O parádivé Sally

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1976, 8 min

Jasoň Šilhan

Rudolf Hrušínský (vyp.)

Jedna z mých oblíbených anglických pohádek, z pera Jana Vladislava, s lehce strašidelným nádechem. Animace se docela povedla, hudba ještě více.(28.5.2015)

"Viděl, a taky ti ji dám, ale jen když mamince řekneš pravdu, že si ji ztratila a že sem ti ji našel. Jinak si přijdu o půlnoci pro tebe, slibuješ?" Povídal černokněžník parádivé Sally. Tak tahle lehce hororová pohádka by mě někdy v 5ti asi pěkně postrašila, až by mi z toho běhal mráz po zádech, dnes se nad tím pousměji a všem dětem bych pak radil, aby se o své věci dobře starali a svým rodičům nelhali, jinak...Hezký komentář od Rudolfa Hrušínského, který zde sedl, animace žádná sláva ale. Jeden z prvních animovaných filmů animátorky, scénáristky a režisérky Doubkové.(9.12.2013)

• - Rozprávka bola štátnym podnikom Československý filmexport predaná do zahraničia a cez Learning Corporation of America (ktorá ju predabovala do angličtiny) sa dostala do detského programu Pinwheel na TV stanici Nickelodeon. Od roku 2012 túto rozprávku len na základe opisu deja (ktorý si ich člen pamätal z 80. rokov) hľadala internetová komunita Lost Media Wiki – po päťročnom hľadaní ju našli v roku 2017 na YouTube. (uncle_sam01)