poster

Pán času: Konec času - 1. část (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The End of Time - Part One

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 60 min

 • DaViD´82
  **

  Působí to dojmem, jak když Davies nechce jít od válu a tak se chová jako malé rozmazlené děcko "když ne já, tak nikdo". A raději zničí vše co tolik let tu více a tu méně pečlivě budoval. Neopodstatněně přeplácané, tupé (Obama? Jako opravdu Obama?) a jak rallye, kde jedna nesmyslná deus ex machina stíhá druhou; navíc s Masterem hozeným do polohy nesnesitelnějšího bratrance k již tak nesnesitelným Troškovým infantilně rozjuchaným čertům. Většinu stopáže jsem měl tendenci reagovat à la Tennant. Přesto tu a tam prosvitnou momenty starého dobrého Daviese (v čele s pasáží v kavárně či Oody), které to přeci jen drží jakž takž ve vodách koukatelnosti. Každopádně atmosféra konce a osudovosti z toho sálá asi jako z Putina skromnost a pokora; tedy ani za mák.(6.1.2014)

 • BMW12
  ****

  Vládce je zpět! Asi nejsilnější protivník Doktora. Prvních 30 minut je to jen takový úvod, příprava na ten hlavní děj. Poté už se začne pořádně ten příběh odehrávat, ale na konci vlastně zjišťujeme, že to všechno vlastně nebylo vůbec nic v porovnání s tím, co přijde ve 2. části. Jsem zvědav, vypadá to na epické zakončení působení Davida Tennanta, tak snad nebudu zklamán a David se rozloučí stylově a se ctí! :-)(9.2.2016)

 • VitaG
  ***

  Tohle se špatně hodnotí, ale zkusím to. Nejsem žádný velký odpůrce Daviese, ale tady zklamal. Nápad byl dobrý, ale způsob jakým jej RTD přenesl už horší. Návrat Vládce je perfektní volba. John Simm ho hraje famózně ale co mu to scénář provedl??? Místo aby hned začal konat svůj geniální plán na ovládnutí světa, tak tam jen tam jen tak poskakuje hned od svého naprosto debilního "znovuzrození" a chybí snad jen věta "Já jsem malej, ale šikovnej". Tohle si nezasloužil. Doktor jako takový si jede svoje a Tennant se snaží ze svých posledních scén vytřískat co to de. Největší hvězdou je ale Wilfred, jako společník. Celý příběh je nepochopitelně doplněn vyprávěním nejvyššího TL a místy protkán amnézovanou Donou a trapně vsunutým mluvením o záchraném plánu Barracka Obamy. Korunu nasazuje Daviesovo oblíbené "Deus ex machina" čili stroj nesmrtelnosti nějakých obyčejných ufonů, co se vzali kde se vzali. Finále dílu s namnoženým Vládcem by se hodilo do prostřed třetí řady jako hezký vtip, ale ne na konec jedné éry. Ono finále trochu pozvedává konečný proslov nejvyššího Pána času, který přeci jen motivuje kouknout se dál. Inu jako dvojdíl na konci někde první, čtvrté řady by to bylo skvělé, ale na konec RTD éry je to zatraceně nepovedené, jenže Doktorovi přece nedám 2*(4.5.2014)

 • novoten
  *****

  Zlé sny nám přivály divácky nejoblíbenějšího Doctorova protivníka a v kombinaci s další (ovšem stále dostatečně zneklidňující) megalomanskou zápletkou o konci všeho a všech se Davies loučí vpravdě královsky. K poslednímu vstupu do Tardis se sice míří velkou oklikou, ale díky dokonale dojemnému vztahu hlavního hrdiny s Wilfredem a exhibici Johna Simma si David má celou dobu s kým nahrát a čím oslňovat. Poslední nádech před skokem do hluboké studené vody.(11.9.2014)

 • Yardie
  *****

  No, tak vidím, že pokračuje v kvalitě z Vod Marsu. Paráda! Od začátku mě to chytlo a nepustilo. Neskutečný záporák, ten perlí jako jeho kladný protějšek, zajímavá zápletka, Páni času, prostě vše klape. Skvělá jízda. A závěr, to byla fakt vtipná třešnička na dortu. Mimochodem, Vládce bych si dokázal představit i jako kladného hrdinu. Myslím, že přesně pasuje na Doctora. A jeho výkon je stejně skvostný jako Tennantův. Howgh!(4.7.2019)