Šerif

Šerif

Viem, že si vrah

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

Prumerna televizni kriminalka na ktery je zajimavej jen Billy Bob Thornton. Ne ze by ostatni hrali nak spatne, ale Billy je proste drsnej. Zapletka nejak zvlast promakana neni a misty docela nudi a zachranujou to jen herecke vykony, slusna hudba a na televizni film docela dobra kamera. Ale nastesti se tu najde par momentu, ktere stoji za to (hlavne ten, kdy manzelka uvidi obet), vcetne odhaleni vraha, jen me trosku nastvalo, ze se k tomu nedostali vysetrovanim, ale diky tomu, ze se vrah prokec. Nebylo to nejhorsi, ale taky to nebylo nic extra, takze prumer.(11.9.2005)

Myslim, ze tvurci maji radi Twin Peaks, protoze to bylo trosku (trosku!) podobne tou naladou. Jen tu byl sveraznejsi serif v podani moc dobreho Thorntona. Potesila tez ucast puvabne Patricie Arquette. Vlastne, kdyz nad tim zpetne premyslim, byl to docela dobrej tv film. Klidne se casem mrknu rad znova. (...kdyz teda pomineme, ze "vrah se priznal nakonec sam"... :-)(5.3.2012)

"Až zjistíte, kdo to udělal, zavřete je nebo jim dáte medaili? - Nevím, ještě jsem se nerozhodl." Kotleťácký šerif Darl evidentně nebyl nadšen z mrtvoly transsexuála ve svém okrsku, ale měl dost předvolebních starostí na to, aby se zabýval mrtvou kráskou s pindíkem zauzlovaným v tangách. Ale pak se probral, zahodil předsudky a vydal se do světa, v němž mi distributor naznačoval erotickou peprnost. Tady však zůstalo spíše u zbožného přání. Nicméně Darl mě bavil a tato standardní krimi mi zabila večer vcelku humánním způsobem.(23.11.2016)

Průměrná kriminálka s nadprůměrným Billy Bob Thorntonem a solidní atmosférou amerického maloměsta. Začátek je vyloženě poutavý (pozor, SPOILERY - stejně už to tady vyžvanil kdekdo;-)) - ženská skočí pod náklaďák a zjistí se, že není přejetá, ale zastřelená... a na ženskou má moc velkého bimbase. Místní papaláši nestojí o podobnou popularitu, být v novinách na první stránce současně se zamordovaným transgenderem, proto se jim hodí nepříliš schopný šerif Darl, se kterým lze manipulovat. Darl ovšem není úplně dokonalé pimprlátko, nezbývá tedy než ho přibrzdit v rozletu... tím ho neprozřetelně nakadit a obnovit jeho zájem o vyšetřování vraždy. Pátrání ho zavede do New Orleans ke komunitě všemožných sexuálních nestandardů. Děj plyne relativně poklidně, na akci zapomeňte, té je minimum až v závěru, a pokud se těšíte na zvrhlosti, taky budete zklamáni. Povrchně nakoukneme do několika lidských životů a obstojnou koukatelnost zajišťuje převážně jen Billy Bob Thornton (s nekoukatelně odpudivými kotletami), ostatní herci nejsou špatní, akorát ne tolik výrazní. Tím lze v podstatě shrnout celý film: neurazí, nenadchne. 59%(14.4.2010)

No řeknu to asi takhle: jsem rád, že jsem to neviděl v kině, ale až v TV. Jako televizní film by to bylo ještě vcelku uspokojivé. Měl jsem obrovský problém neusnout (jednou jsem si dokonce asi na tři minuty opravdu bucnul), protože něco tak utahaného se fakt hned tak nevidí. Nebýt Billyho, stoprocentně bych se na další sledování vykašlal (přestože Patricii to tentokrát opravdu seklo). Opět netuším, co bylo na filmu mysteriózního. Prostě takový celkem přijatelný velice lehounký nadprůměr. A Billy už by si měl opravdu oholit ty příšerné kotlety. Vypadá víc jako buran, než opravdový buran. 52%.(14.4.2010)