Regresión

• Kanada

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

Španělsko / Kanada / USA, 2015, 106 min

Dosť dobrý film. Pozeral som to hlavne kvôli Emme Watson, ktorá za hriech rozhodne stojí. Ale najzaujímavejší je tu Ethan Hawke, z ktorého sa počnúc Sinistzerom z ničoho nič stal dobrý herec. Regression je pomalé, atmosferické, premýšlavé, miestami napínavé až hororové (aj keď horor to rozhodne nie je). Ale rozhodne nie nudné. Ja dávam za 4* a cítim sa ako mimozemšťan okolo ostatných hodnotení.(28.2.2016)

Ale jo, líbilo se mi to, dobrý (a krom toho si myslím, že je to tady strašně podhodnocený, ale chápu, že ten konec nemusí sednout úplně každému, což je asi ten největší problém). Zápletku to má zajímavou – i konec – a herecky je to bezchybné. Ethan Hawke je sice fajn, ale profesor Lupin je prostě lepší. Ani on ale nemá na svojí bývalou žačku, úžasnou a okouzlující Emmičku, jejíž roli v tomhle filmu považuji za jednu z jejích nejlepších. Neotřelý solidní a zručně natočený thriller, který sice na jednu stranu nepatří k žádným veledílům, ale mě se líbil, neboť má i povedenou atmosféru a na tu, jak už asi víte, já hodně dám. A pro ty, kdo netuší – je to chytrý film, až nečekaně chytrý, je taky poměrně náročný (to znamená vůbec ne jednoduchý) a je po všech stránkách vymazlený. Libilo se mi to, nečekaně skvělý zážitek. 75%.(9.6.2017)

V skutočnosti veľmi zaujímavý a zjavne dosť nepochopený film. Amenábar si po Hlase mora a Agore opäť zobral na mušku nejakú "kresťanskú traumu", tentoraz vieru v satanistické sekty. A opäť ju šikovne rozkladá a ponúka racionálne vysvetlenia, vnáša do hystérie hlas rozumu. To všetko zabalené do štýlového retro satanského thrilleru s veľmi precíznou vizuálnou stránkou. Nemá to tú údernosť ako predchádzajúce režisérove filmy, ale rozhodne je zaujímavé sa nad všetkým zamyslieť. Aj nad tézou, že Satan vyhrá v okamihu, keď nás donúti uveriť, že neexistuje.(31.1.2016)

• Yoshitsune

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu šel s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene.(16.1.2017)

• tron

Áčkarskí tvorcovia (Amenábar, Hawke, Watson, Thewlis) verzus béčkarsko-céčkarský scenár, ktorý som vôbec nepochopil. Strašne ťažkopádny, hrozne nezáživný, mdlý a nudný mix trileru, hororu a pseudo sektárskej mysterióznej drámy. Absolútne som sa nechytal, netušil som, o čo ide, prečo sa deje to, čo sa deje a bol som z toho tým pádom znechutený, otrávený a rozhodený. Takmer dve hodiny mdlého pekla, v ktorom ma nezaujalo NIČ. Žiadna postava, žiadny dialóg, ani len jedna jediná scéna. Nič. Proste nula bodov. Zero. Nechápem, ako TOTO mohli nakrútiť TAKÍ ľudia. Príšerný prepadák. Neviem, prečo dávam až 20%. Pobavili ma len dve veci, ale žiadna nemá nič spoločné s prípadnými kvalitami snímky. Prvá. David Thewlis v jednej scéne tvrdiaci „Obávam sa, že neviem nič o satanizme.“ David Thewlis kedysi hral v remaku Prichádza Satan. Druhá. Thewlis a Watson v jednej scéne. Povedal niekto Harry Potter?(7.2.2017)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)