Komentáře uživatelů k TV pořadu (5)

Oproti české verzi o několik levelů výše, protože rozhodují výkony v soutěžích, strategie a sociální hra. Diváci u obrazovek nemají žádný vliv a i vítěze nakonec vyberou vyřazení hráči podobně jako v Survivor. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním obsazení, ale americký Big Brother je fajn televizní zábava.(17.7.2015)

Americka verze teto nechvalne proslule reality show je zrejme jedinou z desitek verzi, ktera je nejen sledovatelna, ale dokonce se svymi kvalitami radi k vrcholum televizni zabavy.___ Kdyz americky Big Brother zacal prvni sezonou v roce 2000, nijak se nelisil od zavedeneho formatu tohoto poradu - parta podivnych lidi se nudi v malem dome pod dohledem desitek kamer a divaci rozhoduji, kdo bude muset dum opustit a kdo nakonec ziska penezitou odmenu pro celkoveho vyherce. Vysledek byl, podobne jako u ceskych variaci na tuto show, tristni - banalnim tlachum soutezicich a mravne pochybnemu voyerismu jeste pridalo to, ze divaci postupne z domu vyhazovali nejvice kontroverzni osoby a v poradu pak zustavali jen ti nejnudnejsi a nejmene zajimavi.__ Od druhe rady se ale tvurci americke verze poradu odhodlali k radikalni zmene: posunu "odpovednosti" od divaku k samotnym soutezicim. O vyvoji souteze tak uz nerozhoduje k mobilnim telefonum prikovane obecenstvo, nybrz soutezici, podobne jako v KDO PREZIJE. Tento krok paradoxne vyrazne zvysil kvality poradu. Voyeurismus a pochlebovani divakum jsou tatam, do popredi se naopak dostavaji napinave souteze a predevsim intrikareni a postupne se rozkladajici mezilidske vztahy. Svym zpusobem tak BB zacina pripominat kombinaci soap opery (bez nasroubouvanych melodramatickych berlicek) a dovednostini souteze. Divackou skepsi a nezajem nahrazuje perverzni poteseni z toho, jakym zpusobem se totalni izolace a chamtiva touha po penezich odrazi v psychologii a chovani jednotlivych hracu. A to je zrejme to nejprinosnejsi co BB mel (ale ve vsech ostatnich zemich prakticky vzdy neuspesne) nabidnout.__(1. rada: 1*, rady 2-5 a 10: 5*)(4.5.2015)

Předsudků se člověk nezbaví. Když jsem narazil na Big Brothera US, měl jsem tendenci ho házet do stejného pytle jako Big Brothera UK nebo naše VyVolené. Jsem ale velkým fandou Survivora, a BB US sliboval stejnou zábavu. Zkusil jsem pár dílů a zjistil jsem, že se vlastně formát hry absolutně liší od našeho evropského formátu. Soutěžící si svou výhru musí doopravdy vydřít - v mnohdy až extrémních soutěžích, musí manipulovat ostatní, intrikovat, a vsadit v podstatě všechno. Postupem času jsem dospěl k názoru, že BB US se mi líbí i víc, než Survivor, kde má vždy jeden tým převahu nad tím druhým. V BB US se teoreticky může k výhře dopracovat i zdatnější dvojice jedinců, což hru dělá ve výsledku zajímavější a podstatně méně předvídatelnou.(21.7.2016)

Českou verzi tohoto pořadu jsem nesledovala, ale americká mě baví. Tohle se s těmi našimi českými napodobeninami ani srovnávat nedá, tohle je prostě něco jinýho. Fakt se u toho slušně pobavím. Viděla jsem zatím série: 2, 5, 6, 7, 8, 12, 14 Oblíbení hráči: CHILL TOWN - konkrétně Will :3, Drew, Janelle, Dan, Britney(19.4.2014)

US se s tím nepáře.. :))(28.8.2014)