Externí recenze k filmu (17)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Teorie všeho je typickým přeceněným, „humanistickým“ filmem, populisticky kalkulujícím s naší touhou po dobrých koncích." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Samotný biografický příběh sice nenabízí víc, než se dozvíte během pár minut na Wikipedii, ale způsob jakým Eddie Redmayne a především Felicity Jones zprostředkovávají ono jednoduché poselství, že k lásce patří i oběť, si zaslouží naši pozornost. Už proto, že nás vede k tázání, jaké oběti jsme…" (více)

 • Blok.ssknih.cz (Přemysl Doležal)

  "O vesmíru jsem toho díky filmu moc nepochopil, ale ač to bude znít možná pateticky, film velmi pěkně zprostředkovává poslání, že láska mezi dvěma lidmi může být tak silná, že dokáže ustát i nepřízeň osudu." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Teória všetkého je po mnohých stránkach kvalitný film, ktorý mnohých divákov sklame. Netreba čakať film o vedcovi a vede, i keď istý letmý pohľad a základy jeho práce predsa len ponúkne. Z kina si môžete odniesť pomerne silný zážitok, ale akonáhle vás film pomkne zistiť si o jeho hrdinoch viac,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Bez fantastického obsazení by byl možná film o zcela neobyčejném člověku docela průměrný. Sledovat hereckou etudu Redmayna a skvěle fungující chemii s partnerkou Felicity Jones je rozhodně jedna z největších podívaných roku. Přesto se ale jedná především o romantický příběh, a moc sladkého škodí..." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Takže, ak to zhrnieme - zo skutočného príbehu S.Hawkinga vznikla filmová rozprávka, romanca o láske, o tolerancii a o schopnosti nevzdávať sa. Možno to nie je márne, ak napriek všetkým výhradám a problémom niekoho inšpiruje k odvahe žiť." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Celkově Teorie všeho působí jako hollywoodsky přikrášlená americká pohádka (přestože jde o britský film), ale kvůli tomu se na ni zlobit nelze. Je dojemná na místech, na kterých by dojemná být měla, a i jinak funguje emocionálně poměrně slušně, a to jak díky hercům, tak díky hudbě, režii, i…" (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) ****

  "Bez ohledu na výtky je však Teorie všeho bezpochyby povedenou ukázkou filmařského umu. Snímek zachycuje velký časový úsek a herci před našima očima dospívají, vyspívají a stárnou, fyzicky i vnitřně, a především věrohodně. Výkony hereckého ansámblu jsou skvělé, i když nejvíc ze všech ční…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Film je natočen velice střídmě, s minimem vizuálních efektů a s velkým důrazem na detailní záběry. Ty pomáhají vytvořit velice úzký kontakt především s hlavní mužskou postavou. Záběry na tvář, kde svaly postupně ochrnou, končí v závěru zachycením jemného mrknutí očního víčka. Přes všechna fyzická…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Teorie všeho je krásnými obrázky vybavený klidný beránek. Až moc klidný. Jediné vrcholy na životní křivce Hawkingových souvisí se zhoršováním vědcova zdravotního stavu a z daného nastavení může film, který se snaží být a priori laskavý, vytěžit jen hodně málo." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) **

  "Bohužel, mdlá linearita vyprávění a neschopnost přesvědčivě vylíčit motivace postav nejsou jediná místa, kde film prokazuje své diletantství. Kameraman Benoît Delhomme noří drtivou většinu pasáží do očí dráždících filtrů a nevyhýbá se jim ani při zrnitých archivních záběrech rodinných radovánek." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Řemeslně je film vytříbený a nelze mu nic vytknout. Procítěné tóny instrumentálek Jóhanna Jóhanssona umně podbarvují vypjaté epizody a kamera bez zbytečných odboček sleduje stále se horšící Hawkingův zdravotní stav. Vedlejší linie jsou opravdu na vedlejší koleji a scénář, napsaný podle…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) ****

  "Teorie všeho je takový Zápisník jedné lásky trochu jinak. Budete-li se těšit na intelektuální smršť nápadů, budete také dozajista zklamáni. Smíříte-li se však předem s určitou obyčejností Hawkingovi nikoli vlastní, která snímek provází, nakonec si ho užijete a možná v něm i naleznete hloubku, která…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Ani skvělý herecký výkon Redmaynea nezachrání tuto životní fresku od sklouzávání ke klasické šabloně a to ať po formální, tak po obsahové stránce. Po výborné úvodní třetině tak dostanete jen další dobře natočený portrét vyjímečné osobnosti, který však postrádá něco víc, čím by se zapsal do paměti." (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Příjemná, povznášející, neurážející. Taková je Teorie všeho. Nová adaptace života slovutného kosmologa je ideálním informačním materiálem pro kteréhokoliv náhodného návštěvníka kina a troufám si říct, že ani jeho zasvěcenější fanoušky neurazí, jako film ale nepokořuje laťku standardního řemesla a…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "I přes pohnutý osud tohoto fyzika bude mít velkou zásluhu na úspěchu filmu především herec v hlavní roli Eddie Redmayne. Skvělou mimikou i gesty napodobuje Hawkinga tak věrně, že zapomenete na všechny předchozí role, ve kterých se objevil." (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko, Svatoslav Hofman) ***

  "Nový film režiséra Jamese Marshe vyniká jen ve vztahu Jane ke Stephenovi. Tam je velice silný a upřímně míněný. O podstatě díla slavného vědce se moc nedozvíme. Příběh oběti, kterou nemocnému géniovi jeho žena přinesla, ale dojme skoro každého. Takže komu slzy nevadí, na Teorii všeho by měl určitě…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace