Pyramida

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara
  • peter12

Film začal štandardne, len nežné otukavačky, nič výnimočného a ten stav trval dosť dlho. Čakal som, že kamera toho veľa neukáže, ale ukázala, ešte menej ako som očakával. Originalita skoro žiadna, podobných filmov je veľa a aj lepšie spracovaných. Je tu niekoľko atmosferických momentov a aj napätie sa tu objavuje, len ho nieje až tak veľa. Veľmi vlažný FF projekt, kde postavy tej logiky veľa nepobrali a scenár mal dosť zlý deň. Ten finálny blok bol strašne srandovný aj keď tvorcovia to mysleli asi vážne. Práve to ešte znížilo úroveň tohoto filmu i moje celkové hodnotenie.(17.8.2015)

• JohnCZ

Začátek hodně zajímavej: tajemná pyramida, sympatické postavy a celkově egyptské prostředí. Při studování hieroglyfů a různých obrázků jsem si nemohl nevzpomenout na Stargate, ale jakmile film odhaluje nechutně digitálního záporáka, atmosféra jde úplně do kytek. Potenciál, který tenhle námět nabízí, zůstal kdesi pohřben spolu s logickým chováním postav.(21.3.2015)

Russell Edgington se spolu s partou ostatních archeologů vydá na průzkum jedné starobylé pyramidy. Ostatní členy tvoří jeho sexy dcera, další sexy holka, jeden Brit a týpek, který má s sebou Wall-E:) The Pyramid funguje na osvědčených postupech klaustrofobických underground hororů, s tradičními lekačkami a dohadováním postav o tom, co kdo bude a nebude dělat. Nejúsměvnějším prvkem v tomto "jakože" Found Footage hororu, je to vtipné CGI cvičení, jako vystřižené z kurzů pro začátečníky. Zejména takový Anubis se docela ještě dal. Ovšem jen do chvíle, kdy mu kamera zamířila přímo do ksichtu. Člověk by si i řekl, že v tom byla jistá roztomilost a dětinská naivita, jako z pohádky. Ale co, asi nezbylo dost peněz. Takže nakonec mi z toho vychází, že jediný hlavní problém, který tato výprava měla, bylo to, že postrádali někoho, jako je Rick O'Connell, Evelyn a Jonathan:)(30.5.2015)

• bourec

Zajímavý sledovat hodnocení Livingvředa,protože vždycky,když film alespoň trochu stojí za to,tak dá odpad,a srágorkám palí do plnejch.Jen jestli nejsi nemocnej.Tohle bylo pozitivní jen zajímavou lokací,jenže režisér z toho nevycedil vůbec nic,druhou půlkou filmu,a tim zjizvenym klokanem (asi vod Botiče)to pak posral nadobro.Kravinka,kterou nevidět,nic se neděje.40%.P.S.Koukám,žes to sjížděl s Verbalem.Dětičky se našli.(10.8.2016)

• Gilmour93

V okamžiku, kdy se to z tuctového chození temnými chodbami překlopí do „Jak digitální pejsek s kočičkami myli archeology podlahu“, nemusím být ani kovaný Plzeňák, abych dobře věděl, že tuten Chamon se z toho smíchy zakucká, až z něj vyletí balzamovací palmové víno. Pochválit snad lze jen pokusy o humorná odlehčení, v ostatních aspektech se tenhle egyptologický found-footage hybrid pohybuje na hranici braku. Ashley Hinshaw v roli archeoložky Nory byla přesvědčivá asi jako Kathy Bates u striptérské tyče..(12.3.2015)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)