně kulis. Nícméně i přes to, že jsem nostalgickou fanynkou, uznávám, že tento film je prostě béčkový. Tak dávám alespoň nostalgické tři hvězdy(26.3.2015)

• bankula

Hodinu a půl v kině ve snaze jakkoliv ze zabavit, jsem usilovně přemýšlel, kdy naposledy jsem viděl takovou infantilní a nesmyslnou sračku. A nepřišel jsem na nic. Fakt na to nechoďte, je to opravdu škoda peněz. Moje skrblictví se celou dobu pralo s mou sebeúctou. Mít pevnější vůli, zvednu se a z kina odejdu před koncem tak, jak to udělala asi polovina diváků v sále. V recenzích jsem se dočetl, že po deseti minutách budete mít chuť zabít tvůrce, ale nebude to možné, protože kolem vás bude kupa chichotajících se špuntů. No, musím uznat, že pravda je to jen z půlky. Chuť majznout Aljinovice tupým předmětem do temen, ta by byla, ale ti chichotající se špunti se jaksi nekonali. V sále bylo po celou dobu doslova hrobové ticho. A moje sedmiletá princezna z filmu dostala dokonce migrénu, kterou jsme museli doma rozhánět nějakým normálním animákem. Vůbec netuším, proč, když je film totální kokotina, se mnozí snaží odbýt to slovy o "filmu pro nejmenší". Nemylme se, vážení. Ti malí caparti nejsou po lobotomii. Škoda, že jsem si včas nevšiml, že se jedná o další skvost německé produkce, který dokonale pokračuje v germánské kinematografické tradici.(5.10.2014)