Pán času: Plavba zatracených (TV film)

Doctor Who: Voyage of the Damned

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2007, 72 min

James Strong

Russell T. Davies

Ernest Vincze

Nutno říct že z Tennantových vánočních příběhů je to pravděpodobně ten nejpovedenější. Astrid Kylie Minogue sice nelze zařadit k těm nejzajímavějším asistentkám, přesto její závěrečný osud má něco od sebe. Epizoda zároveň celkem porušuje nějaká zažitá pravidla těchto „survival příběhů“, kdy lze například už na počátku odhadnout, kdo přežije. I tu mám skupinku méně či více sympatických charakterů, kteří jsou však vybíjeni poměrně nečekaně a přeživší jsou určitě jedni z těch méně očekávaných. Tennant tu jinak pokračuje ve své skvělé formě z předcházející série a Roboti-Andělé jsou jeho celkem stylová monstra. Snad jen finální odhalení a zúčtování s hlavním „záporákem“ působí v důsledku části celkem lacině.(4.12.2013)

Přežije tentokrát Londýn Vánoce bez mimozemské návštěvy nebo opět dojde ke katastrofě? Tentokráte se Doktor nalodí na Titanik. Scénář je fajn, uvidíme zde, že Doktor nemůže všechny zachránit, někteří smrti neuniknou. V tomto speciálu roli Doktorovi společnice dá se říci plní Kylie Minogue, to byla dobrá volba. Celkově postavy a obsazení tohoto dílu bylo fajn.(29.1.2016)

Zatím není bilance vánočních speciálů nijak závratná. Alespoň u mne. Kylie Minogue mne fakt moc nebavila, celý příběh, ač slušně rozběhnutý, taky úplně nechytí a nevtáhne. Zatím speciály působí jako taková "otravná" vánoční povinnost, než se opět scénáristé pustí do standardních (a mnohem lepších) dílů... 70%(13.6.2016)

Speciál ve kterém jsme se nalodili na palubu Titanicu, abychom si užili bezstarostnou jízdu s naším starým známým Doktorem jsem si užil. Tennant se mi jako obvykle zamlouval a abych přiznal barvu, tak Kylie Minogue jsem vůbec nepoznal. Což je vlastně dobře, protože takhle mi alespoň její "čísnice" Astrid byla sympatická. Přijmný bonus přiichází v závěru "Allons-y, Alonso!"(25.1.2014)

Tenhle vánoční speciál patří k mým méně oblíbeným, ale na kvalitě jistě neztrácí a za svými předchůdci a následovníky vůbec nijak nezaostává. Kylie Minogue si roli opravdu užívá a s Davidem Tennantem jim to pěkně sedne. A to, že se děj odehrává na Titanicu prostě nemůže zklamat. Je to moc krásně natočené a ta atmosféra svátků je v tom cítit a je velká. Pár výtek bych měl, ale ty jsou nepodstatné, protože všechno má své vady na dokonalosti. Až na desátého doktora. 95%.(23.11.2013)