Pyramida

Horor

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara

Ale docela dobrý to bylo! Na to, že se jedná o můj neoblíbený subžánr "found footage" (tady opravdu spíš takový "polo-ff"), to docela ušlo. Co se mi na tom zamlouvalo, tak způsoby úmrtí a utrpení postav a závěr, asi tak těch 15 min je docela slušný peklo ... Na druhou stranu jsem se musel smát tomu, "PROČ PROBOHA "FF" V PYRAMIDĚ NENATOČIL NĚKDO UŽ DÁVNO NA ZČÁTKU "FF" ÉRY????" :-DDD ---. vždyť pyramida jak známo nabízí samotným prostředím, po lese, snad nejvhodnější prostředí pro tento horor!! No, došlo to někomu až po desítkách let, vtipné ... :))(9.3.2015)

• *CARNIFEX*

Skupina amerických archeológov objaví v Egypte pod veľkou vrstvou piesku neznámu pyramídu. Vstupom do doposiaľ neprebádaného, podzemného priestoru prichádzajú do kontaktu s históriou tamojšieho národa, ale i krutou kliatbou, ktorá niekoľko storočí čaká na svoje znovuzrodenie. Súhlasím s "G.G." Dá sa povedať, že ide o kombináciu klasicky spracovaného snímku a "F.F." Ja osobne mám tento druh filmov rád, aj keď sa miestami zdá, že je nápad s fiktívno autentickým pohľadom maximálne vyčerpaný. Téma s pyramídou je bezpochyby viac ako zaujímavá, takže človek si napriek zábranám pred sklamaním predsa len pripúšťal, že by nemuselo ísť o úplnú katastrofu. "The Pyramid" je vrátane správania či konania postáv, rovnako prihlúpy snímok ako jeho takmer totožný predchodca, "As Above So Below". Dá sa povedať, že ani jeden z nich si nie je nič dlžný. Oba majú svoje silnejšie i slabšie pasáže, v oboch sa zrodilo pár dobrých nápadov. Nebyť pár digitálnych prešľapov, možno by som sa na tie tri hviezdy dal aj ukecať. Pokiaľ niekoho láka niečo "podobné" s uzavretým priestorom bez možnosti úniku, odporúčam o triedu lepší, "banícky" BENEATH - 50%.(6.3.2015)

• Rakosnicek77

Tohle byla taková variace na Vetřelec vs. Predátor 1 a V Podzemí. Já prostě tyhle baterkové tunelové honičky vůbec nemusím. Za prvé toho i při nejlepší kvalitě obrazu moc nevidíte, vyjma občasného mihotu čehosi, ve svitu baterky a za druhé si neumím užít film na základě řevu, ječení a jiných zvukových projevů, kterejma jsou tyhle počiny vrchovatě napěchované! Bylo to úplně o ničem a každý schopnější kameraman, tohle zmákne natočit ve sklepě paneláků, nadneseně řečeno. Kdy už se neschopnost natočit pořádný horor, přestane maskovat zahalením do tmy? Horor přece neznamená temno! Jedna hvězda, za totálně podělaný námět.(11.3.2015)

V lete roku 2013 objavila skupina amerických archeológov, hlboko v púšti, štyristo kilometrov od Káhiry, atypickú pyramídu. Je to obrovský trojstenný ihlan zaviaty pieskom. Čiastočne odkryjú jeho vrchol a narazia na vstupnú chodbu. No ich výskum začne ohrozovať občianska vojna. Dostanú príkaz, aby opustili Egypt. Rozhodnú sa, že ešte pred odchodom vstúpia do útrob pyramídy. Rýchlo prídu na to, že to bolo veľmi zlé rozhodnutie. Za svoju zvedavosť musia zaplatiť tú najvyššiu cenu. ***(25.6.2016)

• mrx.friend

OMG, a je to tu zas! Digitální záběry snižujou zážitek z jakž takž dobrýho FF hororu na samý dno pyramidy. Když vim, že nemam zrovna hobití rozpočet, tak se do toho neseru! Anubis, Osiris (nebo se kterym egyptskym bohem jsme to ve filmu měli nakonec co do činění) a Sphynx kočky by ostatně vypadali úplně nejlíp, kdyby se využilo jenom trocha šikovných masek, kostýmů a make-upu a počítačová technologie se nechala dál zasypávat prachem. Herci jsou příšerní, jejich postavy docela taky, ale líbí se mi ten nápad, kam byly děj a mytologie zasazeny tentokrát. Navíc nemá Pyramida špatný postery :)(3.5.2015)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)