poster

Pán času: Vody Marsu (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The Waters of Mars

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 62 min

Režie:

Graeme Harper

Scénář:

Russell T. Davies

Kamera:

Ernest Vincze
 • Pajky3
  *****

  V pořadí třetí z pěti rozlučkových speciálu s Davidem Tennantem v hlavní roli. Pro mě s touto epizodou přichází vrchol. Waters of Mars, mě naprosto okouzlila a mezi speciály zaujala nejvyšší postavení, a to i přes to, že závěrečný dvoudíl rozhodně stojí za to. Dobrodružství na Marsu pro mě však jako pro fanouška hororového žánru přináší opravdu to nejzajímavější a s chutí se na tenhle díl podívám znovu a znovu...(25.1.2014)

 • HoneyBunny
  ***

  Nevybavuju si, že bych někdy v horroru viděla jako záporáka vodu - a jakkolik to na první pohled působí hloupě, ve Waters of Mars tenhle netradiční záporák funguje skvěle. Vedle strašící linky tu máme i klasickou doktorovskou timey wimey linii, ve které se řeší, že Doktor ví, že expedice je odsouzená k záhubě, ale nesmí jí nijak pomoct. Fanoušky seriálu určitě potěší, že tu v praxi uvidíme, co s Doktorem dělá absence společníka, který by ho držel při zemi. Ano, změní se v hajzlíka s božským komplexem. Škoda, že jsme takhle Tennanta neviděli častěji. 70 %(3.12.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Jó, to když vám takhle jednou zvlčí H2O na vyprahlém Marsu, tak to jste tak říkajíc v loji... Jaká to škoda, že se v seriálu mnohem častěji nepracuje s odvrácenou stranou Doktorovy duše, protože právě ten rozpor "okouzlující dobrák od kosti pomáhající napříč vesmírem, časem a tak vůbec", který si ale v sobě nese právě pro tu "všemocnost" potenciál stát se i přesným opakem uvedeného, je na té postavě to vůbec nejzajímavější. On si to uvědomuje; jeho okolí zase až tak moc ne; krom světlých výjimek jako je Adelaide Brookeová. A když už si jí i jeho Davies tak krásně připravil pro finální dusnou scénu, tak to měl dotáhnout do konce a nechat jí udělat to co se samo nabízí. Jednak to bez toho vyznívá ve výsledku do ztracena a mělo by to navíc i tu výhodu, že by Davies ušetřil sebe i Tennanta toho přeplácaně nedůstojného závěru, který následuje ve finální dvojepizodě jejich éry.(5.1.2014)

 • filmmovier
  *****

  Asi nejslabší speciál, chvíli jsem váhal, že dám 4*, ale nakonec jsem uznal, že plné hodnocení bude stačit, vždyť jde o Doctora. To, že se děj odehrává na Marsu, je rozhodně super. Na tento příběh jsem se ohromně těšil, ale musím říct, že jak byl blíž konci, tím mu klesala kvalita. Ovšem atmosféra je velmi hutná, možná až hororová a narozdíl od Planety mrtvých není tenhle speciál žádná komedie. V tomhle díle si Doctor vystačí v podstatě úplně sám a vůbec to nevadí. Kvalitně silný příběh, ovšem zpracování slabší. 90%.(24.11.2013)

 • novoten
  *****

  Kdo by od poslední řadové epizody jedné éry čekal bezstarostné dobrodružství s příjemnou náladou, které dodá čas na poslední nádech před skokem do vody, nemohl by být od pravdy dál. Nepřáteli jsou totiž pořádně vlhnoucí zombies, expedice se každým svým krokem vrhá v ústrety nepěknému konci a Doctor? Ten by i pro zakázanou záchranu nejraději roztrhal nebesa. Při těch nejzapálenějších scénách zkrátka trne v zádech i těm nejvěrnějším Tennant-freaks a čekání na Konec času je najednou náročnější než kdy předtím.(20.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace