Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Darl (Billy Bob Thornton), šerif městečka v Louisianě, vyšetřuje neobvyklou vraždu transsexuála nalezeného v místní bažině. V pátrání mu pomáhá manželka oběti Scarlett (Patricia Arquette), striptérka, která Darlovi umožní proniknout do bizarního erotického podsvětí. Oba se ale ocitnou ve spletité hře na kočku a myš. Do vraždy jsou zapleteni i vysoce postavení politici a odhalení pravdy je to poslední, co by si přáli. (Magic Box)

(více)

Recenze (20)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Prumerna televizni kriminalka na ktery je zajimavej jen Billy Bob Thornton. Ne ze by ostatni hrali nak spatne, ale Billy je proste drsnej. Zapletka nejak zvlast promakana neni a misty docela nudi a zachranujou to jen herecke vykony, slusna hudba a na televizni film docela dobra kamera. Ale nastesti se tu najde par momentu, ktere stoji za to (hlavne ten, kdy manzelka uvidi obet), vcetne odhaleni vraha, jen me trosku nastvalo, ze se k tomu nedostali vysetrovanim, ale diky tomu, ze se vrah prokec. Nebylo to nejhorsi, ale taky to nebylo nic extra, takze prumer. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Nepříliš oblíbený strážce zákona, který chlastá a krade ( teda krade, norozdává z cizího). A tak nějak, proti své vůli a pohodlnosti, začne vyšetřovat smrt dívky, která je vlastně chlap a to na popud dámy, která tvrdí, že je její zákonitá manželka. Slušná kriminálka odehrávající se v prostředí těch „neslušných“ a kde na veškeré dění dohlíží všichni ti ctihodní, co jich jen malé městečko má. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zápletka sice není kdovíjaká a místy působí zmatečně, takže mi připadalo, že Henson během psaní scénáře vůbec netušili, kdo bude nakonec vrahem. Ale nějak to splácal do smysluplného celku. Že se film šplhá výrazněji přes průměr je především Thorntonova zásluha. Ten si vypitého šerifa neštítícího se žádných leváren vystřihnul s gustem a důvěryhodně potěšila i jeho neodvratná proměna. No a Patricii Arquette to s tím blond přelivem slušelo. Žádný zázrak, ale koukalo se mi to víc než dobře. 70% ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Miluju filmy z americkýho vidlákova, kde je místní šerif imrvére pod obraz vylitej jako váza plná zvadlejch růží. Do toho má ještě tenhle vypitej buran vyšetřovat vraždu nádherné dívky u které se později ukáže, že to není dívka, ale přeoperovanej obří šulín s pěkně nafouknutejma koulema. Dále zde jde také o to, že ta naše místní šerifská vypitoza nechce řešit nějakou tu vraždu, ale vesele se obohacovat na úkor jiných, doslova by se to dalo popsat, že krade jako straka ve svých nejlepších letech. Do toho všeho nás tvůrci přenesli do nádherného prostředí americké Louisiany, kde je fakt čarokrásná příroda plná hrůzostrašných bažin, kde překrásné stromy přirozeně vyrůstají z vody a kde si to na místních silnicích štrádují místní želvy jako by se nechumelilo. Dále nám zde do příběhu plného venkovských mršin vstoupí šarmantní blondýna, kterou přesvědčivě zahrála neméně šarmantní Patricia Arquette, která s naší obětí byla v manželském svazku. Mladá krev a půvab probudí v našem šerifovi dávno zapomenuté hormony mládí a zároveň se začne přetvařovat, naparovat a někdy i ztrapňovat a celkově začne mluvit tou buranskou mluvou plnou vidláckých vtípků. Do toho musí řešit lokální problém s výstavbou nového kasína proti kterému demonstrují místní obyvatelé v čele s náboženskou organizací a ke které se neblaze připlete i jeho švihlý otec, který si asi zavzpomínal na staré, dobré časy a myslel si, že se z něj stal Vinnetou. Takže místo, aby řešil případ vraždy, která ho ale skoro vůbec nezajímá, tak musí zpacifikovat svého otce a následně shánět hlasy pro svou budoucí kampaň na nového šerifa. Takže po dlouhém nicnedělání ho konečně probere fakt, že ho po jednom incidentu odvolají a on se jako blesk z čistého nebe doslova probudí a pustí se do práce na vlastní pěst u kterého mu bude asistovat již zmíněná kráska v nesnázích. Od té chvíle může konečně show začít, ale jelikož se to stane skoro až po půlce filmu, tak se ani nestačíme rozkoukat a show nám pěkně skončila. Víc už nebudu prozrazovat, jen to, že toto je fakt filmový snímek spíš pro televizní diváky a určitě bych na to nešel do kina, ale na pobavení a perfektní výkon hlavního představitele, kterého si zde bravůrně vystřihl Billy Bob Thornton musím konstatovat z pozice televizního diváka, že je to takovej průměrnej snímek, kterej ani neurazí, ale určitě ničím speciálním neuchvátí a proto dávám zasloužených necelých 60%. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Průměrná kriminálka s nadprůměrným Billy Bob Thorntonem a solidní atmosférou amerického maloměsta. Začátek je vyloženě poutavý (pozor, SPOILERY - stejně už to tady vyžvanil kdekdo;-)) - ženská skočí pod náklaďák a zjistí se, že není přejetá, ale zastřelená... a na ženskou má moc velkého bimbase. Místní papaláši nestojí o podobnou popularitu, být v novinách na první stránce současně se zamordovaným transgenderem, proto se jim hodí nepříliš schopný šerif Darl, se kterým lze manipulovat. Darl ovšem není úplně dokonalé pimprlátko, nezbývá tedy než ho přibrzdit v rozletu... tím ho neprozřetelně nakadit a obnovit jeho zájem o vyšetřování vraždy. Pátrání ho zavede do New Orleans ke komunitě všemožných sexuálních nestandardů. Děj plyne relativně poklidně, na akci zapomeňte, té je minimum až v závěru, a pokud se těšíte na zvrhlosti, taky budete zklamáni. Povrchně nakoukneme do několika lidských životů a obstojnou koukatelnost zajišťuje převážně jen Billy Bob Thornton (s nekoukatelně odpudivými kotletami), ostatní herci nejsou špatní, akorát ne tolik výrazní. Tím lze v podstatě shrnout celý film: neurazí, nenadchne. 59% ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama