Pyramida

Trailer 1

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

Trailer 1

rollman1

Minule tu byl Roth s Clownem, teď máme Aju s pyramidou. The Pyramid nemá nějaký zásadní příběh, kde by se čekalo na důležité zvraty atd. Je to klasické half Found-Fottage se vším všudy, s tím rozdílem, že tentokráte máme na obrazovkách zajímavé prostředí, které se však nepodařilo vytěžit na maximum. Svou atmosféru to určitě má. Pyramida má mnoho temných a zajímavých zákoutí. Nechybí nějaké pasti, ikdyž jich mohlo být více, také nějaké mordovinky se najdou, přestože to není zrovna nejlépe zpracované, vyloženě Vás to nenaštve. Ani shaky-Cam se nekoná a co má divák vidět, tak vidí opravdu dobře. Nepotěší jen absence lekaček a klasický konec. Podle mě se ale jedná o kvalitní horor, který své otáčky rozjíždí velice rychle a nepustí diváka až do konce. Nebýt trošku odfláklých efektů, dalo by se uvažovat i o vyšším hodnocení, ale i tak se dá určitě snímek doporučit. Velice silné 3* ()

Kudly4

Čekal jsem nějakou duchařinu, ale to co jsem nakonec dostal, mě hodně překvapilo. Při sledování jsem si vzpomněl na Pod zemí, které bylo o třídu děsivější, ale i tohle je solidní nadprůměr. Je tu několik infarktových lekaček, dojde i na vynikající Gore ! (vyrvání srdce top), atmosféra hodně slušná, monstrum vypadalo dost děsivě a finále, které nekončí happy. Za mě dost dobrý a k nočnímu zhlédnutí ideální volba. Určitě si to v budoucnu pustím ještě jednou. ()

bourec

Zajímavý sledovat hodnocení Livingvředa,protože vždycky,když film alespoň trochu stojí za to,tak dá odpad,a srágorkám palí do plnejch.Jen jestli nejsi nemocnej.Tohle bylo pozitivní jen zajímavou lokací,jenže režisér z toho nevycedil vůbec nic,druhou půlkou filmu,a tim zjizvenym klokanem (asi vod Botiče)to pak posral nadobro.Kravinka,kterou nevidět,nic se neděje.40%.P.S.Koukám,žes to sjížděl s Verbalem.Dětičky se našli. ()

Thomassi

Při pohledu na cover filmu si člověk řekne, že to bude klasická egyptská naháněčka v útrobách pyramidy v podání nějaké neprávem oživlé mumie. Ono se tomu tak do půlky filmu dá i věřit, pak se ale z mumie vyklube mohutný Anubis vážící duše nečistých a rázem má celý příběh jiný nádech. Nemyslím si, že je to vyloženě špatný film, pro ty, co mají rádi horory to může být celkem i překvapení. Osobně jsem si ho užil, i když potenciál se dal využít i lépe. Příběhy ze starověkého Egypta, ať už klasické nebo hororové, mám rád. A toto dílo není výjimkou. Lepší tři hvězdy. ()

*CARNIFEX*

Skupina amerických archeológov objaví v Egypte pod veľkou vrstvou piesku neznámu pyramídu. Vstupom do doposiaľ neprebádaného, podzemného priestoru prichádzajú do kontaktu s históriou tamojšieho národa, ale i krutou kliatbou, ktorá niekoľko storočí čaká na svoje znovuzrodenie. Súhlasím s "G.G." Dá sa povedať, že ide o kombináciu klasicky spracovaného snímku a "F.F." Ja osobne mám tento druh filmov rád, aj keď sa miestami zdá, že je nápad s fiktívno autentickým pohľadom maximálne vyčerpaný. Téma s pyramídou je bezpochyby viac ako zaujímavá, takže človek si napriek zábranám pred sklamaním predsa len pripúšťal, že by nemuselo ísť o úplnú katastrofu. "The Pyramid" je vrátane správania či konania postáv, rovnako prihlúpy snímok ako jeho takmer totožný predchodca, "As Above So Below". Dá sa povedať, že ani jeden z nich si nie je nič dlžný. Oba majú svoje silnejšie i slabšie pasáže, v oboch sa zrodilo pár dobrých nápadov. Nebyť pár digitálnych prešľapov, možno by som sa na tie tri hviezdy dal aj ukecať. Pokiaľ niekoho láka niečo "podobné" s uzavretým priestorom bez možnosti úniku, odporúčam o triedu lepší, "banícky" BENEATH - 50%. ()

• Ačkoli investoři původně očekávali, že film na domácím trhu vydělá více než 20 milionů amerických dolarů, vydělal necelých 2,8 milionu dolarů. (Homerking)
  • Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)