Od soumraku do úsvitu - Série 3

(série)

Epizody(10)

Yoshitsune

Pořádně epické zakončení, kromě toho, že seriál si udržel svoji kvalitu z druhé řady, tak přibylo pár nových věcí. Celá třetí řada je jednak víc hororová, je to tím že do týmu přibyl Tom Savini, který se podílel na vzhledu démonů a jiných monster který tady sou. Takže každý díl, má správný hororový nádech a poslední tři díly, sou pojaty, jako regulérní válka. Tom Savini si zde střihl o něco větší roli, a jeho postava hází jednu vtipnou hlášku za druhou. Druhou velkou věcí, je že bitky, sou zde zase o něco lepší, je to asi účastí Marka Zarora. Je to slušně a decentně ukončené, s možným návratem a nebo taky ne, konec nabízí obě dvě možnosti. ()

PKD

Tak tady se už jede na ostro a bez cavyků. A to jsem si myslel, že 2.s. je dost dobrá, hehe. No...je, ale na tohle nemá. Ustřelené či useklé hlavy, střeva, oddělené končetiny, svlékání obličejů z lebek a pod. piškuntálie. Ještě více velmi trefných vulgarismů, neskutečných bab, Toma Saviniho (který prohlásí, když vidí ono nádobíčko Sex Machinea v.2.0, že větší blbost ještě neviděl:) včetně Kate Fullerové, ze které se stala sexy temně rezavá dračice a nechala tu pobožnou holku z 2.s. daleko za sebou a stylové výpravy. Pokud by byla 4.s. tak to už by byl totální náser. Ani 1 slabý díl či vata. Ostatně s pouhými 10 díly za sérii, si to ani nemůžou dovoliti, jak to vidím já. Po velmi dlouhé době upířina, která se sledovala skoro sama.;-) Ve srovnání s tímto, jest ona pověstná filmová trilogie včetně předchozích sérií, něco na způsob dietního párku, heh. Čímž samoz. nechci snižovati jejich hodnotu, což by ostatně ani nešlo, když filmy beru jako naprostý základ. Zvláště tato série je něco jako westernovo předapokalyptický Supernatural, který jsem z toho cítil velmi silně, tak možná i proto, mi to tak sedlo. Kéž by všechny rozšiřující příspěvky ke slavným filmům, byly tak povedené, jako toto. Kdo ještě váháte, jděte do toho s tím, že jako já, můžete klidně začíti od 2.s. (kdo by chtěl ostatně sledovati na 10 dílů natažený remake 1.nepřekonatelného filmu, že?) a nic se vám nestane. A to, že pár dílů režíroval pán, co mi dal squellý Halloween 4, považuji již jen za třešničku na Xibalbském dortu. Posílám vzdušný (ale i jiný) polibek na adresu Eize Gonzálezové (kterou bych dle civilní fotky v životě nepoznal:) a Natalii Martinezové (jejíž role v novém the Stand byla asi administrativní nedopatření). Holky, na vás bych se mohl koukati furt. Na rozdíl od té planety opic např. z ´´Nadace´´. Rodriguezi a spol. palce (pokud mi ještě nějaké zbyly) nahoru. 1 ze seriálových (byť staršího data) prequápek tohoto roku. A to na tv s. obecně nejsem tak založen, jako na filmy. ()