Regresión

• Kanada

Regression

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

Španělsko / Kanada, 2015, 106 min

Amenábar má řemeslo pořád v malíku. Ten film vypadá skvěle, ma zajímavou mysteriózni atmosféru a navrch všude skvělýho Ethana Hawkea s možná nahou Hermionou. Bohužel je tu ten scénář, kterej si někdo vytáhl z ...... a pro filmaře takového kalibru, jakým Amenábar bezesporu je, je skoro az nedůstojný.(14.3.2016)

Úprimne som z filmu dosť sklamaný. Myslel som si, že to bude oveľa lepší hororový nášup s vynikajúcou Emmou Watson a Ethanom Hawkom. A aby som rovno nekritzoval, tak poviem, že obaja sú veľmi dobrí herci a vedia svoje postavy správne podať. Atmosféra filmu je tiež celkom fajn, no všetky problémy tohto filmu ležia na jednom obrovskom probléme. A tým je otázka, ktorú si budete klásť úplne od začiatku - "Čo bude zvratom celého filmu?" Budete mať v hlave rôzne teórie, a všetky vás budú privádzať tým istým smerom. Myslím si, že myšlienka vsugescie myšlienok, že im človek uverí ako spomienky je celkom dobrá, ale aj toto sme videli už spracované oveľa lepšie vo filme ako je Inception. A môžeme urobiť argument, že tam sme nemali satanistické myšlienky ale pointa je nakoniec tá istá. Okrem toho si priznajme všetci narovinu jednu dôležitú vec. Film je viac thriller než horor a žiadne veľké ľakačky si tu neužijeme. A pri námete si hovorím... prečo z toho neurobili horor? Prečo museli ísť cestou thrilleru, ktorý sa snaží niečo vybudovať, ale reálne padá na svojom vlastnom najväčšom probléme, že očakávame zvrat. Jednoznačne to chcelo spracovať trošku inak. Malo sa to menej snažiť dať filmu vlastnú inteligenciu a rozum a radšej do toho ísť hororovou cestou. Záver ešte musím skritizovať, že pointa, ku ktorej sme sa nakoniec dostali je podľa mňa skutočne biedna. A spracovaná nie veľmi nápadito. Okey. Kritizoval som film už dostatočne dlho. Čo sa mi na ňom páčilo. Okrem faktu, že Ethan Hawke a Emma Watson sú skvelí. Musím povedať, že hudba je skvelá a niektoré sny nášho hlavného hrdinu sú spracované dobre. Páči sa mi aj to, že sa to odohráva v roku 1990 a nemáme tu žiadne moderné hračičky. Niektoré dialógy sú skvelé a vidieť paranoju Ethana Hawka stojí za to. Okrem toho si myslím, že ani režisérsky nie je film odfláknutý. To na čom najviac padá je jeho scenár, ktorý by chcelo prepísať a dať do toho viac tajomna a napätia. A viac strachu. Pre mňa je "Regression" ukážkou toho (ako J*A*S*M* povedal vo svojom komente), že tu máme film s áčkovým obsadením ale absolútne béčkovým scenárom s brakovou satanistickou báchorkou. To je skutočne to, čo tento film najlepšie vystihuje. Hodnotenie: C(26.1.2016)

• Havaj8

Ani zvučná jména nedělají dobrý film. Emma Watson navíc hrající v jejím věku 17-letou dívku, zvláštní volba. Tohle detektivní satanistický drama, kde se vlastně chodilo jenom sem a tam, mě vůbec neoslovilo. Dokoukal jsem to jenom s přáním, ať už se stane něco zajímavýho a děsivýho. Ať přijde aspoň naložený finále. Ale to, jakým stylem ten případ vyřešili, nemá konkurenci. Přitom ty satanisti s bílejma obličejema a kapucema nás mohli pronásledovat ještě několik dní, kdyby byli správně využití. Ale oni se tam objevili jenom párkrát a pro člověka, co očekával horor, přišlo zklamání.(16.7.2017)

V skutočnosti veľmi zaujímavý a zjavne dosť nepochopený film. Amenábar si po Hlase mora a Agore opäť zobral na mušku nejakú "kresťanskú traumu", tentoraz vieru v satanistické sekty. A opäť ju šikovne rozkladá a ponúka racionálne vysvetlenia, vnáša do hystérie hlas rozumu. To všetko zabalené do štýlového retro satanského thrilleru s veľmi precíznou vizuálnou stránkou. Nemá to tú údernosť ako predchádzajúce režisérove filmy, ale rozhodne je zaujímavé sa nad všetkým zamyslieť. Aj nad tézou, že Satan vyhrá v okamihu, keď nás donúti uveriť, že neexistuje.(31.1.2016)

• TheDon

Éčko Epická etuda ezoterické Emmy a erudovaného eféba Etana Eaglea. Éterická Emma enormně evokuje Etanovi elevativní erekci. Etanův eden Emmu ekluje. Egoistická Emma erekci efektivně eliminuje. Enyvej elektrony explodují a Etan euforicky ejakuluje. Ejakulát ejektován endogenně. Emetická, elastin empty entita exituje. Etanův elán emočně eroduje. Emma, Etanova enigma. Error ! Enervativní enema Etanova encefalonu. Extrémně exkrementní ending. 45% P.s.: everlasting ego :) E ! E(26.1.2016)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)