poster

Pán času: Vody Marsu (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The Waters of Mars

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 62 min

Režie:

Graeme Harper

Scénář:

Russell T. Davies

Kamera:

Ernest Vincze
 • PanCitron
  ****

  Zřejmě nejlepší díl ze „speciálové série“ z roku 2009. Ano na rovinu neměl vůbec silnou konkurenci, přesto nezaostává ani mezi jinými příběhy. V důsledku se sice jedná o typickou vyvražďovačku na Marsu, no s několika opravdu povedenými nápady. Hlavní záporáci, zavodněné entity zase vypadají působivě a i díky nim dostává poprvé v obnovené sérii odkaz na Ledové válečníky. Obsazení je banda sympatických postav a to nás vede k tomu nejzajímavější z nápadů – fixní bod. Konečně to není nějaká historicky známá událost. Doktor ví, že lidé na vesmírné stanici na Marsu musí zemřít a nedá se s tím nic dělat. No se však rozhodne jinak. V té chvíli začíná asi potencionálně nejlepší zápletka, kterou do seriálu Davies přinesl. Doktor se přestane zaobírat zákonitostmi času. Chce aby on vládl jim ne ony jemu. Prostě potenciálně výborný motiv do následujícího Tennantova finále. Ač se tomu tak nakonec nestalo, nic to nemění na tom, že právě toto udělalo tento speciál nezapomenutelným.(11.12.2013)

 • novoten
  *****

  Kdo by od poslední řadové epizody jedné éry čekal bezstarostné dobrodružství s příjemnou náladou, které dodá čas na poslední nádech před skokem do vody, nemohl by být od pravdy dál. Nepřáteli jsou totiž pořádně vlhnoucí zombies, expedice se každým svým krokem vrhá v ústrety nepěknému konci a Doctor? Ten by i pro zakázanou záchranu nejraději roztrhal nebesa. Při těch nejzapálenějších scénách zkrátka trne v zádech i těm nejvěrnějším Tennant-freaks a čekání na Konec času je najednou náročnější než kdy předtím.(20.3.2014)

 • BMW12
  ****

  No nejsem z tohoto speciálu tak uchvácený jako ostatní, ale samozřejmě je to Doktor, takže to má pořád obrovskou kvalitu! Příběh není špatný, odehrává se na Marsu a záporákem je voda. To je zajímavý nápad. Ale už mi tu chyběla nějaká ta Doktorova společnice. Nebo by se také dalo říci, že tento speciál trpí na postavy, ty zde totiž nejsou nějak extra sympatické jako je to v předešlých dílech. Ale ten příběh byl fajn, i když se mi nelíbilo, jak to Doktor nakonec vyřešil. Ale na konci dílu můžeme vidět, že se Doktor tak trošku zbláznil, respektive jsem zvědavý jestli to byl jenom chvilkový záchvat nebo to bude v dalších epizodách pokračovat.(8.2.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Jó, to když vám takhle jednou zvlčí H2O na vyprahlém Marsu, tak to jste tak říkajíc v loji... Jaká to škoda, že se v seriálu mnohem častěji nepracuje s odvrácenou stranou Doktorovy duše, protože právě ten rozpor "okouzlující dobrák od kosti pomáhající napříč vesmírem, časem a tak vůbec", který si ale v sobě nese právě pro tu "všemocnost" potenciál stát se i přesným opakem uvedeného, je na té postavě to vůbec nejzajímavější. On si to uvědomuje; jeho okolí zase až tak moc ne; krom světlých výjimek jako je Adelaide Brookeová. A když už si jí i jeho Davies tak krásně připravil pro finální dusnou scénu, tak to měl dotáhnout do konce a nechat jí udělat to co se samo nabízí. Jednak to bez toho vyznívá ve výsledku do ztracena a mělo by to navíc i tu výhodu, že by Davies ušetřil sebe i Tennanta toho přeplácaně nedůstojného závěru, který následuje ve finální dvojepizodě jejich éry.(5.1.2014)

 • Šimpy
  ****

  I thought I am a survivor, but not. I am the Winner! Time Lord victorious!! The laws of time are mine and they will obey me!! We are not fighting just with flood, we are fighting time itself, and I am gonna winn!!! (Time lord victorious is wrong). Možná ty citace nejsou přesně (dávám je z hlavy), ale rozhodně jeden z nejlepších Tennantových hereckých výkonů!(23.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace