Pyramida

Horor

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara

Docela dlouho jsem pátral v paměti po nějakém hororu, který by se odehrával v egyptské pyramidě. Kdejaká mumie pobíhající po Paříži či faraonská kletba, to už tu bylo x krát, ale na čistě pyramidální záležitost jsem si nevzpomněl. A tak jsem se docela těšil a musím říct, že zklamaný nejsem. Prostředí pyramidy bylo zachyceno celkem věrně, ten polo FF formát byl také vhodně zvolený a pětice budoucích obětí se nechovala jak parta kokotů, což je u FF neobvyklý jev. Líbily se i pastičky, byť nebyly nijak důmyslné a potěšily i kočky, ačkoliv bylo vidět, že film trpí nedostatkem financí. A to se odrazilo především v závěru, kdy sice chválím nápad s vysvětlením, co že to v pyramidě řádí, ale forma byla bohužel až moc nízkorozpočtová. Nicméně Lavasseur ukázal, že mu jdou nejen scénáře, ale dokáže si poradit i s režií, tak třeba do něj příště někdo investuje víc. I tak je ale Pyramida nadprůměrně zábavná. 70%(9.3.2015)

• honajz

Pro mne osobně zklamání - výprava byla docela chabá, když to srovnám třeba s As Above, So Below, a podobně i myšlenkově to bylo poněkud tupé. Zkušení vědci se postupem času chovají jak pubertální děti na výletě, místo aby hledali východ v klidu, zastavili se, místo toho zmateně pobíhají. Vojáka se nezeptají rovnou, jak se tam dostal. A samotný egyptský bůh je spíše výsměchem. Čekal jsem daleko víc, tohle bylo jak papundeklové českotelevizní pohádky, a obyčejná vyvražďovačka o ničem navíc.(5.4.2015)

• Rakosnicek77

Tohle byla taková variace na Vetřelec vs. Predátor 1 a V Podzemí. Já prostě tyhle baterkové tunelové honičky vůbec nemusím. Za prvé toho i při nejlepší kvalitě obrazu moc nevidíte, vyjma občasného mihotu čehosi, ve svitu baterky a za druhé si neumím užít film na základě řevu, ječení a jiných zvukových projevů, kterejma jsou tyhle počiny vrchovatě napěchované! Bylo to úplně o ničem a každý schopnější kameraman, tohle zmákne natočit ve sklepě paneláků, nadneseně řečeno. Kdy už se neschopnost natočit pořádný horor, přestane maskovat zahalením do tmy? Horor přece neznamená temno! Jedna hvězda, za totálně podělaný námět.(11.3.2015)

V lete roku 2013 objavila skupina amerických archeológov, hlboko v púšti, štyristo kilometrov od Káhiry, atypickú pyramídu. Je to obrovský trojstenný ihlan zaviaty pieskom. Čiastočne odkryjú jeho vrchol a narazia na vstupnú chodbu. No ich výskum začne ohrozovať občianska vojna. Dostanú príkaz, aby opustili Egypt. Rozhodnú sa, že ešte pred odchodom vstúpia do útrob pyramídy. Rýchlo prídu na to, že to bolo veľmi zlé rozhodnutie. Za svoju zvedavosť musia zaplatiť tú najvyššiu cenu. ***(25.6.2016)

Pátraní v katakombách nově nalezené Pyramidy, zní jako poutavá látka, především neokoukaná a těšil jsem se, co všechno se z toho vyvrbí. Od začátku to celé vypadá dobře, lekačky fungují a napětí umí tvůrci pěkně stupňují. Celý horor má, to co mít má až do konce, až na úplný závěr, kde docházejí maličko nápady. Největším problém a dost zásadní je postava samotného Anubise, jehož postava se digitálně vůbec nepovedla a možná bylo záhodno udělat čistě masky. Je to škoda, neboť celý moster horor to hodně sráží......6/10(7.3.2017)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)