poster

Pán času: Konec času - 2. část (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The End of Time - Part Two

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 73 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  *****

  Velké finále, se samotnými Time Lordy a Gallifrey a všemi starými dobrými tvářemi. Těžké loučení se skvělým Davidem Tennantem. Jsem celkem zvědav, uzavřela-li se tímto kompletně jedna éra Doktora (se všemi Rose, Marthami, Donnami a podobně) nebo jestli se staré známé tváře přeci jen čas od času ukážou... 100%(19.6.2016)

 • PanCitron
  odpad!

  Návrat Pánů času s Timothy Daltonem v roli jejich vůdce Rassilona, John Simm se vrací jako Master a poslední příběh desáté inkarnace. Ingredience, které nezní špatně, ovšem v důsledku se je nepovedlo zkombinovat v tom nejlepším poměru. Především za to může Daviesův opravdu divný příběh, který jen podtrhuje otřesný cliffhanger se změnou všech lidí na Mastera a jeho ještě hloupější vyřešení. Páni času jsou také spíš nějaká linie mimochodem a celkově celý jejich návrat působí místy až zbytečně. Přesto několik plusů se v této epizodě najde a určitě jím není zbytečně natahovaná regenerační scéna, kterou si sice RTD a zbytek týmu nemohl neodpustit, ale po pěti minutách začíná být zdlouhavá. Přesto Wilf jako asistent byl dobrá volba. Master je sice větší šílenec a jeho „super schopnosti“ působí trochu vtipně, přesto stále scéna Jeho smrti je asi to nejlepší co epizoda může nabídnout, což je u regenerační epizody celkem škoda.(23.11.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Než se uzavře linie konce času z minula, tak je to stejně hrozné a dua Davies/Tennant nedůstojné jako v případě první části. Snesitelné je to opět pouze díky několika málo komorním momentům (rozmluva nad zbraní). Naštěstí se to však uzavře rychleji než by jeden čekal (tisíceré díky!) a celá závěrečná pasáž je věnována čistě jen a pouze nostalgickému bilancování i melancholickému loučení se s (nejen) Tennantem a Daviesovou érou jako takovou. A funguje to; a to tak že hodně. Až si jeden pokládá otázku, zda tomu skutečně musela předcházet ta cca hodina a půl nebetyčné trapnosti.(6.1.2014)

 • Asmodin
  ****

  Teď mi došlo, že neukázali co se stalo s Vládcem. Docela mě mrzí, že se 10. projevil při reinkarnaci jako srab, trošku mi to přišlo až dětinské a sobecké, ale bylo mi ho líto na konci. Nejen proto mám raději 9. doktora. Čekala jsem, že to loučení bude působit více emotivně. I po tomhle dílu bych řekla, že v seriálu byly i lepší epizody. Ale nejvíc byl ten konec se Mattem... "Vlasy, panebože, já jsem holka!"(26.11.2013)

 • Dan9K
  ***

  Celý dvojdíl je neskutečná zhovadilost, která má ke sci-fi tak daleko, jako mají Dalekové k dalekohledu. Naštěstí je v druhé části ona rozlučková část. Vůbec by mě nemrzelo, kdyby to bylo celé jen o ní. Ten předchozí neděj si mohli odpustit, ale tak je to takový trademark Russella T. Daviese - fantasmagorická megalomanie, kterou není schopen či ochoten ukočírovat v byť jen trochu smysluplný a fungující celek. Jen nechápu, jak je možné, že se mu to jednou za rok povede (jako v případě epizody Midnight či celé třetí řady Torchwoodu) a pak desetkrát ne.(21.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace