37. patro v plamenech (TV film)

• český

Oheň: Uvězněni v 37. patře

Fire: Trapped on the 37th Floor

• slovenský

V zajatí ohňa

Drama / Akční / Thriller

USA, 1991, 91 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

• Karlos80

Zdálo se mě to až takové příliš moc přeslazené, herecké výkony nic moc, hlavní hrdina žádný. Snad jen ten vrchní požární velitel Sterling-který na sebe poutal veškerou pozornost. Vše se točilo v podstatě okolo tří až pěti herců mimo jiné především kolem Susan Lowell a Paul DeWitt dvojici úředníků kterým šlo právě vtom 37. patře o život. Napětí a akce bohužel jen průměrné, film jsem neviděl bohužel až do konce tak nemůžu říct jak to dopadlo, a jestli si jako správný katastrofický snímek vyžádal také tu nějakou oběť-nejen z hlavních hrdinů. Jinak tento film toho postrádal opravdu mnoho, už třeba jen nějaké to větší spektrum ohrožených herců a vůbec třeba jejich životní příběhy a jistá charakteristika jednotlivých postav tu nebyla také moc žádoucí. Jako víceméně (ať si mě to vymlouvá kdo chce), remake veleúspěšného Skleněného pekla tedy nic moc, i když to byl v uvozovkách jen TV film. Ale na druhou stranu ty ohnivé plameny, a vůbec celé to nasazení požárního sboru, mě tu připadalo o hodně víc věrohodnější, a akčnější než u americké klasiky ze sedmdesátých let-jinak samozřejmě dokonalé..(17.6.2007)

• Wacoslav1

Levná a nepříliš povedená kopie Skleněného pekla. 2* jen za to, že je to aspoň stará škola a ne digi sračky.25%(12.2.2015)

• becki_tu

Televizní katastrofický nesmysl, který vykrádá úspěšnější žánrové kolegy a který připomíná katastrofický žánr snad jen v názvu. Nechápu, jak může film, natočený na začátku devadesátých let, působit tak sedmdesátkově a chvílemi i docela trapně. Takže případní zájemci dejte radši ruce pryč, ať se nespálíte.(19.1.2009)

• lennyd

Obyčejný den, jako každý jiný. Každý zde má svoji práci, ať jde o práci úředníka, uklízeče nebo údržbáře. Ale jako by někdo škrtl sirkou, tento den se zapíše černým písmem do historie LA. Teda - on skutečně někdo tou sirkou škrtl, a rázem je dvanácté patro jednoho z nejvyšších mrakodrapů ve městě v plamenech. K místu se sjíždí snad vše, co může alespoň trochu pomoci, ale oheň se šíří mnohem rychleji. Budova je co nejrychleji evakuována, ale i tak v některých patrech stále zůstávají lidé, přímo ohrožení na životech. Jen hrdinství hasičů je (a spoustu dalších) může zachránit dříve, než celý mrakodrap zmizí z povrchu zemského ... Film nelze neporovnávat s mnohem známějším Skleněným peklem, který, ač téměř o dvacet let starší svými triky 37. patro s přehledem překonává. To, co Skleněné peklo dělalo poutavým, tedy příběhy jednotlivých osob uvězněných v mrakodrapu, mi tady přišlo trochu směšné. Menší rozpočet je znát v každém detailu filmu, včetně "rychlého vítězství" hasičů v před chvílí ještě neporazitelným požárem. Ty dvě hvězdičky dávám jen z úcty ke všem hasičům a požárníkům, nejen ve filmu, ale hlavně v reálném životě...(22.1.2009)

V tv uváděn pod názvem Požár v mrakodrapu. Poměrně zdařilý katastrofický film. Námět samozřejmě trochu vykrádá Skleněné peklo.(20.3.2007)

• Mr.Shock

Blbost. Nudná a zdlouhavá.(19.1.2009)