Goal of the Dead

Zápas smrti

(festivalový název)

Horor / Komedie

Francie, 2014, 121 min

Pokiaľ niekto tvrdí, že sa finále MS či LM hrá na život a na smrť, potom ešte nevidel tento ZÁPAS! Profesionáli z "Olympique de Paris" prichádzajú na konci sezóny odohrať dôležitý pohárový zápas s amatérskym, papierovo slabším teamom "Caplongue". Obzvlášť špecifická je daná chvíľa pre kapitána mužstva, Samuela Lorita, ktorý v tamojšom klube naštartoval svoju dlhoročnú kariéru. On, jeho spoluhráči, ale i súper však netušia, že sa okolím začína šíriť smrteľný vírus, meniaci ľudí v krvilačné zombie! Výborný originálny nápad ako skombinovať humor s hororovými prvkami okolo najpopulárnejšieho športu na svete. Aj keď musím dodať, že ten je na vedľajšej koľaji, Ja som sa bavil. Nevnucujúci suchý humor mi sadol, jak riť na šerbeľ, niekoľko slušných gore záberov, masky či efekty skutočne potešili. Škoda len, že ich nebolo predsa len trošku viac. Chcel som dať tri ★, ale viete čo? Nakoľko je futbal mojim životom, ktorému sa venujem od mala, proti ľuďom čiernej pleti nič nemám, zažmúrim oko a ... - 70%(31.7.2014)

Keď som videl, že film má stopáž viac ako 2 hodiny očakával som, že to bude len zbytočne natiahnutá Zombie komédia. Medzi dvomi malomestami panuje futbalová rivalita, a tak sa jeden z hráčov rozhodne použiť zakázané látky. Látka má ale neočakávané účinky a tak sa na ihrisku strhne peklo. Všetci sa začnú doslova ogrcávať bielou tekutinou a nastane obrovská panika. Malej skupine sa podarí uniknúť a tak sa snažia prežiť. Zaujali ma hlavne sympatické a vtipné postavy, hlavne traja bratia z Azie. Taktiež chválim rozdelenie na 2 časti.(2.7.2015)

Ale jo bylo to docela zábavný. Nikde jsem nemohl tenhle film schrastit až kámoš ho někde splašil. Každopádně nápad dát dohromady fotbalovej zápas, řádění fanoušků a zombie nákazu mi přišel správně ulítlej a tak jsem byl docela zvědavej jak to dopadne. No a dopadlo to solidně ten nápad rozdělit film na dvě poloviny přesně ve stylu dvou poločasů fotbalovýho zápasu je taky docela netradiční. jenom škoda, že obě poloviny nejsou stejně kvalitní. Ta první mi přeci jenom přišla taková výživnější a nadšenější byla to větší sranda. prostě jsem přemejšlel o ještě vyšším hodnocení, ale ta dost pomíchaná, splašená a na konci lehce infantilní druhá půlka to trochu kazí a taky přeci jenom ta délka 120 minut je přehnaná, ale jinak celkem svěží vtipný dílko z dobrým gore. Nic světobornýho ale ty hromadný jednohvězdy tady tu zase moc nechápu stejně jako nechápu jeden šášovskej komentář ve stylu : Zombie nejsou moje krevní skupina a fotbalem pohrdám. Ty vole tak proč se na to potom takovej člověk vůbec dívá? To mi prostě nějak hlava nebere.60%(26.8.2014)

Francie umí, o tom žádná a tak tady máme vtipný, brutální a hlavně zábavný zombie survival. Ve filmu najdeme spoustu žánrů jako např. Komedie či drama, ale celkově převažuje horor. Chválím hlavně gore, které je zde nádherné a výborné zpracované. Musím také zmínit masky a pár scén jako slow-motion orgie, u kterých jsem čučel jak péro z gauče, bitka v šatnách, kde se manažér proměnil v Seagala a v neposlední řadě tancující černoch, u kterého jsem zas málem umřel smíchy. To je další plus filmu a to postavy. Každá si zde trumfne svou scénu, všechny jsou sympatické a dokáží pobavit. Ikdyž má film dvě hodiny, nenudil jsem se ani minutu a můžu to tím pádem doporučit. Ps. Už chápu ty 1* hodnocení. Frajeři viděli jen první část a ještě k tomu bez titulek. Všichni asi učí francouzštinu na vysokých školách. Dobře Vy, zesměšnili jste se na ČSFD. Jen tak dál.(22.7.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Tristan Schulmann, Marie Garel Weiss, Quoc Dang Tran, Ismael Sy Savane, Laetitia Trapet | Hudba: Thomas Couzinier, Frederic Kooshmanian | Distribúcia: Luminor | Štúdio: Capture the Flag Films | Rozpočet: 4,4 miliónov $ | Tržby: ? $ | Ocenenia: - || Mohol to byť výnimočný počin na poli zombie žánru, hlavne keď sa vezme v potaz, že ide o francúzky film, a daná zem s žánrom doteraz mainstreemovo nemala nič spoločné. Prvá pólka filmu je fakt zábavná, nápaditá, invenčná a všetko čo je potreba. Naopak, tá druhá sa stane neskutočne nerozumnou, nepochopiteľnou zlátaninou, kde sa všetko chová NEZOMBIEOVSKY. Moja krásna slovenčina vyjadruje moje sklamanie, ktoré je väčšie o fakt, že to mohla byť fakt dobrá zábava, čiže hlavne pre fanúšikov žánru. 40% | FullHD, THX, FR DTS |(5.10.2014)