Epizody(10)

Yoshitsune

Druhá řada, je už taková typická Mexická telenovela, je tady krev, zbraně, erotické scény, krásná auta, ženy sou oblečené v oblečení, které jim evidentně velice těsné a vznikají tady spojenectví, aby se vzápětí zrazovalo a každý hraje na všechny strany. Ale je to fakt super, i ten rozpad upírů, je lepší než v první řadě, akce je také o dost lepší a celé si to jde svojí vlastní cestou. K herecké sestavě, přibyli tři velké béčkové hvězdy Jeff Fahey, Gary Busey a Mexický terminátor, který se svým prkenným výrazem, který má už přes třicet let a poseká každý porost, ano velký Danny Trejo, si zde střihl roli, nekompromisního výběrce daní. No sem zvědavý na velké finále. ()

PKD

Nebylo to špatné. Ale přec jen jsem asi čekal trochu více erotického dusna a krve a vulgarismů. Přišlo mi to celkově docela dietní. Ovšem i tak série drží pevně pohromadě, sem tak nějaká popkulturní hláška či ironické macho prohlášení, které bylo vždy kořením celé film. trilogie.  A jelikož ji beru přece jen výše, než tento jinak ok pokus o svébytné rozšíření FDTD universe, tak uznávám jako písmo svaté 3.film a nikoli zdejší origin Santanicy P. Což ale ničemu nevadí. Kate mě od pol. série začala dosti srát, takže si nejsem jist, co si zatím mysleti o tom konci a Sex Machine v podání voj.Ace Levyho (tudíž si není absolutně podobný s orig.) byl totálně úchylný, že jsem ho nemohl i přes to všechno vyloženě nenávidět.;-) A + za to vysvětlení, co vlastně zn. ta jeho slavná zbraň. Závěrečná bitka v restauraci za měnícího se (dle situace) hudebního doprovodu, to už byl skoro 1.film. Docela originální byl ropný gejzír, ale tak trochu jinak.;-) Srhnutí, žádný zázrak, ale na dnešní hyperpitchoidní éru, to byl příjemný skoro až 90tkový závan (ten Rodriguez tam je znáti) dob dávno minulých, kdy drtivá většina ženských postav (a je fuk, zda je to matka s dítětem, nebo servírka) vypadala jako prvotřídní děvka či chlápek, který je něco mezi modelem a výběrčím daní či dle obleku agentem FBI a co vám klidně uřízně koule za to, že se na něj blbě podíváte. Jsem docela přequapen, že před 7 lety, mohlo něco takového nekorektního vzniknouti a ještě k tomu v US.  A to, že jsem 1.s. záměrně vynechal má logický důvod. Za 3.5 ()