Regresión

• Kanada

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

Španělsko / Kanada / USA, 2015, 106 min

SKvělí herci, dobře budovaná atmosféra i děj, že člověk vlastně do poslední chvíle neví, co se tam jako děje? No ale nakonec to bohužel vyšumnělo jaksi do ztracena a při pohledu zpět vám množství scén a dialogů připadné přinejmenším zvláštních. A krimi filmy (i ty lehce řízlé hororem) musí stát na logičnosti, jinak to prostě není ono. A paksenení čemu divit, že to tu má jen 57%...(16.4.2016)

Dvaja moji obľúbení užívatelia hodnotia tak ako ja, čo mi dáva aspoň malú satisfakciu za to, že je Regression na csfd celkom podhodnotený. Nie sú to bezchybné štyri hviezdy, po pravde som miestami nad nimi váhal, pretože od Amenábara čakám omnoho precíznejšiu réžiu, ktorá si rada pohráva s detailami a nenechá diváka počas celého filmu dýchať, čo sa pri jeho najnovšom počine nedialo, ale atmosfericky a námetovo sa mi jednoducho nadmieru pozdával. Dajme tomu, že takých 70%. Ale sú to štyri hviezdy s privretými očami, takže pozor, Alejandro, nabudúce hodnotením prísnejšie!(5.2.2017)

• Yoshitsune

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu šel s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene.(16.1.2017)

Na horůrek "Regression" jsem se díky obsazení Ethana Hawkeho a Emmy Watson těšila velmi, ale bohužel příběh by zajímavý zhruba do poloviny.. Potom si už divák lehce domyslí jak to všechno skončí.. Pointa je sice zajímavá, ale nevypiplaná, takže nedodá publiku kvalitní uspokojení.. Ethan hraje konstantně a Emma byla bohužel spíš horší než lepší, zejména ve scénách na konci filmu.. Dalo se, ale bohužel neukojilo hlad po kvalitním bububu snímku..(14.4.2016)

• Lukoboss

Od začátku to působí jako takovej správnej a oldchoolovej mystery-thriller, jaký se točily v 80. a 90. letech. To už se dneska moc nevidí, atmosféra je řádně pochmurná a dojde i na nějaký to mrazení v zádech. Zádrhel ale nastává, když se zaměříme za závěr (tzn. to důležity rozkrytí a odhalení, popř. satisfakce) a pak na herce. Nebýt E. Hawkea, ani bych si skoro nepamatoval, kdo že to tam vlastně pořádně hrál. E. Watson má ve výsledku roli vcelku malou a v podsatě neukáže jinou hereckou pózu než zaslzenou a trochu vystrašenou pubošku. Tudíž to Ethan táhne na svých bedrech, a musím říct že vcelku obstojně. Ale jak se víc a víc dostáváme k závěru a blíží se to "ohromující" finále, který každej divák čeká, zjistíme, že vlastně ani nebylo na co čekat. Bohužel, tak to je, vyšumělo to. Bez spoileru to jde těžko vysvětlit, ale stojím si za tím.(21.11.2016)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)