Pyramida

Horor

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara

Russell Edgington se spolu s partou ostatních archeologů vydá na průzkum jedné starobylé pyramidy. Ostatní členy tvoří jeho sexy dcera, další sexy holka, jeden Brit a týpek, který má s sebou Wall-E:) The Pyramid funguje na osvědčených postupech klaustrofobických underground hororů, s tradičními lekačkami a dohadováním postav o tom, co kdo bude a nebude dělat. Nejúsměvnějším prvkem v tomto "jakože" Found Footage hororu, je to vtipné CGI cvičení, jako vystřižené z kurzů pro začátečníky. Zejména takový Anubis se docela ještě dal. Ovšem jen do chvíle, kdy mu kamera zamířila přímo do ksichtu. Člověk by si i řekl, že v tom byla jistá roztomilost a dětinská naivita, jako z pohádky. Ale co, asi nezbylo dost peněz. Takže nakonec mi z toho vychází, že jediný hlavní problém, který tato výprava měla, bylo to, že postrádali někoho, jako je Rick O'Connell, Evelyn a Jonathan:)(30.5.2015)

• Wacoslav1

To jsem si zase jednou dal. Už začátek nevypadal nic moc, ale druhá půlka se zvrhne ve festival totální demence a tragickýho CGI. Apeluju na vás serte už na to. Dřív se točili levný horory za pár šupů bez stupidních digitálních efektů a atmosféra se dala krájet, ale dneska? Darmo mluvit. Jebnu tomu rovnou odpad! 5%(12.3.2015)

• Seabeast

Námět je naprosto vynikajicí! Found footage horor ve starověké trojstranné pyramidě! A co samotný film? Naprostá slabota a ztráta času. Obrovská škoda tak nevyužitého silného potenciálu! Atmosféra by možná byla, ale s blížícím se koncem opravdu hodně degraduje. Dále klasicky dementní dialogy a chování postav. Jako jedinný záporáci jsou taky jakési mrtvé kočičky, které vřeští jak krysy a poté hlavní boss v podobě Anubise. Při detailnějších záběrech je jeho digitalizace docela zavádějící. The Pyramid ve výsledku nemá tendenci ničím výrazně zaujmout - možná tak interiéry a exteriéry. Achjo.(17.5.2015)

• Bloody13

První polovina ve znamení nálezů v pořadí "kosti, pasti, kočičky" rozhodně nealarmuje nějak výrazný průser. Skupina archeologů se brzy ztrácí v labyrintu chodeb pod pískem pohřbené pyramidy a postupně přichází o život. Často i vlastní vinou samozřejmě. Po krátkém bloudění v temnotách a po papíru páchnoucím žvatlání („we must get out of here“) jde však do tuhýho. To, že uvnitř pyramidy bude nějaká ta digitálně prašivá zvěřina, se dalo čekat. Co je bohužel neodpustitelné, tak je podoba Análpisse. Jeho vizáž Wildy kojota by se skvěle hodila do filmových dobrodružství se Scoobym Doo, ve vážně míněném hororu je ale katastrofou. Obzvlášť, když čekáte starého Brůnu, obaleného do toaleťáku.(6.3.2015)

Už u Pádu do tmy jsem psal, že když někam někdo leze do díry je debil a zemřít si prostě zaslouží.The Pyramid překvapil hlavně tím, že 46% si prostě nezaslouží a hodnotitelé hororů už mě tady začínaj vyloženě srát.Od filmu co má 46% čekám hroznou kameru, příšerný herce a celkově céčkově podaný brak a to The Pyramid není ani náhodou.Teda do chvíle, než Anubis vystrčí xicht ze stínu a já pod návaly digitálního trapasu nedostával záchvaty smíchu, ale to už je úděl dnešní CGI doby.Minimálně hodinu je to film nahuštěný skvělou atmosférou, herci ujdou, jen ten kameraman byl otravnej jako smrad z kočky na rozpálený plechový střeše.Dokud Anubis jen trhá drápama a láme vojáky vejpůl, je to nadprůměrný vykosovák co krade od Mumie jak jen může, škoda, že potom hlavní zrůdu nehraje Derek Mears v latexovym obleku, bylo by to přesvědčivé a poctivé a já bych ze sebe vytlačil klidně 4*.Bohužel efekty jsou ke konci komedie a celý je to předvídatelný jak houmlesák na Hlaváku a mě prostě irituje řikat si vždycky, hele teď poleze za nima a za deset vteřin leze za nima, hele teď jí ztáhne zpátky a za deset vteřin jí fakt tahá zpátky.Když je tvůrce lenoch a nechá diváka samotného vyprávět příběh, je to o ničem.V každym případě 46% je trapně málo a zdejší smetánku zoufalých hororových onanistů, jejichš největší hororový orgasmus vyvolává sto let zastaralé Psycho od HitchCocka bych mlátil Ptáky.Pohodový průměr, který dojel na lenost a průměrnost svého tvůrce.55%.(6.4.2015)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)