poster

Pán času: Plavba zatracených (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: Voyage of the Damned

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2007, 72 min

Režie:

James Strong

Scénář:

Russell T. Davies

Kamera:

Ernest Vincze
 • PanCitron
  ****

  Nutno říct že z Tennantových vánočních příběhů je to pravděpodobně ten nejpovedenější. Astrid Kylie Minogue sice nelze zařadit k těm nejzajímavějším asistentkám, přesto její závěrečný osud má něco od sebe. Epizoda zároveň celkem porušuje nějaká zažitá pravidla těchto „survival příběhů“, kdy lze například už na počátku odhadnout, kdo přežije. I tu mám skupinku méně či více sympatických charakterů, kteří jsou však vybíjeni poměrně nečekaně a přeživší jsou určitě jedni z těch méně očekávaných. Tennant tu jinak pokračuje ve své skvělé formě z předcházející série a Roboti-Andělé jsou jeho celkem stylová monstra. Snad jen finální odhalení a zúčtování s hlavním „záporákem“ působí v důsledku části celkem lacině.(4.12.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Musím říct, že jsem si další speciální díl doktora užívala.. "Blbé jméno pro loď... a nebo tenhle oblek vážně nosí smůlu." Proč by měl doktor jedny Vánoce strávit úplně v klidu, když si je může zpestřit po boku Kylie Minogue a zastupujícího kapitána Russella Toveyho na Titanicu. Pobavil mě stařík prodávající noviny na Zemi: Vánoce v Londýně? Blázníte?? Za všechny ztráty a nepříjemnosti se navíc doktorovi splnilo přání (asi byl taky hodný), "Allons-y, Alonso!"(28.11.2013)

 • novoten
  *****

  Nejvelkolepější sváteční dobrodružství Daviesových tvůrčích časů. Doctor zachraňuje ty, kteří si to tak úplně nezaslouží, ztrácí ty, kterým bychom záchranu přáli o poznání víc, a pronáší u toho legendární monology, po kterých chceme domů Davida Tennanta nejen na Vánoce. Jeden z nejsnáze opakovatelných výletů posledního Pána času, který díky špetce hvězdného prachu nechává na duši drobné sladkobolné jizvy.(24.12.2013)

 • Pajky3
  ****

  Speciál ve kterém jsme se nalodili na palubu Titanicu, abychom si užili bezstarostnou jízdu s naším starým známým Doktorem jsem si užil. Tennant se mi jako obvykle zamlouval a abych přiznal barvu, tak Kylie Minogue jsem vůbec nepoznal. Což je vlastně dobře, protože takhle mi alespoň její "čísnice" Astrid byla sympatická. Přijmný bonus přiichází v závěru "Allons-y, Alonso!"(25.1.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Speciály Doctora Who více než by bylo zdrávo trpí poněkud paradoxním problémem. Buď mají delší stopáž a jsou plné zbytečné vaty čili by jim prospělo zkrácení. A nebo naopak jsou příliš krátké a přeplácané motivy i nápady a bodlo by jim prodloužení. Tato je ten první případ. To co ze začátku vypadá hravě (i trefně a vtipně střílející do vlastních řad), tak se záhy překlopí v běžných epizodách již několikrát servírovanou omáčku. A aby to nebylo málo, tak byť hlavním zdrojem dojetí by měl být osud Astrid, tak (opět) poněkud paradoxně dojme spíše závěr Copperova vánočního příběhu.(27.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace