Pán času - Série 2 (2006) (série)

Nevěsta na útěku (S02E14)

(epizoda)
  • Velká Británie The Runaway Bride

Taková svatba může být pěkně rizikový podnik. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktora ještě tíží zármutek z odloučení s Rose a už mu po boku stojí nová společnice. Trochu nevraživou Donnu pochopitelně překvapí, že se těsně před vlastní svatbou z ničeho nic objeví ve vesmírné lodi s podivným mimozemšťanem. A jak se Doktor této záhadě snaží přijít na kloub, zjišťuje, že tato nevěsta na nedobrovolném útěku hraje stěžejní roli v mnohem širším řetězci událostí, než by je oba napadlo. (Česká televize)

VitaG

Ach jo tenhle speciál trpí tím čím trpěl i ten před ním - Vánoce jsou tam nacpány jen tak aby se neřeklo a zápletka jen tam jen tak, že tam má nějaká být. Záporák je opět nějaký ještěrkoid, co se jen tak objevil a chce zničit lidstvo. Co je ovšem velkým plusem a co drží Nevěstu na útěku nad vodou je sama nevěsta - Dona, Zpočátku jsem jí neměl rád ale ke konci jsem si tuhle mašinu na hlášky zamiloval a bylo mi líto, že na konci na řadu odešla. No a abych nezapomněl Tennant je prostě Tennant což je druhé plus. Není to nic skvostného ale D a D je prostě jízda. ()

matolas

Tento vianočný špeciál je zrejme ten najmenej “vianočný”. A to je aj jeho najväčší problém. Okrem toho, polovicu príšer kopíruje z Christmas Invasion a Cisárovna Racnoss tiež nie je ten najlepší príspevok do Doktorovej zbierky. Ale poďme k pozitívam. Catherine Tate, predstaviteľke Donny Noble je síce ešte viac ukričaná, ako o sériu neskôr, no v rámci jednej epizódy je to nielen znesiteľné, ale aj osviežujúce. Doktor totiž epizódu predtým depkuje za Rose a vyziapanie naňho je presne to, čo potreboval. ()

togaf

Donna je po Marthě Jonesové příjemná vzpruha, neslintala nad každým Doktorovým úsměvem a naopak ho zpraží v každé druhé větě. Navíc vypadá jako normální ženská, stejně jako Rose, žádná modelka s IQ jaderného chemika. Takže pro mě je už jen změna společnice důvodem k velké radosti. A děj je samozřejmě taky bezva. ()

Milano33

Emócie z finále 2. série sa ani ešte nestihli ustáliť a už sa Doctor vrhá do ďalšej nápaditej akcie. Zrazu z ničoho nič sa na palube TARDISu ocitne ryšavá nevesta, ktorá bola unesená z jej svadobného dňa. Reakcia medzi Doctorom a Donnou bola veľmi podarená, i ich neskoršia interakcia bola správne iskrivá a peprná. Donnine chovanie sa mi zdalo omnoho prirodzenejšie než to, ktoré nám po celý čas predvádzala už docela otravná bývala Doctorova spoločníčka. Za mňa Donna reagovala primerane vzhľadom na situáciu, keď sa v nepravý moment Doctor príliš nadchol a nechal uniesť, nerobilo jej najmenší problém streliť mu jednú preventívnu facku. To fackovanie ma nesmierne bavilo. A keď som už zmienil Rose, táto pre Doctora citlivá téma bola viackrát načrtnutá práve Donnou, a to vyvolalo v Doctorovi bolestivé spomienky na to, čo stratil. A tento zármutok úzko spätý s pochmúrnosťou sa niesli naprieč celým filmom. Z akčných scén ma najviac nadchlo prenasledovanie auta TARDISom a ten nevyhnutný okamžik, ktorý donútil Donnu opustiť vozidlo a preto bola nútená skočiť Doctorovi do náruče. Postupom epizódy si obe postavy nájdu k sebe cestu a vytvoria si vzťah. Je z nich naozaj vtipná a sladká dvojka. A perličkou za tým všetkým bol dojímavý rozlúčkový rozhovor medzi Doctorom a Donnou. Škoda, že s nami Donna nepobudne dlhšie, bola by z nej veľmi dobra spoločníčka. Však Donna sa nám snád po celého trvania vianočného špeciálu viacej vykreslila než samotná Rose, ktorá sa mi zdala stále rovnaká, nemenná, a z toho dôvodu už nezaujímavá. ()

JADIM

Až tak nemusím boj Doktora proti zlu. V epizódach seriálu je takých scén väčšinou tak akurát a nenudí to, ale tu to dosť prehnali a to je tento TV film o 15 minút dlhší ako bežná epizóda. Oceňujem však niektoré filmové prvky, ktoré sa v seriáli často nevidia, pár akčnejších scén celkom dobre sadli, ale som rád, že také nie sú v seriáli. 5/10 (Videné 18.12.2020, CZ dabing) ()