Pyramida

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara
  • BoredSeal

Jako milovník starověkého Egypta, co si kdysi užíval na Amize hru Waxwork s úžasným zabijáckým bludištěm v dobové pyramidě, bych měl asi skákat do stropu. Bohužel je tento horor z podobně sexy prostředí naprosto debilní. Už trochu znejistíte u nějakého počátečního oznámení, že film jsou dokumentární záběry, které se našly po zmizení filmařů, takže dík za spoiler a jakýsi ochablý pokus o Blairwitch Projekt, na který se stejně film brzo vykašle. Postavy se chovají naprosto debilně, hrají je nesympatičtí lidé a jediný důvod, proč nefandit silám zla v jejich rychlé popravě je opatrnost, aby zlo nebylo ještě větší debil. A je důvod se obávat, příšery jsou laciné a nudné. Nebudeme se ani bavit o znásilnění egyptské mytologie. Asi každých deset minut jsem doufal, že raději usnu, abych nemusel poslouchat klišovitou ječící hysterku nebo sledovat další dementní číslo. Nezapomenutelná je scéna smrti jedné z postav, kde se tým blbců tři minuty pokouší tahat fatálně penetrovanou slečnu z kůlu a věří, že jí bude líp, aby pak usoudil, že stejně vlastně bude víc krvácet - aspoň ten egyptolog snad kurs první pomoci někde na střední škole snad měl. Úplně promrhaná šance natočit dobrý horor z pyramidy.(18.2.2017)

Ale docela dobrý to bylo! Na to, že se jedná o můj neoblíbený subžánr "found footage" (tady opravdu spíš takový "polo-ff"), to docela ušlo. Co se mi na tom zamlouvalo, tak způsoby úmrtí a utrpení postav a závěr, asi tak těch 15 min je docela slušný peklo ... Na druhou stranu jsem se musel smát tomu, "PROČ PROBOHA "FF" V PYRAMIDĚ NENATOČIL NĚKDO UŽ DÁVNO NA ZČÁTKU "FF" ÉRY????" :-DDD ---. vždyť pyramida jak známo nabízí samotným prostředím, po lese, snad nejvhodnější prostředí pro tento horor!! No, došlo to někomu až po desítkách let, vtipné ... :))(9.3.2015)

• majo0007

Nie, nie! Bohužial som čakal od spolupráce Levasseura a Aju kvalitnejšie sústo, ale zostalo len pri želaní. FF žáner už dávno skapal, očividne chcel tvorca natočiť celuloidový film, ale "kde nejsou prachy, ani prase nežere". Vyplývajú z toho aj záverečné CGI, ktoré Vám pripadujú ako zlý vtip alebo paródia na Kalibosa z Harryhausenovho Súboja Titanov z roku 1981 v technike Stop Motion! Pochované v pyramíde!(10.3.2015)

Docela dlouho jsem pátral v paměti po nějakém hororu, který by se odehrával v egyptské pyramidě. Kdejaká mumie pobíhající po Paříži či faraonská kletba, to už tu bylo x krát, ale na čistě pyramidální záležitost jsem si nevzpomněl. A tak jsem se docela těšil a musím říct, že zklamaný nejsem. Prostředí pyramidy bylo zachyceno celkem věrně, ten polo FF formát byl také vhodně zvolený a pětice budoucích obětí se nechovala jak parta kokotů, což je u FF neobvyklý jev. Líbily se i pastičky, byť nebyly nijak důmyslné a potěšily i kočky, ačkoliv bylo vidět, že film trpí nedostatkem financí. A to se odrazilo především v závěru, kdy sice chválím nápad s vysvětlením, co že to v pyramidě řádí, ale forma byla bohužel až moc nízkorozpočtová. Nicméně Lavasseur ukázal, že mu jdou nejen scénáře, ale dokáže si poradit i s režií, tak třeba do něj příště někdo investuje víc. I tak je ale Pyramida nadprůměrně zábavná. 70%(9.3.2015)

• Le_Chuck

Festival retardovaných rozhodnutí, bez atmosféry, bez napätia, bez nápadu. Taký As Above, So Below tiež nebolo žiadne terno, ale aspoň bolo vidno snahu divákovi niečo ponúknuť. The Pyramid je radová sračka, ktorej 9% na Tomatometri je tento krát úplne adekvátnych. Niečo ako verbalov komentár... bezobsažná vykopávka. Zaokrúhlených 10%.(9.5.2015)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)