Reklama

Reklama

Pán času: Plavba zatracených

(TV film)
  • Velká Británie Doctor Who: Voyage of the Damned

Obsahy(1)

Trávit svátky na palubě Titaniku není nejšťastnější nápad. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor se rozloučil s Marthou a vydává se na další cestu sám, když jím otřese nečekaný náraz. TARDIS se srazila s lodí. A není to ledajaká loď, plavidlo nese hrdé jméno Titanic. Doktor se vydává na palubu této výletní vesmírné lodi, kde se dozvídá, že její jméno bylo vybráno podle nejslavnější lodi na Zemi. A toto jméno přivolává katastrofu. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Rozmýšľam, či je spravodlivé hodnotiť nejaké kvázi celovečeráky, doplňujúce nejaký seriál, ktorý nesledujem. No, možno aj je. Chápem, že pre mnohých divákov seriálu sa môže jednať o superbombu, so znalosťou súvislostí by som sa možno zasmial na veciach, ktoré som si ani nevšimol. Ale ak je niekde humor, tak by mal byť poväčšine funkčný sám o sebe. No a v Plavbe taký prevažne je. Možno sú anjeli zabijáci skutočne na popukanie, možno nie. Ak by ma niekto pri ich sledovaní sledoval, možno by nevidel iba môj úsmev, ale občas započul aj zachechtnutie. Možno nie. Ten zvyšok je skôr úsmevný. A aby som nezabudol, Kylie je tu sympatickejšia, ako v ľubovoľnom videoklipe. Možno....Who knows.... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Speciály Doctora Who více než by bylo zdrávo trpí poněkud paradoxním problémem. Buď mají delší stopáž a jsou plné zbytečné vaty čili by jim prospělo zkrácení. A nebo naopak jsou příliš krátké a přeplácané motivy i nápady a bodlo by jim prodloužení. Tato je ten první případ. To co ze začátku vypadá hravě (i trefně a vtipně střílející do vlastních řad), tak se záhy překlopí v běžných epizodách již několikrát servírovanou omáčku. A aby to nebylo málo, tak byť hlavním zdrojem dojetí by měl být osud Astrid, tak (opět) poněkud paradoxně dojme spíše závěr Copperova vánočního příběhu. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Nejvelkolepější sváteční dobrodružství Daviesových tvůrčích časů. Doctor zachraňuje ty, kteří si to tak úplně nezaslouží, ztrácí ty, kterým bychom záchranu přáli o poznání víc, a pronáší u toho legendární monology, po kterých chceme domů Davida Tennanta nejen na Vánoce. Jeden z nejsnáze opakovatelných výletů posledního Pána času, který díky špetce hvězdného prachu nechává na duši drobné sladkobolné jizvy. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Zatím není bilance vánočních speciálů nijak závratná. Alespoň u mne. Kylie Minogue mne fakt moc nebavila, celý příběh, ač slušně rozběhnutý, taky úplně nechytí a nevtáhne. Zatím speciály působí jako taková "otravná" vánoční povinnost, než se opět scénáristé pustí do standardních (a mnohem lepších) dílů... 70% ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jsem si další speciální díl doktora užívala.. "Blbé jméno pro loď... a nebo tenhle oblek vážně nosí smůlu." Proč by měl doktor jedny Vánoce strávit úplně v klidu, když si je může zpestřit po boku Kylie Minogue a zastupujícího kapitána Russella Toveyho na Titanicu. Pobavil mě stařík prodávající noviny na Zemi: Vánoce v Londýně? Blázníte?? Za všechny ztráty a nepříjemnosti se navíc doktorovi splnilo přání (asi byl taky hodný), "Allons-y, Alonso!" ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama