7 trpaslíků

The 7th Dwarf

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2014, 88 min

• Terva

CITÁT - Bylo nebylo před dávnými časy ....... se narodilo mrně, které "bylo princeznou" .................. Je to plné klišé. Já bych to viděl jednodušeji - Jack měl princeznu píchnot jehlou rovnou (stejně jí pak p()chne), nemusel nikam utíkat, měl jí hned políbit (z pravé lásky) a bylobynebylo. Ále ne, tady prostě musí být i sedm trpaslíků. Hned, jak jsem viděl tu taneční choreografii ...trp7slíků... měl jsem v tom jasno. Tohle není pro mě, ale pro prcky. CITÁT - Báječný den.........(8.4.2015)

• brzozin

Hodinu a půl v kině ve snaze jakkoliv ze zabavit, jsem usilovně přemýšlel, kdy naposledy jsem viděl takovou infantilní a nesmyslnou sračku. A nepřišel jsem na nic. Fakt na to nechoďte, je to opravdu škoda peněz. Moje skrblictví se celou dobu pralo s mou sebeúctou. Mít pevnější vůli, zvednu se a z kina odejdu před koncem tak, jak to udělala asi polovina diváků v sále. V recenzích jsem se dočetl, že po deseti minutách budete mít chuť zabít tvůrce, ale nebude to možné, protože kolem vás bude kupa chichotajících se špuntů. No, musím uznat, že pravda je to jen z půlky. Chuť majznout Aljinovice tupým předmětem do temen, ta by byla, ale ti chichotající se špunti se jaksi nekonali. V sále bylo po celou dobu doslova hrobové ticho. A moje sedmiletá princezna z filmu dostala dokonce migrénu, kterou jsme museli doma rozhánět nějakým normálním animákem. Vůbec netuším, proč, když je film totální kokotina, se mnozí snaží odbýt to slovy o "filmu pro nejmenší". Nemylme se, vážení. Ti malí caparti nejsou po lobotomii. Škoda, že jsem si včas nevšiml, že se jedná o další skvost německé produkce, který dokonale pokračuje v germánské kinematografické tradici.(5.10.2014)

Tradičně se musím brodit proti proudu tím zdejším bezduchým stádem... Myslím, že germáni dali amíkům pěkně na prdel!!! Mělo to švih, spád, lehkost, humor, energii, trochu dojemných scén, happy end a... A hlavně skvělou hudbu!!! A parádní 3D efekty!!! Postav mě zaujalo několik, hlavně drak a čarodějnice (Její písnička byla fakt super). Sněhurka a vlk s Karkulkou byli taky úžasní. Růženka, trpaslíci i Jack taktéž. Potěšilo i pár fórků pro dospěláky. Kinosálem se nesl smích a bylo vidět pohupování do rytmu písniček. S dcerou jsme odcházeli domů nadšeni. To je pro mě ten nejlepší důkaz povedené rodinné podívané. Jednoznačně plný počet bodů a už se tu, probůh, proberte!!! Je to fakt k zblití, jak tu stále stejní lidé vynášejí do nebes nekoukatelné blbosti a pohřbívají to, co se líbí a zastírají to kecy o pokleslém vkusu a podobně...(23.11.2014)

• MikO_NR_1909

Obtiažne sa mi vnára do príbehu, ktorý jednak dehonestuje slávny názov a robí z detí hlupákov. Neviem, prečo musia všetky tie hlášky a sprievodná dynamika každučkej scény symbolizovať akúsi falošnú vzpruhu šetrenia časom a cool(ový) happy-look. Ako by sa bola vytratila akákoľvek civilnosť charakterizácie, obavy o postavy, vlastnostné črty. Len chichoty, rehoty, krik. Vždy keď sa povie niečo na spôsob : „nesmí se to zkazit“, tak sa to samozrejme pokazí. Lenže tu sa pokazilo čosi úplne iné. O tých akože nečakaných sínusoidách humoru a nebezpečenstva radšej pomlčím.(26.3.2015)

Tento film je tady obecně hodně špatně hodnocený. Možná hlavně proto, že většina hodnotících pravděpodobně neviděla původních 7 trpaslíků z roku 2004. Tento film není pohádkou ani komedií. Je to parodie na pohádky. A jedině tak se to dá brát. Jelikož je to ale celkem zdařilá animace, a spousta vtipů se váže na první díl, není tak docela pochopená řekla bych. Původní hraný film mnohem lépe vystihuje absurditu této parodie, což je poznat snad na všem, včetně kulis. Nícméně i přes to, že jsem nostalgickou fanynkou, uznávám, že tento film je prostě béčkový. Tak dávám alespoň nostalgické tři hvězdy(26.3.2015)

• - Tvorcovia použili pre každého trpaslíka ako predlohu nejakú hereckú legendu, ako napríklad Kevina Jamesa, Stana Laurela, Bustera Keatona alebo Groucha Marxa. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Film má 80 postáv a 36 prostredí. Napríklad Dellamortina pevnosť je inšpirovaná chrámovou architektúrou v etiópskom meste Lalibela. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Jedná sa o tretí film z nemeckej série 7 trpaslíkov, avšak prvý animovaný. (figliar)