poster

Šerif

 • USA

  The Badge

 • Slovensko

  Šerif

 • Slovensko

  Viem, že si vrah

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Až zjistíte, kdo to udělal, zavřete je nebo jim dáte medaili? - Nevím, ještě jsem se nerozhodl." Kotleťácký šerif Darl evidentně nebyl nadšen z mrtvoly transsexuála ve svém okrsku, ale měl dost předvolebních starostí na to, aby se zabýval mrtvou kráskou s pindíkem zauzlovaným v tangách. Ale pak se probral, zahodil předsudky a vydal se do světa, v němž mi distributor naznačoval erotickou peprnost. Tady však zůstalo spíše u zbožného přání. Nicméně Darl mě bavil a tato standardní krimi mi zabila večer vcelku humánním způsobem.(23.11.2016)

 • jondzavid
  **

  Rutinná kriminálka s Billy Bob Thorntonom, ktorý hraje ďalšieho zo svojich loserov - šerifa, ktorému sa v revíri v objaví mŕtvola ženy (ala Crying game). Do toho sa blížia voľby, prichádza priateľka ženy a miestny hlavouni sa chcú zbaviť podozrenia i negatívnych správ (záporná publicita pre plánovanú stavbu kasína) a nakoniec i nepohodlného šerifa. Ten sa však nevzdáva.... Tento krimi thriller neponúka nijak prevratný či niečím zaujímavý príbeh, za zmienku stojí akurátne herecké obsadenie - štandardne slušný výkon podáva B.B.Thornton, mužskú časť osloví femme fatale Patricii Arquette a miniroličku tu má aj T.H.Church (známy z Bokovky).(15.11.2005)

 • Phobia
  ***

  Průměrná kriminálka s nadprůměrným Billy Bob Thorntonem a solidní atmosférou amerického maloměsta. Začátek je vyloženě poutavý (pozor, SPOILERY - stejně už to tady vyžvanil kdekdo;-)) - ženská skočí pod náklaďák a zjistí se, že není přejetá, ale zastřelená... a na ženskou má moc velkého bimbase. Místní papaláši nestojí o podobnou popularitu, být v novinách na první stránce současně se zamordovaným transgenderem, proto se jim hodí nepříliš schopný šerif Darl, se kterým lze manipulovat. Darl ovšem není úplně dokonalé pimprlátko, nezbývá tedy než ho přibrzdit v rozletu... tím ho neprozřetelně nakadit a obnovit jeho zájem o vyšetřování vraždy. Pátrání ho zavede do New Orleans ke komunitě všemožných sexuálních nestandardů. Děj plyne relativně poklidně, na akci zapomeňte, té je minimum až v závěru, a pokud se těšíte na zvrhlosti, taky budete zklamáni. Povrchně nakoukneme do několika lidských životů a obstojnou koukatelnost zajišťuje převážně jen Billy Bob Thornton (s nekoukatelně odpudivými kotletami), ostatní herci nejsou špatní, akorát ne tolik výrazní. Tím lze v podstatě shrnout celý film: neurazí, nenadchne. 59%(14.4.2010)

 • Rodin
  ***

  No řeknu to asi takhle: jsem rád, že jsem to neviděl v kině, ale až v TV. Jako televizní film by to bylo ještě vcelku uspokojivé. Měl jsem obrovský problém neusnout (jednou jsem si dokonce asi na tři minuty opravdu bucnul), protože něco tak utahaného se fakt hned tak nevidí. Nebýt Billyho, stoprocentně bych se na další sledování vykašlal (přestože Patricii to tentokrát opravdu seklo). Opět netuším, co bylo na filmu mysteriózního. Prostě takový celkem přijatelný velice lehounký nadprůměr. A Billy už by si měl opravdu oholit ty příšerné kotlety. Vypadá víc jako buran, než opravdový buran. 52%.(14.4.2010)

 • Morholt
  ****

  Zápletka sice není kdovíjaká a místy působí zmatečně, takže mi připadalo, že Henson během psaní scénáře vůbec netušili, kdo bude nakonec vrahem. Ale nějak to splácal do smysluplného celku. Že se film šplhá výrazněji přes průměr je především Thorntonova zásluha. Ten si vypitého šerifa neštítícího se žádných leváren vystřihnul s gustem a důvěryhodně potěšila i jeho neodvratná proměna. No a Patricii Arquette to s tím blond přelivem slušelo. Žádný zázrak, ale koukalo se mi to víc než dobře. 70%(12.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace