Pyramida

Horor

USA, 2014, 89 min

Laurent Tangy

Nima Fakhrara

Minule tu byl Roth s Clownem, teď máme Aju s pyramidou. The Pyramid nemá nějaký zásadní příběh, kde by se čekalo na důležité zvraty atd. Je to klasické half Found-Fottage se vším všudy, s tím rozdílem, že tentokráte máme na obrazovkách zajímavé prostředí, které se však nepodařilo vytěžit na maximum. Svou atmosféru to určitě má. Pyramida má mnoho temných a zajímavých zákoutí. Nechybí nějaké pasti, ikdyž jich mohlo být více, také nějaké mordovinky se najdou, přestože to není zrovna nejlépe zpracované, vyloženě Vás to nenaštve. Ani shaky-Cam se nekoná a co má divák vidět, tak vidí opravdu dobře. Nepotěší jen absence lekaček a klasický konec. Podle mě se ale jedná o kvalitní horor, který své otáčky rozjíždí velice rychle a nepustí diváka až do konce. Nebýt trošku odfláklých efektů, dalo by se uvažovat i o vyšším hodnocení, ale i tak se dá určitě snímek doporučit. Velice silné 3*(5.3.2015)

• Seabeast

Námět je naprosto vynikajicí! Found footage horor ve starověké trojstranné pyramidě! A co samotný film? Naprostá slabota a ztráta času. Obrovská škoda tak nevyužitého silného potenciálu! Atmosféra by možná byla, ale s blížícím se koncem opravdu hodně degraduje. Dále klasicky dementní dialogy a chování postav. Jako jedinný záporáci jsou taky jakési mrtvé kočičky, které vřeští jak krysy a poté hlavní boss v podobě Anubise. Při detailnějších záběrech je jeho digitalizace docela zavádějící. The Pyramid ve výsledku nemá tendenci ničím výrazně zaujmout - možná tak interiéry a exteriéry. Achjo.(17.5.2015)

• Gilmour93

V okamžiku, kdy se to z tuctového chození temnými chodbami překlopí do „Jak digitální pejsek s kočičkami myli archeology podlahu“, nemusím být ani kovaný Plzeňák, abych dobře věděl, že tuten Chamon se z toho smíchy zakucká, až z něj vyletí balzamovací palmové víno. Pochválit snad lze jen pokusy o humorná odlehčení, v ostatních aspektech se tenhle egyptologický found-footage hybrid pohybuje na hranici braku. Ashley Hinshaw v roli archeoložky Nory byla přesvědčivá asi jako Kathy Bates u striptérské tyče..(12.3.2015)

V porovnání s filmem Pod zemí (který jsem si k tomuto filmu přirovnával) je The Pyramid o něco slabší. V prvním zmiňovaném se najde mnohem více strašidelných a nevyzpytatelných situací, kdežto tady je jen jedna příšera, od které se dá čekat jen, že vám vytrhne srdce zaživa. :D Přesto dokázala potrápit, ale mohlo se do toho narvat více dramatičnosti, nestvůr a akčnosti.(15.3.2015)

• honajz

Pro mne osobně zklamání - výprava byla docela chabá, když to srovnám třeba s As Above, So Below, a podobně i myšlenkově to bylo poněkud tupé. Zkušení vědci se postupem času chovají jak pubertální děti na výletě, místo aby hledali východ v klidu, zastavili se, místo toho zmateně pobíhají. Vojáka se nezeptají rovnou, jak se tam dostal. A samotný egyptský bůh je spíše výsměchem. Čekal jsem daleko víc, tohle bylo jak papundeklové českotelevizní pohádky, a obyčejná vyvražďovačka o ničem navíc.(5.4.2015)

• - Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)