Regresión

• Nizozemsko

Regression

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

Španělsko / Kanada, 2015, 106 min

Minnesota, 1990. Taťulda, silný křesťan, měl zneužívat svou dceru. Hodlá spolupracovat s policií, jenže si nic nepamatuje. Tvůrce výtečného Hlasu moře si zřejmě řekl, že pojmy jako napětí, spád nebo atmosféra nechá v klidu spát. Když se v minulosti posadil za kameru, a nezáleželo úplně na žánru, stálo to za to. Nevyznám se v tom, jak chtěl, aby tenhle kus na diváka působil, ale mě tak nějak minul. Béčková zápletka, solidní herci a malý film, který mezi velké kluky nepatří.(5.2.2016)

Ďábel. Kdyby neexistoval, museli bychom si ho snad vymyslet… Pozor! Amenábar se vás snaží zmást, stejně jako to dělá ten rohatý chief executive officer pekla. Dvojice Hawke a Thewlis je zárukou jisté herecké úrovně, kriminální i thrillerové struny dostatečně rezonují, regrese slouží jako přenášeč traumat a pak přijde pointa. Dech vám nevyrazí, ale ani s ní nechcete vyrazit dveře. Pouze v těch dveřích stojí a záleží jen na vás, jestli ji pozvete dál.. P.S.: Okamžitě propusťte Charlese Mansona! Vrahem Sharon Tate je ta babka z reklamy na instantní polévky..!(9.2.2016)

Dvaja moji obľúbení užívatelia hodnotia tak ako ja, čo mi dáva aspoň malú satisfakciu za to, že je Regression na csfd celkom podhodnotený. Nie sú to bezchybné štyri hviezdy, po pravde som miestami nad nimi váhal, pretože od Amenábara čakám omnoho precíznejšiu réžiu, ktorá si rada pohráva s detailami a nenechá diváka počas celého filmu dýchať, čo sa pri jeho najnovšom počine nedialo, ale atmosfericky a námetovo sa mi jednoducho nadmieru pozdával. Dajme tomu, že takých 70%. Ale sú to štyri hviezdy s privretými očami, takže pozor, Alejandro, nabudúce hodnotením prísnejšie!(5.2.2017)

Je to chytrej film, blbej film nebo jakej je to vlastně film? Úplně si Amenábara představuju, jak se při psaní scénáře místama za břicho musel popadat, když si představoval diváky. Škoda, že průběh není moc zábavný a nějaká pořádná katarze taky neproběhne, tudíž to přehodnocovací finále nemá takovou sílu. Ale jednou za čas je potřeba podobný trik zkusit a trochu respektu si za tu odvahu tenhle Španěl určitě zaslouží.(24.1.2016)

Dosť dobrý film. Pozeral som to hlavne kvôli Emme Watson, ktorá za hriech rozhodne stojí. Ale najzaujímavejší je tu Ethan Hawke, z ktorého sa počnúc Sinistzerom z ničoho nič stal dobrý herec. Regression je pomalé, atmosferické, premýšlavé, miestami napínavé až hororové (aj keď horor to rozhodne nie je). Ale rozhodne nie nudné. Ja dávam za 4* a cítim sa ako mimozemšťan okolo ostatných hodnotení.(28.2.2016)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)